Čtvrtek 28.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Hronov ukončil čtvrtfinálovou sérii vítězstvím nad Třebechovicemi a jde do semifinále

dsc03763

Pod Oreb vyjížděl Hronov ke svému třetímu čtvrtfinálovému zápasu krajské hokejové ligy a mohl zde proměnit první mečbol. První branku vstřelili domácí, ale poté si taktovku přebrali hosté, kteří už vedení zápasu nepustili. Po třech utkáních tak Hronov dokázal čtvrtfinálovou sérii ukončit a postupuje do semifinále.

SK Třebechovice p. O. - HC Wikov Hronov 5 : 8 (1 : 2, 2 : 5, 2 : 1)

Domácí měli poslední šanci na zvrácení nepříznivé série a do utkání nastoupili s vervou. První větší šanci měli Třebechovičtí v 7. minutě, kdy se s pukem rozjel Polák, který poslal přihrávku na Kostku, Kolbaba byl ale připraven. V čase 8:57 dokázal po přihrávce od Poláka otevřít skóre utkání Hloušek – 1 : 0. Poté od modré střílel Vítek, ale Petrů střelu zachytil do lapačky. Následně měl dobrou příležitost Kostka, který se pokoušel dorážet odražený kotouč, ale hronovský gólman spolehlivě zasáhl. V 16. minutě přihrál John dlouhým pasem na Fišera, tomu nájezd na domácí branku vyšel perfektně a srovnal na 1 : 1. První třetinu poté gólově zakončili hosté - Martinec hned po vhazování přihrál na Táborského a ten se svojí střelou od modré nemýlil a poslal Hronov do vedení – 1 : 2.

Vstup do druhé třetiny vyšel skvěle Hronovu. Ve 23. minutě při signalizované výhodě přihrál Michal Franců na Ropického a ten přelstil domácího gólmana – 1 : 3. O necelou minutu později poslal Fišer přihrávku před třebechovickou branku, té se chopil Dudadík, který dokázal najít volný prostor a navýšil na 1 : 4. Chvíli nato vyjel proti Kolbabovi Smutný, přenechal kotouč Drašnarovi a ten vypálil, mířil však pouze do betonů, odraženého kotouče se chopil Šafář, kterému se podařilo snížit na 2 : 4. Přestřelka pokračovala i nadále – hned po vhazování si puk převzal Martinec, který ho propasíroval mezi betony domácího brankáře a kotouč doklouzal až za brankovou čáru – 2 : 5. Ve 28. minutě poslal tvrdou střelu na domácí branku Táborský, ta ale neprošla, k puku se následně dostal Fišer, kterému se z dorážky podařilo skórovat – 2 : 6. Šestý hronovský gól zároveň znamenal změnu domácích gólmanů a Petrů nahradil Lochman. V půlce utkání vyjel proti Lochmanovi Fišer, ale tentokrát mu jeho klička do bekhendu nevyšla. Naději na domácí střídačku vnesl gól Šafáře ve 33. minutě – 3 : 6. Kolbabu prověřil nejprve Drašnar a poté Šafář, ale hronovský gólman odolal. Ve 38. minutě pak Fišer přihrál Martincovi a ten poslal kotouč až za Lochmanova záda – 3 : 7.

Zbývalo posledních dvacet minut a domácím scházely na vyrovnání celkem čtyři branky. To, že zápas ještě nevzdávají, dokázali hned po půl minutě závěrečné třetiny, kdy Branda mířil přesně pod víko hronovské brány – 4 : 7. Od 46. minuty hráli domácí přesilovku, kterou v jejím závěru dokázal proměnit Šafář a snížil tak na dvoubrankový rozdíl – 5 : 7. O minutu a půl později se Lochmanovi nepovedla rozehrávka a třebechovický gólman se nestihl včas vrátit na své místo, toho využil Fišer, který pečetil vítězství Hronova a sám si zajistil v zápase hattrick – 5 : 8.

Hronov tak zvládl svého soupeře porazit i ve třetím duelu, což mu zajišťuje postup do semifinále. Semifinálové dvojice budou známy po rozhodnutí série Nové Město – Jičín. Děkujeme všem našim fanouškům za podporu!

Sestava HC Wikov Hronov: Kolbaba – Hornyš, Borůvka, John, Táborský, Daňo, Vybíral - Šakarov, Hubáček, Franců Ma. – Fišer, Martinec, Dudadík – Vítek, Ropický, Franců Mi.

Branky: 9. Hloušek (Polák, Suchý), 25. Šafář (Drašnar, Smutný) 33. Šafář, 41. Branda (Polák, Souček) 48. Šafář (Kostka) – 16. Fišer (Táborský), 20. Táborský (Martinec), 23. Ropický (Franců Mi.), 24. Dudadík (Fišer), 26. Martinec, 28. Fišer (Táborský), 38. Martinec (Fišer), 49. Fišer (Dudadík)

Foto archiv HC Wikov Hronov

Přidat komentář

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek