Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Náchodská nemocnice modernizuje díky dotacím přístrojové vybavení

Náchodská nemocnice modernizuje díky dotacím přístrojové vybavení

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodská nemocnice modernizuje díky dotacím přístrojové vybavení
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

antigravitační trenažér chůzeOblastní nemocnice Náchod a. s. získala pro svá oddělení dotace na nákup nových moderních přístrojů. Ty doplní či zcela nahradí ty stávající. Nové modernější přístroje získala náchodská nemocnice pro svá oddělení, např. endoskopické, gynekologicko-porodnické, interní, chirurgické, ortopedické, rehabilitační nebo ARO.

Celkový objem investice činí cca 147 milionů korun a nemocnice díky dotaci z IROP zaplatí pouze zhruba 22 milionů. Většina přístrojů již slouží pacientům. V příštím roce se dočká také magnetické rezonance, kterou zaplatí Královéhradecký kraj.
V rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) vyhlášeného Ministerstvem pro místní rozvoj požádala v průběhu roku 2017 ON Náchod a. s. o dotace na pořízení nových přístrojů, které si vyžádala jednotlivá oddělení nemocnic spadajících pod ON Náchod a. s.

"Žádosti, ve kterých jsme uspěli, byly rozděleny na čtyři oblasti – pořízení ultrazvukových, rentgenových, endoskopických a rehabilitačních přístrojů a zařízení. Po schválení dotací jsme postupně vypsali výběrová řízení na dodavatele a přístroje jsou průběžně dodávány na daná oddělení," uvádí k postupu technický náměstek ON Náchod a. s. Miroslav Bůžek.

Nové ultrazvuky za 23 milionů tak již může používat například endoskopie, gynekologie, interna nebo broumovská nemocnice. RDG oddělení získalo tři takové přístroje. Zcela nově je za 18,3 milionů také vybavena rehabilitace, která získala například nové motodlahy, robotické a senzomotorické rehabilitační systémy, antigravitační trenažér chůze, terapeutický laser, přístroj pro elektroléčbu, vanu a lázně a další vybavení, které nyní slouží v nově vybudovaných ambulantních prostorách.

"Vysoutěžena je také většina přístrojů pro endoskopii, na jejichž dodání nyní čekáme. Jde například o laparoskopické sestavy, lasery, endoskopickou věž, videokolonoskop a videogastroskop pro gastroenterologii či artroskopickou sestavu pro ortopedii. Celkem za zhruba 63,3 milionů korun," doplňuje Miroslav Bůžek. Vysoutěženy jsou také rentgenové přístroje za 42,5 milionů, jako jsou např. stacionární i mobilní skiagrafický rentgen a C-rameno.

"Nemocnice chce samozřejmě svým pacientům nabídnout kvalitní služby, moderní způsoby vyšetření i výkony prováděné za pomoci nejmodernějších přístrojů. Proto jsme ve spolupráci s primáři vytipovali technologie, které jsou na oddělení potřebné či žádoucí. Jsem ráda, že se dotace podařilo ve značné míře získat a nemocnice tak může investovat více prostředků, než by si mohla ze svého rozpočtu nyní dovolit. I přesto, že se nám pomalu daří nemocnici ekonomicky stabilizovat a její zadlužení jsme zhruba z poloviny eliminovali, rozhodně bychom si nemohli dovolit investovat za této situace v takové výši. Věřím, že se bude našim lékařům i zdravotníkům s novou technikou lépe pracovat a do budoucna pořídíme i další technologie," komentuje projekt Ing. Ivana Urešová MBA, předsedkyně představenstva ON Náchod a. s.

Modernizace přístrojového vybavení náchodské nemocnice ale pokračuje i mimo evropské dotace. V příštím roce se dočká magnetické rezonance, která v Náchodě dosud chyběla a kterou bude financovat Královéhradecký kraj. "V současné době probíhá hodnocení nabídek veřejné zakázky za zhruba 35 milionů korun. Pro umístění přístroje na radiodiagnostickém oddělení budou potřeba i drobné stavební úpravy v pavilonu D, které jsou její součástí. Věřím, že se na jaře začne s úpravami a pacienti budou již brzy moci využívat tohoto typu vyšetření i v Náchodě," doplňuje informaci náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Ing. Aleš Cabicar.

Pro nemocnici v Rychnově nad Kněžnou byla podána na IROP samostatná žádost na nákup přístrojového vybavení do plánované nové výstavby urgentního příjmu v hodnotě cca 31,7 mil. Kč. V tomto případě ale dotace získána bohužel nebyla.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře