Monday 24.February 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Florbalisté Sokola Jaroměř zvítězili v Kadani

IMG 4108Florbalisté TJ Sokol Jaroměř zvítězili vKadani 9:4. Byla to jejich druhá výhra v Národní florbalové lize. Jaroměř je v tabulce se sedmi body na 11. místě.

Rychnovští brankáři budou trénovat s extraligovými profesionály Mountfield Hradec Králové

adamRychnovští hokejoví brankáři budou mít jedinečnou možnost si zatrénovat s extraligovými profesionály. Tréninková jednotka je určená pro vybrané hobby brankáře Rychnovské UNET hokejové ligy. Své zkušenosti nadšeným amatérům přijede předávat Adam Svoboda, brankář klubu Mountfield HK, který patří k vůbec nejzkušenějším a dlouhodobě nejlepší brankářům české nejvyšší hokejové soutěže. V roce 2005 dokonce získal s reprezentací titul mistra světa ve Vídni, stříbrnou medaili získal také o rok později v Rize.

Trutnovští vodáci budou už příští rok v nové loděnici

lod2Zastupitelstvo města Trutnova na pondělní schůzi schválilo financování výstavby nové loděnice v Trutnově - Poříčí. "Nový objekt poskytne vodáckému oddílu možnost kvalitního uskladnění lodí a zároveň bude sloužit jako klubovna, šatna a sociální zázemí pro mladé sportovce," říká starosta Trutnova Ivan Adamec.

Florbalisté Jaroměře v prvním letošním zápase Národní ligy prohráli v Karlových Varech

fljarFlorbalový tým TJ Sokol Jaroměř v sobotu sehrál své první letošní utkání Národní ligy v Karlových Varech. Po špatném úvodu Jaroměř prohrála 9:5. První domácí ligové představení se v Jaroměři bude hrát v pondělí 28. září od 17 hodin proti FbC 98 Chomutov.

Mažoretky MONA Náchod obhájily loňské tituly Mistrů světa

IMG 7840Konec srpna byl pro náchodský tým mažoretek MONA ve znamení Mistrovství světa v mažoretkovém sportu 2015, na které se všechna děvčata těšila a aktivně připravovala po celou soutěžní sezónu.

Plavec Delfínu Náchod získal na mistrovství republiky dvě zlaté, stříbro a bronz

janeBezprostředně po světové univerziádě v Koreji se sešli na otevřeném podolském bazéně v Praze nejlepší plavci na svém letním seniorském mistrovství ČR s mezinárodní účastí. Plavec Delfínu Náchod Pavel Janeček zde získal dvě zlaté, stříbrnou a bronzovou medaili.

Sošku Křečáka ukořistili hráči Vrchlabí

p8010096 2Slunečné počasí ani letos nezklamalo hráče Pétanque klubu Stolín. Tradiční turnaj Stolínský křečák – Memoriál Jaroslava Smoly, letos již 19. ročník, se konal opět v polovině prázdnin.

V Hradci Králové byla zahájena výstava fotografií Rychlá kola 2015

rych1V úterý 30. června byla v prostorách vestibulu IV. hematologické kliniky královéhradecké Fakultní nemocnice zahájena slavnostní vernisáží výstava fotografií s motoristickou tématikou. Výstava nese název RYCHLÁ KOLA 2015 a je tvořena výběrem prací čtyř českých a dvou zahraničních reportážních fotografů, kteří mapují jak závody automobilů na okruzích tak dálkové motoristické závody typu cross-country rally, jakými jsou například Rally Dakar nebo marocká Oilibya Rally of Morocco. Vernisáž se uskutečnila za podpory senátora prof. MUDr. Jaroslava Malého, CSc. a přednosty IV. hematologické kliniky doc. MUDr. Pavla Žáka, Ph.D., jehož klinika celou výstavu uspořádala.

Vedení náchodské radnice ocenilo úspěch náchodských hokejistů

20150605 172748 resized 1V pátek 5. června 2015 se v obřadní síni náchodské radnice setkali představitelé města Náchoda - starosta Jan Birke a místostarosta Tomáš Šubert - s vítězi Krajské hokejové ligy. Hokejovým přeborníkem Královéhradeckého kraje v ledním hokeji se stali muži Náchoda již na přelomu února a března.

Mažoretky MONA Náchod získaly deset titulů Mistra republiky 2015

Foto Karvina MONA Náchod 0001Ve dnech 23. - 24. května 2015 hostil Náchod finálové kolo Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu výkonnostní třídy A v disciplínách pom pom, mix, show a 2baton. Ačkoli byly tyto dva víkendové dny pro náchodské zástupkyně a jejich rodiče náročné jak tanečně, tak organizačně, domácí tým mažoretek MONA se zde po dlouhém boji stal vůbec neúspěšnějším souborem celého mistrovství.

Začaly přípravy na 50. volejbalovou Lupenice, nepropásněte registraci

lupe2Lupenice u Rychnova nad Kněžnou se chystá na jubilejní 50. ročník volejbalového turnaje. Stejně jako každý rok se uskuteční předposlední srpnový víkend, což letos vychází na 22. a 23. srpna. Kulatý ročník bude skutečně výjimečný.

Slavnostní přijetí mistrů ČR na náchodské radnici

fll1Ve čtvrtek 9. dubna 2015 přivítal starosta a místostarosta města Náchoda Jan Birke a Tomáš Šubert v obřadní síni náchodské radnice mistry České republiky ve florbalu pro rok 2015, kterými se stali žáci Základní školy Komenského v Náchodě.

Stolínští hráči pomohli juniorské reprezentaci k 5. a 6. místu na mistrovství Evropy v pétanque

stolinV polovině března se konalo ve španělském Santanderu Mistrovství Evropy nadějí (espoirs) v pétanque. Šlo o starší juniory ve věku 18 - 22 let. Každý evropský stát vždy reprezentoval jeden tým, a to jak za dívky, tak chlapce.

Žáci ze Základní školy Komenského v Náchodě jsou Mistři České republiky

zaciHistorického úspěchu dosáhli žáci Základní školy Komenského v Náchodě (ročníky narození 2001-2003) ve florbalu. Po vítězství v okrskovém, okresním i krajském finále se nejprve probojovali do republikového semifinále v Liberci. Ani tam nenašli kluci přemožitele, a tak poprvé v historii školy postoupili mezi šest nejlepších družstev ČR do republikového finále.

Janeček druhým mužem ankety plavec roku 2014

janecekV Praze proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců Českého svazu plaveckých sportů za rok 2014. Po třech letech zvítězila opět Barbora Závadová před Baumrtovou a Mickou. Hned za trojicí nejlepších v anketě odborníků se objevil odchovanec náchodského trenéra Romana Hakla Pavel Janeček, trénující nyní v pražském Vysokoškolském sportovním centru právě s Baumrtovou pod trenéry Strnadem a Kaplanovou.

Utkání červenokosteleckých žen ve volejbale bude mít moderátora a bude přenášeno na internet

zenyTČervenokostelecké volejbalistky, které po vánoční přestávce opět bojují o první tři místa ve 2. lize, připravily pro své fanoušky bonbónek – jejich sobotní mistrovské dvojutkání s první Českou Třebovou budou přenášet kamery a utkání bude komentovat moderátor. Jak to bude ve sportovní hale vypadat, se můžete přijít na vlastní oči přesvědčit v sobotu 24. ledna od 11 a 15 hodin.

Český šipkař na Mistrovství světa. Karel Sedláček nepřehlédnutelný na "stejdži" v Lakeside

sip1V londýnském Lakeside o víkendu vyvrcholil světový šampionát v klasických šipkách, na němž zanechal výraznou stopu Čech Karel Sedláček alias Zlej Kája. Rodák z Červeného Kostelce, reprezentující jičínský klub Maséři z Veselky, se dokázal na mistrovství kvalifikovat podruhé v řadě a jeho pravačka je proto nadále jedinou českou horní končetinou, která kdy okusila atmosféru hodu na slavné "stejdži" v Lakeside. A oproti loňskému premiérovému roku byla tentokráte podstatně přesnější.

Nejrychlejším z 67 závodníků Novoročního běhu byl opět Petr Pechek

kab1V sobotu 3. ledna dopoledne jsme mohli v Červeném Kostelci a okolí zahlédnout některé z 67 běžců 39. novoročníhu běhu. Ze sportovců bojujících s časem, soupeři a často i se sebou samými, byl na trati dlouhé 11,5 km nejlepší opět běžec TJ Maratonstavu Úpice Petr Pechek. Z žen první místo obhájila Táňa Metelková závodící za TJ Sokol Hradec Králové. Počasí bylo běžcům vcelku nakloněno, když po deštivém pátku srážky ustaly a teploty se pohybovaly těsně pod nulou. Rekord trati opět odolal.

Prvenství v rekordním Silvestrovském sjezdu na Prodance získal Trautenberk se svou čeládkou

sj1Oblíbený Silvestrovský sjezd na Prodance, akce několika červenokosteleckých nadšenců, se letos konal již počtrnácté. Tato číslovka veselé akci přála – po třech letech totiž před sjezdem napadl sníh a teploty padly dokonce až pod nulu. I proto si sjezd zapsal pravděpodobný rekord, a to jak v počtu posádek, tak návštěvníků, kterých se silvestrovského dopoledne sešlo na Prodance mezi čtyřmi a pěti sty (!).

Skvělá série jaroměřských florbalistů pokračuje

sokolČtvrtá výhra a sedmý bodovaný zápas v řadě. To je bilance florbalistů TJ Sokol Jaroměř v Národní lize. Naposledy porazili před vánočními svátky Turnov 7 : 4. Zápas komentuje jeden z hráčů Jaroměře Karel Hašek.

 

Strana 4 z 11

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře