Sobota 20.duben 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty

Ostatní sporty

Stolínské hráčky pétanque se na mistrovství světa neztratily

petankPo loňské účasti na mistrovství Evropy v belgickém Ghentu děvčata z klubu PEK Stolín opět vyjela reprezentovat Českou republiku, tentokrát do francouzského Montaubanu na mistrovství světa v petanque. V konečném pořadí se umístily na 9. až 16. místě ze 43 týmů.

Životní úspěch Karla Sedláčka. Zahraje si mistrovství světa "ostrých" šipek

sedlacekČervenokostelecký rodák, reprezentant jičínských Masérů, dlouhodobý člen českého národního týmu, úřadující dvojnásobný mistr Evropy, bronzový hráč posledních dvou českých šampionátů a tradiční účastník TOP turnajů Karel Sedláček se zúčastnil v Rumunsku kvalifikačního turnaje o účast na světovém šampionátu "ostrých" šipek.

Mažoretky oddílu Mona Náchod dobyly svět

maz1

Mažoretky z oddílu Mona Náchod se staly neoficiálně nejúspěšnějším týmem Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Praze, když si z celkového počtu třinácti startů domů přivezly 11 medailí. Dvakrát se dokonce vyšplhaly až na post nejvyšší – zlatem a titulem Mistr světa se po tomto víkendu může pyšnit skupina juniorek s náčiním pom pom a mini mix seniorek.

Výrazná stopa jaroměřských florbalistek ve Vídni

videnV první polovině srpna se již potřetí vypravily jaroměřské florbalistky na letní zahraniční turnaj. Po návštěvě Lotyšska a Slovinska se tentokrát vyrazily k našim jižním sousedům – do Rakouska, přesněji do Vídně, na první ročník Vienna Floorball Open.

Soustředění mladých hokejistů HCM Jaroměř zpestří beseda s hokejovými osobnostmi

hokej

Mladí hokejisté HCM Jaroměř se od 19. srpna intenzivně připravují na novou sezonu. Úvodní týden strávili na ledě v Náchodě a od 26. do 30. srpna absolvují v domácím prostředí soustředění, které jim zpestří beseda s hokejovými osobnostmi. Do Jaroměře přijedou David Pospíšil a Jan Hrdina.

Rychnovek uvidí mistra světa i špičkový nohejbal

mistr

Sportovní areál Rychnovek u Jaroměře bude 24. a 25. srpna hostit 19. GALA Mistrovství České republiky v nohejbale. O medaile se utkají týmy starších žáků. Součástí šampionátu bude vystoupení trojnásobného mistra světa v bike trialu Petra Krause nebo exhibiční zápas české nohejbalové reprezentace dospělých.

Na Brodském byl opět překonán světový rekord

rybnik

V sobotu se v kempu Brodský v Červeném Kostelci konalo druhé oficiální mistrovství České republiky v jízdách na aquaskipperu. Aquaskipper je jízda po vodní hladině na hliníkovém monstru, připomínajícím vodní vážku, poháněném pouze jakýmsi podivným hopsáním člověka, který na něm stojí.

Náchodský Janeček na MS v plavání v Barceloně dvakrát posunul letošní česká maxima

janecekNáchodský Pavel Janeček na Mistrovství světa v plavání ve španělské Barceloně dvakrát posunul letošní česká maxima na obou polohových tratích. Svěřenec trenéra Romana Hakla v oddílu Delfín Náchod obsadil na trati 400 metrů mezi světovou špičkou 28. místo v nejlepším letošním čase mezi českými muži.

Karel Sedláček z Červeného Kostelce je dvojnásobným mistrem Evropy v šipkách

sedl

Skvělého úspěchu dosáhli v minulém týdnu členové šipkových klubů z Královéhradecka. Pavel Drtil, hráč trutnovského Kousal Twist a Karel Sedláček, hájící barvy Masérů z Veselky Jičín, ovšem žijící v Červeném Kostelci, se v německém Geiselwindu stali dvojnásobnými mistry Evropy.

Dvě zlaté pro Rožnovskou, pět medailí pro Lemfeldovou

plavciAnežka Rožnovská získala dvě zlaté medaile, Petra Lemfeldová pět medailí v moravské části Poháru České republiky plavců ročníku narození 2002. Náchodský plavecký klub Delfín ještě v prostějovském 25metrovém bazénu výborně reprezentovali Tereza Rožnovská, Tereza Hofmanová a Sebastian Flaška.

Náchodský Pavel Janeček si vyplaval tři zlaté medaile na Mistrovství České republiky

janecek

Pavel Janeček, člen plaveckého oddílu Delfín Náchod, si poslední červnový víkend vyplaval v pardubickém bazénu tři zlaté medaile na letním Mistrovství České republiky. Janeček si přivezl cenný skalp českého reprezentanta Jana Micky i schválenou nominaci na Mistrovství světa v Barceloně. Na závodech v Pardubicích ostatně nechyběl nikdo z reprezentantů, kteří se v polovině prázdnin vrcholu roku ve Španělsku zúčastní.

Pétanque klub Stolín o víkendu uspořádá Mistrovství České republiky mužů

petank

O víkendu 29. a 30. června uspořádá oddíl PeK Stolín u Červeného Kostelce další velkou pétanque akci. Po hostování skupiny mistrovství Evropy klubů to bude Mistrovství České republiky mužů. Turnaje, v němž se bojuje také o místo na mistrovství světa na Tahiti, se zúčastní 19 týmů. V sobotu bude hrát od 9 do 14 hodin kvalifikace, v neděli je hlavní soutěž naplánována také od 9 hodin. Předpokládaný konec turnaje je mezi 18. a 19. hodinou.

Vítěz novoměstského šplhu byl o více než osm vteřin rychlejší než první olympijský vítěz v této disciplíně

splh1

Štěpán Muchka ze Sokola Mladá Boleslav v neděli zvítězil na IX. ročníku závodů ve šplhu na čtrnáctimetrovém laně Velké ceně Nového Města nad Metují v olympijsko - athénském šplhu. Jeho čas 15,74 vteřin byl o více než osm vteřin rychlejší než čas vítěze v této disciplíně na Olympijských hrách v Athénách v roce 1896, řeckého námořníka Nicolaose Andriakopulose, který dosáhl času 23,40 vteřiny.

Na Mistrovství světa budou náchodské mažoretky startovat desetkrát

mazo1Své poslední nominace na srpnové Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Praze si oddíl MONA Náchod vybojoval v sobotu v Hořicích. Právě zde se konalo třetí a poslední finálové kolo Mistrovství České republiky, které bylo tentokráte zaměřeno na disciplíny Mix a Show. Náchodské mažoretky budou v Praze soutěžit s deseti choreografiemi a pokud se poštěstí, přidají se k nim ještě další dvě, jejichž postup je v současné době v jednání.

Plavkyně Petra Lemfeldová získala pět zlatých medailí

petra emfeldováNáchodská plavecká naděje, jedenáctiletá Petra Lemfeldová, zvítězila první červnovou sobotu v náchodském 25metrovém bazénu ve všech svých pěti startech na desátém ročníku plaveckých závodů O pohár rytíře Hrona. Nejhodnotnější výkon předvedla na trati 100 metrů volný způsob, když zaplavala čas 1:09,9 minuty.

V soutěži s hůlkou vybojovaly na Mistrovství republiky náchodské mažoretky titul, bronz a tři postupy na Mistrovství světa

mona

Po titulu Mistryň České republiky, dvou bronzových medailích a třech postupech na Mistrovství světa minulý týden ve Vimperku byly mažoretky z oddílu Mona Náchod podobně úspěšné i tento víkend v Karviné. Soutěžilo se tentokrát s hůlkou (baton). Zlatou medaili získaly seniorky v sóloformacích mini, seniorky ve skupinách braly bronz a spolu s juniorkami ve skupinách všechny postupují na srpnové Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Praze.

V Jaroměři oslavili 20 let od založení florbalového oddílu TJ Sokol

jaromerflorUplynulý víkend patřil v Jaroměři oslavám 20 let od založení místního florbalového oddílu TJ Sokol. Tyto oslavy uzavřely jubilejní sezonu, která byla nadmíru úspěšná, protože Českou florbalovou unií byl TJ Sokol Jaroměř vyhlášen na základě koeficientu nejúspěšnějším neextraligovým oddílem české části Poháru České pojišťovny.

Titul a dva bronzy z Mistrovství republiky, tři postupy na Mistrovství světa. To je vizitka náchodských mažoretek

vimperk1

Titul mistryně České republiky vybojovaly o víkendu ve Vimperku mažoretky oddílu Mona Náchod ve finále skupin kategorie juniorky s třásněmi. Kadetky a seniorky přidaly bronzové medaile a všechny tři skupiny si tak vybojovaly nominaci na Mistrovství světa. A není to všechno. Za týden budou o medaile a postupy bojovat náchodské mažoretky v Karviné v soutěžích s hůlkou.

Jaroměř Open 2013 ovládl tým Hockejky a stal se tak prvním týmem, který dokázal obhájit vítězství

flooorV sobotním 6. ročníku florbalového turnaje pro neregistrované hráče Jaroměř Open 2013 zvítězil tým Hockejky. Stal se tak prvním týmem v historii turnaje, který dokázal obhájit vítězství.

Náchod zaplavila krása a ladnost pohybů mažoretek. Konalo se zde semifinále Mistrovství České republiky

maz1Na Zimním stadionu v Náchodě se v neděli konalo semifinále 20. ročníku Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Ty nejlepší mažoretky, které do Náchoda přijely z celé republiky, se kvalifikovaly do červnového finále. Úspěch zde už slibuje nominaci na 1. otevřené Mistrovství světa 2013, které se na přelomu srpna a září koná v Praze.