Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Náchodský plavec Pavel Janeček se stal mistrem republiky

Náchodský plavec Pavel Janeček se stal mistrem republiky

seznam článků
Náchodský plavec Pavel Janeček se stal mistrem republiky
Strana 2
Všechny strany

plavci

Náchodský plavec Pavel Janeček se stal v polovině prosince mistrem republiky na trati 400m polohově na Zimním mistrovství České republiky dorostu a dospělých v Plzni. Další reprezentant plaveckého oddílu Delfín Náchod Josef Matyáš vybojoval 5 medailí.

Osm medailí, ať už v kategorii staršího dorostu nebo v kategorii mužů, vybojoval 18letý starší dorostenec Pavel Janeček. Svoje letošní vedoucí postavení v tabulkách mužů na 400m polohově potvrdil mistrovským titulem a časem 4:16,46, když do posledních metrů atakoval svůj český dorostenecký rekord, který mu nakonec unikl o necelou sekundu.

Dvě zlaté v obou kategoriích pak zopakoval na poloviční trati časem těsně nad 2 minuty - 2:00,85. Na 100m polohový závod zlepšil svůj výkon z nedávného Mistrovství Evropy ve francouzském Chartres na stříbrnou hodnotu 56,57, což však nestačilo na vítězný čas Havránka z Bohemians Praha.

Stejné pořadí mezi staršími dorostenci pak ohlásila časomíra také po doplavání distance 200m motýlek - další stříbrný kov. Třešničkou na dortu pak byly dva bronzy a těsný dohmat před Svobodou na trati 200m volný způsob časem 1:49,64.

Na svoje výkony z mezistátního utkání v Žilině navázal Josef Matyáš v ročníku 1996, který vybojoval celkem 5 cenných kovů. Pouhých 14 setin ho dělilo od vytouženého zlata na trati 100m volný způsob, když dohmátl jen těsně za Petrem Novákem z Bohemians Praha časem 51,75 sekund. Druhé stříbro je z poloviční sprintérské trati časem 23,82 a třetí z 200m volný způsob za čas 1:52,57. Na doplňkových motýlkářských tratích se Matyášovi podařilo proniknout na stupně vítězů dvěma 3. místy na 50 a 100m.

Do závodů se kvalifikovalo sedm zástupců  plaveckého oddílu Delfín Náchod. Třikrát se podařilo umístit do 10. místa Štěpánu Remešovi, jehož nejlepší start na 200m polohově znamenal 9. pozici mezi starším dorostem. Stejného umístění dosáhl v závěru náročné plavecké sezony také Daniel Halaška na 100m znak, který spolu s Remešem, Janečkem a Matyášem vybojoval 6. místo ve štafetě na 4x100m volný způsob. Martina Ulmanová plavala nejlépe jako 14. na 200m motýlek.

Na 25metrovém bazénu byly překonány dva rekordy ČR. Janem Mickou na 800m volný způsob a štafetou mužů jihlavského plaveckého klubu Axis na 4 x100m polohově. V Plzni se rozloučil se závodním plaváním Květoslav Svoboda, legenda českého plavání.

Dvanáctiletí plavci elfínu Náchods startovali na šampionátu v Trutnově a o rok starší v Jihlavě.

V Trutnově se dařilo Viktoru Tomkovi, který přivezl dvě 6. místa na tratích 200 a 400m volný způsob. Do 15 nejlepších se ještě vešel Aleš Cedidla v náročné disciplíně 200m motýlek.

Mezi o rok staršími dominovala v Jihlavě 5. místem na 100m prsa Lucie Kramlová, která na dvojnásobné distanci obsadila 6. pozici. Pátá a šestá také skončila štafeta Delfínu na 4x50m volným způsobem, resp. polohově, plavající ve složení Kramlová, Felgrová, Kořínková a Jermanová. Daniela Felgrová dohmátla v individuálním závodě nejlépe jako 7. na 100m znak.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře