Monday 24.February 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Náchodské mažoretky získaly tři tituly Mistra světa

5614V pražské hale Královka se koncem srpna uskutečnilo již V. Mistrovství světa v mažoretkovém sportu. Náchodské mažoretky MONA se na něj v letošním roce nominovaly s celkem 27 choreografiemi, které se utkaly v boji o přední příčky s týmy z různých koutů světa. Náchodské reprezentantky si po čtyřdenním soutěžním maratonu dovezly do své domoviny hned tři tituly Mistra světa a dalších sedm nádherných medailových ocenění.

Náchod zve na letní koulovačku na koupališti

2425 92446989Jiráskovo koupaliště v Náchodě ve spolupráci se Zimním stadionem Náchod připravili pro veřejnost tradiční letní koulovačku na koupališti, která se uskuteční již tento čtvrtek 3. srpna 2017 ve 13:45 hodin.

V Náchodě vzniklo nové sportoviště, které podpořila Nadace ČEZ

31. října 2016 byla podána žádost na Nadaci ČEZ na projekt s názvem Oranžové hřiště Na Roudné – Náchod. Město Náchod s žádostí uspělo a 23. prosince 2016 byla podepsána s Nadací ČEZ Smlouva o poskytnutí nadačního příspěvku. Firma B plus P spol. s.r.o. pak byla vybrána jako zhotovitel nového sportoviště pro věkovou kategorii náctiletých a dospělých v lokalitě Na Roudné.

K Jaderskému moři jely mažoretky MONA Náchod za obhajobou titulů Mistrů Evropy

IMG 8528Ve dnech 15. - 18. června 2017 se v chorvatské Crikvenici uskutečnilo 12. Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu. Svými výkony na letošním MČR si postup na toto klání zajistila i početná výprava náchodských mažoretek MONA, která se ho účastnila s celkem 24 startovními čísly.

Náchodský stadion Hamra otevřel své brány veřejnosti za účasti olympioniků

IMG 2900V pátek 23. června 2017 se uskutečnilo slavnostní otevření veřejného stadionu Hamra v Náchodě po rozsáhlé roční rekonstrukci za účasti celé řady hostů: místopředseda vlády a náchodský zastupitel Pavel Bělobrádek, senátor Lubomír Franc, starosta Náchoda Jan Birke, místostarostové Pavla Maršíková a Jan Čtvrtečka, náchodští radní a zastupitelé, za Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje ředitel brig. gen. Ing. František Mencl a vedoucí územního odboru v Náchodě plk. Ing. David Pouč, zástupci projektantů a dodavatelů stavby a předseda správní rady Kulturní a sportovní nadace města Náchoda p. Pavel Sobotka. Právě "Nadace" byla pořadatelem 1. ročníku atletické olympiády, které stadion patřil po celý den a zúčastnily se jí desítky dětí ze základních škol náchodského okresu.

Náchodské mažoretky jedou na Mistrovství Evropy do Chorvatska se všemi choreografiemi

IMG 6916V nedávných týdnech absolvovaly náchodské mažoretky MONA finále Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu, po kterém slaví velké úspěchy. V letošní sezóně se tohoto oficiálního soutěžního klání náchodská děvčata účastnila s celkem 27 choreografiemi a svými výkony se se všemi těmito sestavami úspěšně kvalifikovala ze základních kol do kol finálových - v Náchodě a Karviné.

Královéhradecký kraj je partnerem Mistrovství Evropy v basketbalu žen

baskV červnu se z Hradce Králové stane na několik dnů Mekka basketbalu. Odehraje se zde totiž část zápasů Mistrovství Evropy v basketbalu žen, které letos hostí Česká republika. Královéhradecký kraj při této příležitosti přislíbil organizátorům podporu, kterou v pondělí odsouhlasilo krajské zastupitelstvo.

V neděli odstartuje seriál běžeckých závodů Primátor CUP

primbehPivovar Primátor a.s. jako generální partner projektu připravil společně s jednotlivými organizátory a partnery první ročník běžeckého seriálu Primátor CUP. První závod - Běh Babiččiným údolím odstartuje v neděli 2. dubna 2017 v Ratibořicích. Organizátorem běhu je Místní akční skupina Mezi Úpou a Metují.

Liga neregistrovaných hokejistů 2016/2017 zná svého vítěze

4331Liga neregistrovaných hokejistů má v Náchodě již dlouholetou tradici. V sezoně 2016/2017 se soutěže zúčastnilo celkem šest týmů, které se na náchodském zimním stadionu střetly každý s každým celkem čtyřkolově.

Plavec náchodského Delfínu se vrátil z mezinárodního mítinku v Ženevě s kompletní sadou medailí

janecekVe švýcarské Ženevě se odehrál třídenní mezinárodní plavecký mítink, již 50. CIG - Challenge International de Geneve, za účasti asi 50 klubů ze tří kontinentů. Ozdobou byla účast šestinásobného olympijského medailisty Maďara Laszlo Cseha.

Brabák láká na večerní lyžování, k dispozici je i bílá stopa

brabMilovníci lyžování se po letech opět dočkali. Zprovozněny jsou vleky a připraveny i trasy pro běžkaře.

Vedení města poděkovalo sportovcům za reprezentaci Náchoda

f a 4180 19453402V pátek 25. listopadu 2016 se obřadní síň náchodské radnice zaplnila úspěšnými náchodskými sportovci.

Nové Město nad Metují otevřelo nové sportoviště

WO4Ve středu 9. listopadu 2016 dostali novoměstští sportovci předčasný vánoční dárek. V Jiráskových sadech vedle budovy sokolovny bylo otevřeno nové workoutové hřiště.

V sobotu se běží 59. ročník silničního závodu Hronov - Náchod

behV sobotu 22. října 2016 v 11 hodin bude odstartován na hronovském náměstí 59. ročník silničního běhu Hronov - Náchod. Na závodníky čeká nová trať dlouhá 10 kilometrů s cílem na Denisově nábřeží, kde se nejlepší běžci objeví několik minut po půl dvanácté hodině. Tento běh je veřejným závodem a přeborem okresu Náchod mužů a žen v silničním běhu.

Honza Řezníček opět vystoupil na stupně vítězů, letos již podesáté!

030920161187Gladiator race a Predátor masakr, to jsou dva zářijové závody, na nichž Červenokostelečan Honza "Roy" Řezníček vybojoval "bednu". Celkově letos slavil umístění mezi třemi nejlepšími již desekrát!

V Trutnově - Poříčí bude otevřena nová kuželna

Kuželna 1Trutnovští kuželkáři zahájí sezónu v novém zázemí. V pondělí 12. září bude nová kuželna slavnostně otevřena za přítomnosti vedení města, členů kuželkářského oddílu a dalších hostů. Město Trutnov zajistilo hráčům kuželek nové prostory na základě dlouhodobých požadavků na zlepšení podmínek pro kuželkářský sport.

Olympionik Pavel Janeček ukázal dětem plavky i medaile

ja1V úterý 6. září navštívil plavec Pavel Janeček žáky 2.C Základní školy T. G. Masaryka v Náchodě.

Náchodské mažoretky získaly pět titulů mistryň světa

f a 4062 81829373Ve dnech 24. - 27. srpna se v pražské hale Královka uskutečnilo IV. Mistrovství světa v mažoretkovém sportu 2016. Náchodské mažoretky MONA se tohoto klání účastnily se svými sedmnácti formacemi, a to na základě nominací získaných na předešlém Mistrovství ČR a Mistrovství Evropy.

Náchodský plavec Pavel Janeček se hned po návratu z olympiády "hlásil" na radnici

f a 4043 194928670Jeden ze dvou náchodských účastníků olympiády, plavec Pavel Janeček, už je doma a jeho kroky hned mířily na radnici, kam ho pozval starosta Jan Birke. Druhá sportovkyně z Náchoda, triatlonistka Vendula Frintová v Brazílii startovala až předposlední den her. Oba tak v letošním roce reprezentují nejen Českou republiku, ale i své rodné město Náchod.

Kurt na plážové sporty v Červeném Kostelci je přístupný veřejnosti

plazMěsto Červený Kostelec zakoupilo a ve spolupráci s volejbalovým oddílem TJ Červený Kostelec provozuje kurt na plážové sporty. V těchto dnech je již přístupný veřejnosti.

Strana 2 z 11

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře