Sobota 20.duben 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty O prohře hokejistů Náchoda s Trutnovem rozhodla druhá třetina

O prohře hokejistů Náchoda s Trutnovem rozhodla druhá třetina

hcnachod

Po porážce v Nové Pace a ztrátě možnosti zahrát si play – off, chtěli v neděli náchodští hokejisté v krajské lize odehrát zápas s lídrem tabulky se ctí, což se jim mimo druhé třetiny podařilo.

HC Náchod - HC Trutnov 4 : 9 (1 : 2, 0 : 6, 3 : 1)

Zápas začali domácí bez bázně a již v úvodní minutě prozkoušeli pozornost M. Veselého v brance Trutnova Chudý a dvakrát Verner. Na konci 7. minuty Chytráček nahodil z dálky kotouč na branku a ten skončil za Navrátilovými zády – 0 : 1. Ještě se domácí nestačili z gólového úderu otřepat, když 11 sekund po úvodní brance zvýšil Mašek na 0 : 2. Časomíra se zastavila na 11:11 a Zeman po Horčičkově nahrávce vsítil kontaktní branku – 1 : 2. V polovině 16. minuty byl vyloučen hostující hráč Karlík, po chvíli bylo zjištěno, že faulující hráč není uveden v zápise a tímto pro něho zápas skončil. Zbytek trestu odseděl mladíček Smékal.

Do druhé části vstoupil Náchod opět aktivně, ale byli to hosté, kteří Maškem zvýšili ve 4. minutě na 1 : 3. V 8. minutě Synek propálil vše co mu stálo v cestě a Trutnov byl rázem na koni – 1 : 4. Ve 13. minutě po chybě v rozehrávce Chytráček upravil na 1 : 5. V čase 13:30 Vlček doslova procedil kotouč do domácí branky – 1 : 6. V tento moment Navrátil přepustil své místo v brance Kolbabovi. V 15. minutě Karel odpálil nešťastně kotouč z obranné třetiny a obdržel trest za zdržování. O jeho rychlý návrat do hry se po 25 sekundách postaral dorážkou Poul – 1 : 7. Přesně v polovině 16. minuty byl vyloučen kapitán Vondřejc a po 45 sekundách i Burdych. O využití přesilovky 5 na 3 se postaral v 17. minutě Filip a upravil na třetinových 1 : 8 pro hráče z Krkonoš.

Ve třetí třetině se v brance objevil již definitivně Navrátil. V polovině 5. minuty využil Petr nahrávky Karla a snížil na 2 : 8. V 7. minutě byl vyloučen mladík Špetla a po chvíli jej následoval zkušený exextraligista Zelenka. Při hře 4 na 4 využil Luštinec přesného pasu Chytráčka – 2 : 9. Ve 14. minutě využil Verner nahrávku Vondřejce – 3 : 9. Na konci téže minuty zasáhl vysokou holí Vlček Pánka, kterému způsobil krvavé zranění a obdržel dvojitý trest. Využít přesilovku se podařilo v úvodu 15. minuty Petrovi, který zúročil nahrávek Jurča a Dostála – 4 : 9. Tento stav se již nezměnil, když blízko ke gólu měli Vondřejc, Burdych a Jurča. Mimo druhé třetiny, která se domácím hrubě nepodařila sehráli Primátoři vcelku vyrovnanou partii.

Další zápas sehrají náchodští Primátoři dnes od 18 hodin v Opočně proti TJ Sokol Semechnice.

Branky Náchoda: Zeman (Horčička), Petr (Karel), Verner (Vondřejc), Petr (Jurča, Dostál), vyloučení 8 : 7, využití 1 : 2, střely 27 : 37, rozhodčí Padevět - Řezníček J., Šmika, diváci 130

Sestava Náchoda: Navrátil (34. – 40. min. Kolbaba) – Chudý, Pánek (do 54. min.), Burdych, Dostál, Pavlík, Horčička (do 46. min.) – Verner, Vondřejc, Špetla (do 46. min.), Škoda, Petr, Presse (od 40. min.) , Karel (40. – 46. min. Presse), Jurča, Zeman