Ostatní sporty

Za sportem na Hamra

hamrMěsto Náchod v letošním roce uspořádá novou sportovní akci s názvem Za sportem na Hamra, která se uskuteční 13. září 2014 od 13 hodin na Stadionu Hamra v Náchodě.

Smolná baráž. Volejbalovým juniorkám unikla extraliga o dva míče

vol1Červenokostelecké volejbalové juniorky si příští rok nejvyšší juniorskou soutěž v České republice nezahrají. Na začátku března se sice poprvé probojovaly přes předkolo do kvalifikace, v rozhodujícím turnaji však skončily o dva sety třetí. Rozhodující přitom byl tie-break s Karlovými Vary, který hráčky Červeného Kostelce prohrály 15:17.

Letos už to vyšlo! Červenokostelecké volejbalové juniorky si zahrají barážový turnaj o extraligu

vol8Vloni touto dobou červenokostelecké juniorské volejbalistky ukončily svou sezonu – neúspěšnou předbaráží o přímý boj o extraligu. Letos je po vítězství dvakrát 3:1 nad Juniorem Brno čeká ještě jeden vypjatý víkend, a to už ten příští – od 21. do 23. března v Liberci.

Jaroměřští florbalisté porazili první i poslední celek tabulky

florFlorbalistům TJ Sokol Jaroměř se o víkendu dařilo ve 2. lize. V sobotu na domácí palubovce porazili poslední celek tabulky Dačice 6 : 4 a v neděli přehráli i leadera druholigové soutěže tým Štíři České Budějovice 9 : 4.

Mistrovství světa "ostrých" šipek se zúčastnil první Čech. Karel Sedláček alias Zlej Kája z Bohdašína

kajaČeský špičkový šipkař na elektronický terč Karel Sedláček, bydlící na Bohdašíně u Červeného Kostelce, se zapsal do české šipkařské historie. Jako první Čech se totiž kvalifikoval na prestižní Mistrovství světa "ostrých" šipek, konané v anglickém Lakeside. Šampionát těch nejlepších z nejlepších se konal od 4. do 12. ledna 2014.

Víkendové zápasy jaroměřských florbalistů - střídavě oblačno

florbaljaroFlorbalisté oddílu TJ Sokol Jaroměř o minulém víkendu nastoupili ke dvěma zápasům druhé ligy na hřištích soupeřů a dařilo se jim se střídavě. Nejdříve porazili tým Orel Přelouč 9 : 4, aby druhý den prohráli se Sokolem Erupting Dragons Havlíčkův Brod 8 : 6.

Jaroměřští florbalisté porazili 2. i 3. tým tabulky

fl1Florbalisté oddílu TJ Sokol Jaroměř o víkendu na domácí palubovce porazili 2. i 3. tým druholigové tabulky a sami se posunuli na 5. místo. V sobotu Jaroměř porazila tým ASK Bystřice nad Perštýnem 10 : 9 a v neděli si domácí poradili i s mužstvem Hippos Žďár nad Sázavou, když zvítězili 5 : 2.

Novoroční běh ovládl v Červeném Kostelci opět Petr Pechek. Akce se zúčastnil rekordní počet běžců

rok1Novoroční běh v Červeném Kostelci, konaný v sobotu 4. ledna, se zařadí ve své osmatřicetileté historii k těm nejúspěšnějším. Rekord trati sice nepadl, ale zúčastnil se ho prozatím nejvyšší počet běžců: sedmdesát pět. Nejrychlejším sportovcem byl stejně jako vloni běžec Maratonstavu Úpice Petr Pechek, který stlačil svůj čas pod 38 minut. Z žen zvítězila opět po roce Táňa Metelková, z veteránů byl nejrychlejší Jiří Doucha.

Jaroměřské florbalisty čekají dnes a zítra první letošní zápasy 2. ligy

florbHráče florbalového oddílu TJ Sokol Jaroměř čekají dnes a zítra první dva letošní zápasy druholigové soutěže. Dnes od 19 hodin nastoupí proti týmu ASK Bystřice nad Perštýnem a v neděli od 14 hodin se utkají s týmem Hippos Žďár nad Sázavou. Oba zápasy se hrají na domácí palubovce v Městské sportovní hale v Jaroměři.

Náchodský Janeček na ME v plavání v Dánsku posunul letošní české maximum

janecekDánský Herning hostil čtyřdenní šampionát starého kontinentu ve své multifunkční hale Jyske Bank Boxen. Na Mistrovství Evropy padaly světové i evropské rekordy. V českém výběru uspěl dvěma osobními rekordy i Pavel Janeček - 19letý odchovanec trenéra Hakla v oddílu Delfín Náchod.

Další úspěch závodnice se psem. Stříbro z mistrovství České republiky získala Michaela Prokopová

pesPo vítězství Terezy Hanušové na mistrovství Evropy v canicrossu žen si připsala na konci roku úspěch i další závodnice M. C. Metuje Michaela Prokopová. Se svým psem Monkeym, kterého si vloni pořídila v psím útulku, totiž obsadila stříbrnou pozici v kategorii cyklistů se psem.

Gymnastický rok v České Skalici zakončily závody dětí

gy1V neděli 1. prosince 2013 byl posledním letošním závodem ukončen gymnastický soutěžní rok v České Skalici. V příjemném prostředí zdejší sportovní haly závodilo celkem 58 dětí ze 4 sportovních jednot – ASPV Náchod Plhov, ASPV Žacléř, TJ Sokol Studnice a TJ ZŠ Česká Skalice.

Jaroměřské florbalistky po podzimu vedou tabulku 2. ligy

zenyJaroměřské hráčky jsou po podzimní části florbalové 2. ligy žen jako jediné doposud bez porážky, když dokázaly zvítězit ve všech devíti utkáních dosavadního průběhu sezony.

Červený Kostelec má mistryni Evropy v canicrossu žen

pes1Červenokostelecký sport zaznamenal další úspěch. Po skvělých výsledcích Michala Kaněry, červenokosteleckých volejbalových juniorek, šipkaře Karla Sedláčka nebo např. stolínského pétanque klubu přišel vynikající výsledek z belgického Beloeil ze závodu mistrovství Evropy v canicrossu žen (běh se psem). Zde vítězství vybojovala Tereza Hanušová, členka Musher clubu Metuje.

Jaroměřský hokejový talent Lukáš Sokolář oblékl dres krajského výběru

sokolV Jaroměři se s hokejovou mládeží pracuje velmi dobře. Svědčí o tom i nominace Lukáše Sokoláře do výběru Královéhradeckého kraje hráčů narozených v roce 2000 pro víkendový turnaj v Hlinsku. "Bylo to super, jsem rád, že jsem se akce mohl zúčastnit," neskrýval své nadšení Lukáš Sokolář, který je kapitánem starších žáků HCM Jaroměř.

Na zimním stadiónu v Náchodě hrají hokej kanadští policisté

hok1Zimní stadiony v Náchodě a Novém Městě nad Metují jsou v těchto dnech dějištěm Mistrovství UNITOP (Unie tělovýchovných organizací Policie ČR) v ledním hokeji Hradec Králové 2013. Turnaje se účastní hokejové týmy z krajských policejních ředitelství z celé České republiky. Zajímavým zpestřením celého turnaje je účast kanadského týmu Canada Halton Regional Police.

Tereza Rudolfová skončila na mistrovství světa v terénním triatlonu těsně pod stupni vítězů

terez1Červenokostelecká závodnice Tereza Rudolfová se – stejně jako minulý rok – zúčastnila mistrovství světa v terénním triatlonu, které se konalo 27. října na Havajských ostrovech, konkrétně v tropickém ráji ostrova Maui. Ve zvýšené konkurenci se jí nepodařilo obhájit loňskou stříbrnou medaili a nakonec obsadila ve své kategorii (20–24 let) 4. příčku. Celkem se závodu zúčastnilo více než 800 profesionálních a amatérských sportovců.

305 zámeckých schodů vyběhlo rekordních 330 závodníků

beh1Již 15. ročník závodu Běh do zámeckých schodů se v pátek konal v Náchodě. Závod je určen pro žáky základních a středních škol nejen z Náchoda, ale poslední roky z celého Královéhradeckého kraje. Jedná se typově o netradiční, ale oblíbený závod, při kterém závodníky čeká v průběhu trasy 305 zámeckých schodů. Závodu se letos zúčastnilo rekordních 330 závodníků, kteří běželi v pěti kategoriích.

Do skalické školy zavítala hokejová legenda Augustin Bubník

bub1

Deváté ročníky základní školy v České Skalici přivítaly legendárního hokejistu a také politického vězně Augustina Bubníka. Ten jim vyprávěl o svém životě. A že to neměl vždycky jednoduché. Do školy jej přišel přivítat také starosta města Tomáš Hubka. "To je poprvé, co mě v nějaké škole vítá starosta," smál se Bubník a dobrá nálada mu vydržela i nadále.

Červenokostelecká triatlonistka obhajuje medaili na Havaji

terezaI v tomto roce bude červenokostelecká atletka Tereza Rudolfová bojovat na mistrovství světa v terénním triatlonu Xterra o co nejlepší umístění. V loňském roce zde obsadila 2. místo v kategorii žen do 25 let. Hodně štěstí bude potřebovat i letos v neděli 27. října.