Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Série rozhodnuta ve prospěch Trutnova. Na Hronov teď čeká boj o 3. místo

hr123

Třetí semifinálové utkání krajské hokejové ligy hrané na trutnovském ledě určilo vítězem série Trutnov nad Hronovem. Oba týmy si musí počkat na své soupeře, neboť ve druhém semifinálovém klání si Nové Město nad Metují výhrou ve Vrchlabí vynutilo čtvrtý zápas.

Červenokostelecké juniorské volejbalistky budou bojovat o extraligu

volejb

Červenokosteleckým juniorkám se první polovina zimní sezony nadmíru vydařila. Jelikož z 20 utkání v D-skupině I. ligy prohrály pouze jediné, jasně v konkurenci pěti týmů z kraje zvítězily a zajistily si tak velmi zajímavá utkání s předními týmy dalších prvoligových skupin.

Ani napodruhé Hronov na Trutnov nestačil. Zlom přišel opět ve druhé třetině

hok

Druhé semifinálové utkání krajské hokejové ligy se odehrálo v hronovské Wikov aréně. Úvod zápasu byl vyrovnaný, hostující celek však dokázal využít šance ve druhé třetině a určil tak vývoj utkání. Hronov v závěru korigoval skóre ve svůj prospěch na konečných 4 : 7 a zaostává tak v sérii už 0 : 2 na zápasy. Trutnov má v neděli k dispozici první mečbol.

Plavkyně náchodského gymnázia jsou šesté v republikovém finále středních škol

plav1

V republikovém finále středních škol v Jindřichově Hradci obsadily plavkyně Jiráskova gymnázia v Náchodě šesté místo. Individuálního úspěchu navíc dosáhla Ema Umlaufová, která se stala nejlepší znakařkou, když na trati 50 metrů zvítězila.

Tvrdý vstup do semifinále. Trutnov smetl Hronov desítkou

DSC_9700

K prvnímu semifinálovému utkání krajské hokejové ligy zajížděl v neděli Hronov na trutnovský zimní stadion. První polovina zápasu nabídla vcelku vyrovnaný hokej. Druhá část byla už plně v režii domácích, kteří do hronovské branky nasázeli deset gólů. Hronov tak nyní prohrává sérii 0 : 1 na zápasy.

Hronov ukončil čtvrtfinálovou sérii vítězstvím nad Třebechovicemi a jde do semifinále

dsc03763

Pod Oreb vyjížděl Hronov ke svému třetímu čtvrtfinálovému zápasu krajské hokejové ligy a mohl zde proměnit první mečbol. První branku vstřelili domácí, ale poté si taktovku přebrali hosté, kteří už vedení zápasu nepustili. Po třech utkáních tak Hronov dokázal čtvrtfinálovou sérii ukončit a postupuje do semifinále.

Hronov zvítězil nad Třebechovicemi i ve druhém duelu a ve středu se pokusí proměnit první mečbol

hr11

Druhý čtvrtfinálový duel krajské hokejové ligy mezi Hronovem a Třebechovicemi se odehrál v hronovské Wikov aréně. Hronov se dostal do vedení hned ve 3. minutě, svému soupeři dovolil poté pouze vyrovnat. V závěru už domácí hostům skórovat nedovolili a připsali si tak druhou čtvrtfinálovou výhru.

Hronov si poradil s Třebechovicemi a vstoupil do play-off výhrou

hokhron

V prvním zápase play-off krajské hokejové ligy včera přijel Hronov do Třebechovic pod Orebem. Odehrálo velmi kvalitní utkání, které bylo napínavé až do samotného závěru. První čtvrtfinálový duel nakonec vyzněl lépe pro Hronov, který tak vede sérii 1 : 0 na zápasy.

Poslední utkání základní části hokejisté Náchoda prohráli. Dnes zahajuje play - off

hoknach

K poslednímu zápasu základní části cestovali Náchodští Primátoři do Krkonoš proti Vrchlabí v citelně oslabené sestavě. Utkání prohráli 7 : 2 a v tabulce hokejové krajské ligy skončili na 9. místě. Neprobojovali se tak do vyřazovacích zápasů play - off, které dnes začíná na čtyřech stadionech.

Základní část zakončil Hronov suverénní výhrou nad Opočnem. Ve čtvrtfinále se střetne se Třebechovicemi

hrop

K poslednímu utkání základní části hokejové krajské ligy nastoupili hronovští hokejisté na domácím ledě proti týmu z Opočna. Hned po půl minutě se dostali domácí do vedení, poté se však hostům podařilo vyrovnat. Zbytek utkání už měli plně pod kontrolou hronovští, kteří do sítě soupeře nasázeli celkem jedenáct branek. Základní část tak Hronov zakončil jasným vítězstvím a v play-off tak na ně čekají Třebechovice.

Petr Pechek obhájil vítězství v Novoročním běhu. Závodu se zúčastnil i Vladimír Špidla

pech1

37. ročník Novoročního běhu v Červeném Kostelci měl v sobotu jasného vítěze – Petra Pechka z Maratonstavu Úpice. Druhému Pavlu Brýdlovi nadělil přes minutu a půl, rekord trati mu však o 33 sekund utekl. Z žen byla opět nejlepší Táňa Metelková, z kategorie mužů nad 40 let Jiří Doucha. Závodu se zúčastnil i bývalý český premiér Vladimír Špidla.

Hronov podal v Trutnově dobrý výkon, na domácí to však nestačilo

hrhok

K dohrávce 18. kola krajské hokejové ligy vyrazil v pátek Hronov do Trutnova, kde se postavil proti vedoucímu celku tabulky. Domácí si dokázali vytvořit dvoubrankový náskok, ale Hronovští snížili na rozdíl jediného gólu. Po proměněném trestném střílení domácích se zdálo být již rozhodnuto, Hronovu se však naskytla stejná šance, a tak až do poslední minuty držel naději na vyrovnání. Při závěrečné power play však Trutnovští rozhodli ve svůj prospěch.

První zápas nového roku se Hronovu nevydařil. Utkání rozhodly tři rychlé góly domácích

hronhok

Ke svému prvnímu utkání v krajské lize roku 2013 zajížděli hokejisté Hronova do Nového Města nad Metují. První třetina skončila bez jediného gólu a jako první se prosadili na začátku té druhé hosté. Domácí v druhé polovině utkání nasázeli Hronovu tři rychlé góly, čímž určili další vývoj zápasu. Hronov je tak potřetí v řadě bez zisku jediného bodu.

První utkání nového roku sehrají dnes hokejisté Hronova v Novém Městě nad Metují

novemesto

V prvním týdnu roku 2013 čekají na hronovské hokejisty v krajské lize hned tři mistrovská klání, která uzavřou základní část a definitivně rozdělí čtvrtfinálové dvojice. Ve 25. kole vyráží dnes Hronov do Nového Města nad Metují, kde se pokusí v odvetě porazit domácí mužstvo.

"Je to skvělý pocit," řekl po vyhraném turnaji trenér hronovského hokejového týmu

DSC_5702

Ve čtvrtek se v hronovské Wikov aréně odehrál již 6. ročník turnaje v minihokeji 3. tříd O putovní pohár města Hronova. Dva hronovské týmy se dostaly až do finále a trofej tak zůstala v Hronově. Po vydařeném turnaji odpovídal hronovský trenér Jiří Petr.

Náchodský plavec Pavel Janeček se stal mistrem republiky

plavci

Náchodský plavec Pavel Janeček se stal v polovině prosince mistrem republiky na trati 400m polohově na Zimním mistrovství České republiky dorostu a dospělých v Plzni. Další reprezentant plaveckého oddílu Delfín Náchod Josef Matyáš vybojoval 5 medailí.

Hronov na Vrchlabí tentokrát vůbec nestačil a připsal si vysokou porážku

hokej

V předehrávce 23. kola přivítal v pátek Hronov ve Wikov aréně Vrchlabí. Domácí skórovali jako první, poté si však slovo vzali hosté, kteří si už po zbytek utkání drželi vedení. Střelecky byli Vrchlabští při chuti a do hronovské branky se trefili hned jedenáctkrát a zaslouženě si odvezli tři body.

Soutěž: Slogan pro play-off

logohronov

Hokejový klub HC Wikov Hronov připravil pro své fanoušky novou soutěž. Vymyslete slogan, který bude provázet tým v letošním play-off, a vyhrajte volnou vstupenku na všechny zbývající domácí utkání letošní sezóny a šálu.

Pod Orebem Hronov neuspěl a Třebechovicím podlehl

dsc00542_0

Dvacáté druhé kolo krajské hokejové ligy odehráli včera hronovští hokejisté v Třebechovicích. První třetinu začaly oba týmy bez gólu. Ve druhé části měl přesnější mušku Hronov, tenký jednogólový náskok si však neudržel. V poslední třetině domácí nejprve vyrovnali a poté i otočili vývoj utkání ve svůj prospěch a Hronov tak odjel domů s prázdnou.

O prohře hokejistů Náchoda s Trutnovem rozhodla druhá třetina

hcnachod

Po porážce v Nové Pace a ztrátě možnosti zahrát si play – off, chtěli v neděli náchodští hokejisté v krajské lize odehrát zápas s lídrem tabulky se ctí, což se jim mimo druhé třetiny podařilo.