Pátek 26.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Ani napodruhé Hronov na Trutnov nestačil. Zlom přišel opět ve druhé třetině

Ani napodruhé Hronov na Trutnov nestačil. Zlom přišel opět ve druhé třetině

hok

Druhé semifinálové utkání krajské hokejové ligy se odehrálo v hronovské Wikov aréně. Úvod zápasu byl vyrovnaný, hostující celek však dokázal využít šance ve druhé třetině a určil tak vývoj utkání. Hronov v závěru korigoval skóre ve svůj prospěch na konečných 4 : 7 a zaostává tak v sérii už 0 : 2 na zápasy. Trutnov má v neděli k dispozici první mečbol.

HC Wikov Hronov - HC BAK Trutnov 4 : 7 (1 : 2, 1 : 5, 2 : 0)

První třetina přinesla vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. V 5. minutě poslal Mašek přihrávku před branku na Perutka, ten ale trefil pouze postranní tyčku. Poté našel Borůvka dobře najetého Vítka, Biegl byl však na svém místě a střelu bez problémů zachytil. Větší šance a tlak před hronovskou brankou si dokázali Trutnovští vytvořit v 7. minutě, kdy hráli v početní výhodě, ale branku z toho vytěžit nedokázali. Do samostatného úniku se dostal Chytráček, ale skvělou příležitost neproměnil. Ve 12. minutě byli hosté při přesilovce úspěšnější a ze skrumáže před Kolbabou otevřel skóre utkání Perutek – 0 : 1. Netrvalo dlouho a Hronov odpověděl – od modré se napřáhl John a Biegla prostřelil - 1 : 1. O další změnu skóre se poté pokusil ještě Mašek, ale Kolbaba odolal. Ani Bartoň neuspěl. Patnáct vteřin před koncem první třetiny našel Zelenka osamoceného Šimoníčka, který Kolbabu překonal – 1 : 2.

V úvodu druhé třetiny střílel nejprve Vítek, ale Biegla nepřekonal. Ve 24. minutě si slovo vzali opět trutnovští hráči – Filip přihrával před Kolbabou Zelenkovi, který do odkryté branky zamířil přesně – 1 : 3. Poté si dokázali dobrou příležitost vytvořit domácí, ale Biegl byl připraven. Další šanci už domácí dokázali využít naplno, Fišer vystřelil, jeho střelu tečoval Daňo a snížil na 2 : 3. Poté přešli do útoku hosté – Mašek poslal přihrávku před branku na připraveného Kašáka a ten zametl kotouč za Kolbabova záda – 2 : 4. Ve 28. minutě si najel Luštinec a s přesností zakončil – 2 : 5. Po tomto gólu nahradil Kolbabu Mráček. Po dvou minutách dokázali hosté opět skórovat – Antonín přihrál Filipovi a ten zvyšoval už na 2 : 6. Při vyloučení Poula dokázali Trutnovští domácím hráčům opět perfektně uniknout a Mašek tak přesně zakončil a při vlastním oslabení zvýšil na 2 : 7. Do druhé sirény se už skóre i přes šance neměnilo.

Zbytek utkání se ze strany hostů spíše dohrával, a tak domácí ještě dokázali mírně zkorigovat konečné skóre a zmírnit porážku. V 50. minutě při početní výhodě vypálil přesnou střelu Borůvka – 3 : 7. A branku na 4 : 7 přidával v poslední minutě Michal Franců.

Hronov tak ani podruhé na Trutnov nestačil a v sérii prohrává 0 : 2 na zápasy. Poslední šanci na zvrat bude mít tuto neděli.

Branky: 14. John, 26. Daňo (Fišer, Borůvka), 50. Borůvka (Daňo, Fišer), 60. Franců M. (Vítek, Hubáček) - 12. Perutek (Kašák, Mašek), 20. Šimoníček (Zelenka), 24. Zelenka (Šimoníček, Filip), 26. Kašák (Mašek, Perutek), 28. Luštinec (Chytráček), 30. Filip (Antonín), 30. Mašek (Perutek)

Ve druhém semifinálovém klání porazilo domácí Vrchlabí hokejisty z Nového Města nad Metují 11 : 5 a stejně jako Trutnov vede v sérii 2 : 0 na zápasy.

Foto J.Mach, archiv HC Wikov Hronov

Přidat komentář

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek