Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

V sobotu čeká jaroměřské florbalisty poslední domácí zápas roku

florFlorbalisty TJ Sokol Jaroměř čeká v sobotu poslední domácí zápas tohoto roku v Národní lize. Po sérii úspěšných odvet se silnými soupeři je od 19 hodin čeká další z nich, a to čtvrtý Turnov.

Kvalitní bílou stopu si běžkaři vychutnají i díky podpoře kraje

snezO letošní zimě se budou moci běžkaři těšit z upravené bílé stopy v Krkonoších, v Kladském pomezí či v Orlických horách i díky příspěvku Královéhradeckého kraje. Ten na úpravy běžeckých tras rozdělil žadatelům dotace ve výši 1,65 milionu korun.

V "jarní" vodě Broďáku si zatrénovali mj. i dva pokořitelé Beringovy úžiny

ber1V sobotu 15. listopadu se sešly na břehu rybníka Brodský zhruba dvě desítky otužilců, aby si buď jen tak zaplavaly, nebo rovnou zatrénovaly na závody v zimním plavání. Setkání otužilců se tak zúčastnili jak červenokostelečtí plavci, tak zahraniční otužilci včetně "profesionálů". Počínání těchto odvážných sportovců i nesportovců sledovalo několik desítek lidí.

Janeček překonal český rekord na 400m polohový způsob

pavel 2014 cilPavel Janeček překonal český rekord na 400m polohový způsob. Plavec oddílu Delfín Náchod si na Velké ceně Brna také zajistil účast na plaveckém Mistrovství světa v Kataru.

Jaroměřským florbalovým týmům můžů a žen se dařilo

sokolO víkendu se dařilo oběma týmům florbalového oddílu TJ Sokol Jaroměř. Muži v sobotu vybojovali první domácí výhru proti týmu Athletics Praha. Dařilo se také ženám, které v neděli vysoko porazily královéhradecký tým IBK.

Jaroměřští florbalisté hrají v sobotu domácí zápas Národní ligy

ligaV sobotu je na pořadu dne další domácí vystoupení mužů florbalového oddílu TJ Sokol Jaroměř v západní skupině Národní ligy. Ve sportovní hale u gymnázia nastoupí od 19 hodin proti týmu 1. FbK Jablonec nad Nisou.

Jaroměřské florbalistky vstoupily vítězně do 1. ligy. Muži naopak prohráli

jaro2Ženy florbalového oddílu TJ Sokol Jaroměř vstoupily vítězně do celostátní soutěže – 1. ligy žen, kterou si vybojovaly v loňské sezoně v baráži na domácí palubovce. Svou prvoligovou premiéru si odbyly v domácím prostředí, kdy v sobotu porazily SK Bivojky Litvínov a v neděli zvítězily proti Florbalové akademii Mladé Boleslavi – Nymburku. Jaroměřští muži svůj první zápas v Národní lize prohráli po boji s Kadaní.

 

Ve volejbalovém turnaji neregistrovaných hráčů v Červeném Kostelci zvítězily Jitrnice ze Studnice

jit1V sobotu 20. září uspořádal volejbalový oddíl TJ Červený Kostelec už 43. volejbalový turnaj smíšených družstev neregistrovaných hráčů. Počasí ráno sice ráno nevypadalo nijak optimisticky, ale v průběhu dne se vyčasilo, takže sedm zúčastněných družstev, místních i z okolí, strávilo s volejbalem příjemný den.

Začínají florbalové soutěže mužů a žen TJ Sokol Jaroměř

ja1O tomto víkendu začínají dvě soutěže, do kterých se dospělým družstvům florbalového oddílu TJ Sokol Jaroměř podařilo v uplynulé sezoně postoupit - Národní liga mužů a 1. liga žen.

V Náchodě otevřeli novou horolezeckou stěnu

st2TV úterý byla slavnostně otevřena v tělocvičně Základní školy T. G. Masaryka nová horolezecká stěna. Město Náchod investovalo do její výstavby částku přibližně 1 250 tisíc korun. Dodavatelem byla firma PILKA Kameny z Hodonína, o výstavbu nezbytného zázemí a sociálního zařízení se postaral pan Hájek z Náchoda.

Náchodské mažoretky získaly titul Absolutního mistra světa

mon1Náchodské mažoretky MONA se koncem srpna na II. Mistrovství světa v mažoretkovém sportu staly nejen jeho účastnicemi v mnoha soutěžních kategoriích i disciplínách, ale z celkového počtu dvaceti startů si z Prahy odvezly deset cenných kovů. Úplně největším překvapením pro celý soubor však byl zisk titulu Absolutního mistra světa, který byl po třídenním soutěžním klání udělen skupině seniorek MONA 1 za naprosto nejvyšší počet bodů po součtu pochodového defilé a pódiové sestavy.

Tereza Rudolfová skončila na MČR v terénním triatlonu na 4. místě, v nejnáročnějším triatlonu Evropy získala bronz

rud1Červenokostelecká sportovkyně Tereza Rudolfová se na "bednu" Mistrovství České republiky těsně nedostala – skončila čtvrtá. Chuť si ale spravila v "nejnáročnějším triatlonu v Evropě", v závodu XTerra France, kde vybojovala v kategorii žen 25–29 let 3. místo. Vedle toho také sbírala úspěchy v dalších závodech v naší republice.

Karel Sedláček a Karolína Farná z Červeného Kostelce uspěli na šipkařském mistrovství Evropy

sip2TŠipkař Karel Sedláček z Červeného Kostelce opět ukázal, že patří mezi evropskou špičku. Na 19. mistrovství Evropy v polovině června získal bronz v turnaji národních týmů, bronz v prestižním turnaji mužských singlů a stříbro v mixech se svou partnerkou Karolínou Farnou.

Náchodské mažoretky oddílu MONA opět úspěšné na republikovém mistrovství

mon1Minulý týden se náchodská skupina mažoretek MONA zúčastnila dvoudenního finále Mistrovství České republiky, tentokráte s náčiním baton. To se letos uskutečnilo v moravské Karviné.

Náchodské mažoretky mají jedenáct jistých postupů na Mistrovství světa

maz1Z dvanácti zúčastněných choreografií mají po konečném vyhodnocení výsledků mažoretky oddílu MONA Náchod jedenáct okamžitých a zbývající jedna možný postup na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu. Tuto úspěšnou žeň zaznamenaly domácí mažoretky minulý víkend na náchodském zimním stadionu, kde se nejlepší mažoretky společně utkaly v boji o tituly z finále Mistrovství České republiky disciplín pom pom, mix, show a 2 baton.

Turisty nasměruje nová orientační mapa Červeného Kostelce

mapaMěsto Červený Kostelec nechalo zhotovit novou orientační mapu Červeného Kostelce. Ta je k dostání v informačním centru, Domku Boženy Němcové, na městském kulturním středisku a disponovat jí bude i městská policie. Zájemci ji dostanou zdarma.

Hráči pétanque ze Stolína startovali na juniorském Mistrovství České republiky

stoL1Od čtvrtka 15. května do neděle 18. května proběhlo soustředění juniorů Petanque klubu Stolín spojené s Mistrovstvím České republiky dvojic a současně jednotlivců ve vyrážení. Náš klub měl v soutěži tři zástupce, nejzkušenějšího Martina Hájka ml., Jiřího Ježka a poprvé startujícího Jana Ježka.

Jaroměřské florbalistky slaví postup do 1. ligy

flzenyO prvním květnovém víkendu se v jaroměřské hale odehrály florbalové souboje mezi pěti týmy (TJ Sokol Jaroměř, Slavia VŠ Plzeň, SK Domeček DDM Banes Soběslav, FbC 98 Chomutov a FBC SP Plast Česká lípa), které se praly o tři postupová místa do vyšší (celostatní) soutěže - 1. ligy žen. S podmínkami v hale, momentální fyzickou výkonností a mnoha dalšími aspekty se nejlépe popasovalo družstvo Plzně, které prošlo celým turnajem bez ztráty "kytičky" (vyhrály tedy všechna 4 utkání). Druhý skončil domácí tým Jaroměře, který prohrál pouze s neporaženou Plzní a třetí Soběslav, která byla pokořena prvními dvěma týmy.

Medailové žně mažoretek MONA Náchod

mazoS přicházejícím jarem se tradičně probouzí veškeré dění v mažoretkovém sportu. Koncem března začal již 21. ročník Mistrovství České republiky, kterého se opět účastní i mažoretkový soubor MONA z Náchoda. Prvním krůčkem k postupu do celorepublikového finále je účast v kvalifikačních kolech, kterými se pro náchodskou skupinu mažoretek staly soutěže v Hořicích a Odolene Vodě.

Neporažené florbalistky Jaroměře bojují o 1. ligu

fl1Kromě Národní ligy mužů se v Jaroměři rodí možnost dalšího postupu. Během celé sezóny nenašly florbalistky Jaroměře přemožitele. I když v několika případech odehrály vyrovnaná utkání, tak nakonec vždy vybojovaly tři body na své konto. Po 21 zápasech, ve kterých se utkaly vždy třikrát s každým ze sedmi soupeřů, měly na kontě 63 bodů s brankovým rozdílem +112! To jim zajistilo první místo v 2. lize žen divize IV, a také možnost zahrát si o postup do vyšší soutěže – tedy do 1. ligy.

Strana 5 z 11

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře