Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Série rozhodnuta ve prospěch Trutnova. Na Hronov teď čeká boj o 3. místo

Série rozhodnuta ve prospěch Trutnova. Na Hronov teď čeká boj o 3. místo

hr123

Třetí semifinálové utkání krajské hokejové ligy hrané na trutnovském ledě určilo vítězem série Trutnov nad Hronovem. Oba týmy si musí počkat na své soupeře, neboť ve druhém semifinálovém klání si Nové Město nad Metují výhrou ve Vrchlabí vynutilo čtvrtý zápas.

HC BAK Trutnov - HC Wikov Hronov 4 : 3 (2 : 0, 0 : 2, 2 : 1)

V úvodu se dostali hosté do přečíslení 3 na 1, ale trutnovský Seidl lehl Martincovi do střely a akci překazil. Ve 3. minutě předvedli domácí tlak před Kolbabou, ten ale odolal. V 11. minutě přihrál Šimoníček Zelenkovi, který do odkryté branky zamířil přesně a otevřel skóre utkání ve prospěch Trutnova – 1 : 0. Po půl minutě skórovali domácí znovu, Luštinec ujel s kotoučem, přihrál do jízdy Chytráčkovi a ten z mezikruží Kolbabu prostřelil – 2 : 0. V 15. minutě začala domácím půlminutová přesilovka 5 na 3, početní výhodu ale nezužitkovali. Skóre už se do první sirény neměnilo.

Druhá třetina se naopak vydařila lépe Hronovu. Ve 29. minutě hráli hosté přesilovku 5 na 3 a tu dokázali využít - Fišer přihrál Táborskému, ten si kotouč chvíli podržel a poté tvrdou střelou od modré snížil na 2 : 1. Poté hosty podržel skvěle chytající Kolbaba, který vychytal střelu Antonína. Ve 34. minutě se pokusil Biegla překonat Martin Franců, kotouč se odrazil od betonů před Hornyše a ten do odkryté branky zamířil přesně a srovnal na 2 : 2.

Před závěrečnou dvacetiminutovkou byl stav vyrovnaný. Poměrně dlouho se snažily oba týmy navýšit své skóre, ale jejich snaha nepřinášela výsledky. První změna stavu přišla v 52. minutě, kdy přihrál Karlík Kašákovi, ten přelstil hostující obranu a poté i Kolbabu v bráně a poslal Trutnov do vedení – 3 : 2. To ale netrvalo příliš dlouho. V 54. minutě hrál Hronov v početní výhodě, vyhrál vhazování a Daňo tvrdě vypálil od modré na Biegla, jeho střelu ještě stačil usměrnit Hubáček a puk prosvištěl přesně mezi betony - 3 : 3. Stav byl opět vyrovnaný a čekalo se, který tým udělá chybu. V 57. minutě Hronovští špatně vystřídali a Karlík jel naprosto sám proti Kolbabovi, střela mu ale naštěstí nesedla. Poté se pokusil dorážet Filip, ale ani ten neuspěl. Kotouč následně přebral Zelenka a tomu už se skórovat podařilo – 4 : 3. Do konce scházely tři minuty a Hronov se snažil vyrovnat, ale nedařilo se. Minutu a půl před koncem si hosté vzali oddechový čas a odvolali Kolbabu z brány. V závěru ještě poslal na Biegla tvrdou střelu Táborský a dorážet se pokoušel Martinec, ale veškerá hronovská snaha už byla marná a Trutnov si tak dokráčel pro třetí vítězství a postupuje do finále.

Hronov nyní čeká souboj o třetí místo, kde se střetne s Novým Městem nebo s Vrchlabím (Vrchlabí vede sérii 2:1 na zápasy).

Sestava HC Wikov Hronov: Kolbaba - Borůvka, Daňo, Hornyš, Táborský, Ježík, Vybíral, - Franců Ma., Hubáček, Polák – Dudadík, Fišer, Martinec - Vítek, Ropický, Franců Mi.

Branky: 11. Zelenka (Filip, Šimoníček), 12. Chytráček (Luštinec, Veselý), 52. Kašák (Karlík), 57. Zelenka (Filip) - 29. Táborský (Fišer), 34. Hornyš (Franců Ma., Daňo), 54. Hubáček (Daňo)

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře