Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Tvrdý vstup do semifinále. Trutnov smetl Hronov desítkou

Tvrdý vstup do semifinále. Trutnov smetl Hronov desítkou

DSC_9700

K prvnímu semifinálovému utkání krajské hokejové ligy zajížděl v neděli Hronov na trutnovský zimní stadion. První polovina zápasu nabídla vcelku vyrovnaný hokej. Druhá část byla už plně v režii domácích, kteří do hronovské branky nasázeli deset gólů. Hronov tak nyní prohrává sérii 0 : 1 na zápasy.

HC BAK Trutnov - HC Wikov Hronov 10 : 2 (1 : 1, 4 : 0, 5 : 1)

Hronov, který nastoupil v plné sestavě a navíc s novými posilami Polákem a Bartoněm, v úvodu svému soupeři statečně odolával a snažil se s ním držet krok. Skóre utkání se otevíralo ve 14. minutě, kdy hosté dokázali využít přesilovou hru – Fišer přihrál Dudadíkovi, jeho střelu mu nezkomplikoval ani ležící Antonín a kotouč skončil v trutnovské brance – 0 : 1. Povedenou trutnovskou akci krátce poté musel likvidovat Kolbaba. V dobré pozici se ocitl Dudadík, ale Biegl spolehlivě vyrážel. Filip poslal dlouhou přihrávku na Šimoníčka, ten mířil Kolbabovi přesně mezi betony, hronovský gólman však stačil zasáhnout. V 18. minutě krátce po vhazování poslal Poul kotouč na Luštince, na něj hronovská obrana nestačila a Trutnovští tak srovnali na 1 : 1.

Začátek druhé třetiny vyzněl lépe pro domácí. Luštinec vystřelil na Kolbabu, ten kotouč vyrazil před sebe, kde se ho chopil Chytráček, který byl z dorážky úspěšný – 2 : 1. V polovině utkání hrál Hronov v početní výhodě a dokázal si před Bieglem vytvořit tlak, ale branka z toho nepadla. Závěr druhé třetiny už poté patřil naplno domácím. Ve 38. minutě přihrál Zelenka před branku Šimoníčkovi, který se střelou z blízka trefil přesně mezi Kolbabovy betony – 3 : 1. Neuběhla ani minuta a po vhazování v pásmu domácích vystřelil na Biegla Táborský, puk se odrazil před Luštince, ten vyvezl kotouč do středního pásma, kde přihrál Chytráčkovi a ten se nemýlil – 4 : 1. Před druhou sirénou se domácí dokázali prosadit po páté, když Šimoníček vyslal kotouč na Filipa, který zakončoval do odkryté branky – 5 : 1.

Ve třetí třetině Hronov zprvu tlaku domácích odolával. Ve 48. minutě se Hronovu nepovedla rozehrávka, kotouče se chopil Kašák a vyjel nikým nebráněn proti Kolbabovi, těsně před brankou přihrál Maškovi a ten spolehlivě zakončil – 6 : 1. Krátce nato poslal dlouhou přihrávku Procházka, tu zachytil Veselý a povedenou kličkou zvýšil na 7 : 1. Trutnov byl stále při chuti – Mašek přihrál před branku Perutkovi, který zamířil přesně do odkryté branky – 8 : 1. Po osmé trutnovské brance nahradil Kolbabu Mráček. V 52. minutě inkasoval Hronov po deváté, když kotouč za Mráčkova záda poslal osamocený Luštinec – 9 : 1. V závěru se dokázal ještě prosadit Hubáček, který využil zakrytého výhledu Biegla – 9 : 2. V samotném závěru hrál Trutnov v oslabení, ale ani to mu nezabránilo zarovnat konečné skóre na 10 : 2, kdy se dokázal bekhendovým blafákem prosadit Kašák.

Branky: 18. Luštinec (Poul, T. Veselý), 23. Chytráček (Luštinec, T. Veselý), 38. Šimoníček (Zelenka), 39. Chytráček (Luštinec), 40. Filip (Šimoníček, Zelenka), 48. Mašek (Kašák), 51. Perutek (Mašek), 52. Luštinec, 60. Kašák (T. Veselý) - 14. Dudadík (Fišer), 55. Hubáček (Polák)

Sestava HC Wikov Hronov: Kolbaba (51. Mráček) - Hornyš, Borůvka, Táborský, John, Daňo, Franců Mi., Vybíral - Hubáček, Šakarov, Polák - Martinec, Fišer, Dudadík - Franců Ma., Bartoň, Vítek

Ve druhém semifinálovém utkání celek Vrchlabí zdolal Nové Město nad Metují 3 : 2.

Foto J. Mach, archiv HC Wikov Hronov

Přidat komentář

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek