Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko

Zahraničí

Na jezu ve Zvoli na Náchodsku trénovali čeští a polští hasiči záchranu z vody

Email Tisk PDF

Zvole 14Jak zachránit tonoucího v peřejích vodního válce pod jezem, jak provést ve stejném prostředí sebezáchranu, manipulace s převráceným raftem v divoké vodě nebo záchrana za pomoci házecího pytlíku. To vše bylo tématem společného výcviku záchrany z vody, kterého se ve dnech 9. – 11. října 2018 zúčastnila více než třicítka českých a polských hasičů.

Zdravotnický holding přivádí do nemocnic další personál z ciziny, tentokrát zdravotní sestry z Ukrajiny

Email Tisk PDF

ukrAktivita holdingu směrem k získávání nových zdravotnických pracovníků pro krajské nemocnice neustává. Kromě tradičních cest náborů, účasti na pracovních veletrzích či motivováním absolventů stipendii, hledají nemocnice pracovníky také v zahraničí.

Humanitární pomoc poputuje do Indie

Email Tisk PDF

humV pondělí 8. října večer se bude v Červeném Kostelci v prostorách firmy Batist Medical plnit už 33. kontejner zdravotnickým materiálem. Ten bude druhý den odeslán do Indie.

Velvyslankyně Norského království zavítala do Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

DSC 9051Královéhradecký kraj navštívila velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletner. V krajském sídle ji přivítal hejtman Jiří Štěpán společně s radním Pavlem Hečkem. Obě strany pak diskutovaly nad nejvýznamnějšími turistickými cíli v regionu i například nad problematikou ochrany životního prostředí.

Trutnov a Świdnica se opět spojily, aby podpořily podnikatele

Email Tisk PDF

IMG 0002Podpora malých a drobných podnikatelů, takový je cíl nového projektu mezi městy Trutnov a Świdnica. Výměna zkušeností, odborné semináře, brožury a tzv. byznysmarkety jsou jedny z mnoha výstupů této přeshraniční spolupráce.

Delegace ze Zakarpatské Ukrajiny navštívila Náchod

Email Tisk PDF

5869Mezi Královéhradeckým krajem a ukrajinskou Zakarpatskou oblastí existuje oficiální partnerství vyjádřené Memorandem o spolupráci.

Královéhradecký kraj a Zakarpatská Ukrajina uzavřely partnerství

Email Tisk PDF

DSC 9614Partnerství mezi Královéhradeckým krajem a ukrajinskou Zakarpatskou oblastí je oficiální. Memorandum o spolupráci v úterý podepsal hejtman Jiří Štěpán společně s předsedou Zakarpatské oblastní rady Mikhajlem Rivisem. K podpisu došlo v krajském sídle. Setkání se zúčastnil i velvyslanec Ukrajiny Jevhen Perebyjnis.

Studenti z polské Swidnice navštívili náchodskou radnici

Email Tisk PDF

5635Obchodní akademie v Náchodě spolupracuje v rámci společného česko-polského projektu s Integrovanou ekonomickou školou Wincentego Stysia ve Swidnici.

Přijetí německých studentů na náchodské radnici

Email Tisk PDF

5626Místostarosta Miroslav Brát přivítal v prostorách obřadní síně náchodské radnice studenty z německého Oesede, kde se nachází partnerská škola Jiráskova gymnázia v Náchodě.

Hasiči Královéhradeckého kraje dosáhli historického úspěchu

Email Tisk PDF

ha18Družstvo příslušníků Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, které na mezinárodní soutěži v disciplínách CTIF v rakouském Villachu vybojovalo v minulém týdnu zlaté medaile, ve středu přijal hejtman Jiří Štěpán. Hasičům poděkoval za příkladnou reprezentaci kraje i za to, že v nich mladá generace může najít vzory hodné následování.

Po stopách svého slavného rodáka

Email Tisk PDF

postopachČeská centrála cestovního ruchu a Královéhradecký kraj ve spolupráci s destinační společností Branka připravili zajímavý program pro zástupce významných slovenských médií. Slovenští novináři přijeli do Kladského pomezí seznámit se s dílem, které zde zanechal slavný slovenský architekt Dušan Jurkovič.

Partnery na obou stranách česko-polské hranice spojují společné projekty a dlouholeté přátelství a spolupráce. Náchod tak může díky dalšímu projektu oživit lázně!

Email Tisk PDF

podpis deklarace 3V úterý 4. července 2017 se všichni partneři projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS, představitelé měst Náchod, Hronov, Kudowa Zdrój a Duszniki Zdrój, sešli v obřadní síni náchodské radnice k podpisu společné deklarace o spolupráci na základě rozhodnutí o poskytnutí dotace, která v souhrnu představuje na realizaci jednotlivých projektů všech zmíněných měst dva miliony EUR.

Slovinská lípa na školním dvoře bude připomínat paní ředitelku

Email Tisk PDF

p6240836Ještě před koncem školního roku se v České Skalici uskutečnila malá slavnost na školním dvoře za budovou ZŠ v Komenského ulici. Sešel se zde učitelský sbor, zástupci města a naši přátelé z Vojniku ve Slovinsku. V čele zahraniční delegace stál Jože Žlaus, slovinský propagátor Boženy Němcové a České Skalice. Ten právě v městě Vojnik vytvořil soukromou galerii a následně i muzeum Boženy Němcové.

Náchod a Hirošimu pojí historie i současnost

Email Tisk PDF

68Pátek 30. června 2017 je pro Náchod významným dnem ve vzájemných vztazích s japonskou Hirošimou. Právě tento den Hirošimu navštívil starosta Náchoda Jan Birke, který doprovází předsedu vlády Bohuslava Sobotku ve vládní delegaci v Japonsku. Náchod a Hirošimu spojuje již více než sto let osoba architekta Jana Letzela, podle jehož návrhu byl v roce 1915 dostavěn Průmyslový palác (Atomový dóm).

Náchod navštívila studentská delegace z Mexika

Email Tisk PDF

5406Již podruhé za poslední dobu zazněla v metropoli náchodského okresu výrazněji španělština. V nedávné době to bylo při letošním ročníku Španělských dnů v Náchodě. Nyní navštívila město skupina mexických vysokoškoláků, kteří nyní studují na Univerzitě Hradec Králové.

Zahraniční kontakty Náchoda naplňují i přímé kontakty základních škol

Email Tisk PDF

4360Jedním z oficiálních partnerských měst Náchoda je i Halberstadt - okresní město ve středním Německu, severně od malebného pohoří Harz. Partnerství Náchod - Halberstadt je naplňováno například i prostřednictvím kontaktů Základní školy Komenského v Náchodě se školou Sekundarschule "Am Gröpertor" v Halberstadtu.

Na česko-polské hranici se setkali policejní funkcionáři obou zemí

Email Tisk PDF

po3Výborná spolupráce obou zemí v pohraničí pokračuje. Ve středu 22. března 2017 dopoledne proběhla česko - polská pracovní schůzka policejních funkcionářů v budově společného pracoviště na česko - polské hranici Náchod Běloves - Kudowa Zdrój.

Video spot o Náchodě se vysílá v USA

Email Tisk PDF

videoZajímavou cestu za oceán má za sebou nový video spot o Náchodě. Díky vysílání televizní společnosti Czech-American TV a její spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje ho mohli zhlédnout 6. března 2017 diváci v šedesáti městech ve Spojených státech amerických. Vysílání se tak dostalo až k 2,5 milionu sledujících.

Královéhradecký kraj podruhé vyvěsil vlajku pro Tibet

Email Tisk PDF

tibetKampaně Vlajka pro Tibet, která poukazuje na porušování lidských práv, se letos podruhé v historii oficiálně účastní Královéhradecký kraj. Na Pivovarském náměstí byla dnes za účasti některých krajských zastupitelů slavnostně vyvěšena vlajka Tibetu. Na oficiálním stožáru krajského úřadu naposledy vlála před 4 lety.

Místostarostové Miroslav Brát a Ing. Jan Čtvrtečka navštívili slovenské město Partizánske

Email Tisk PDF

f a 4243 16852502Na pozvání primátora města Partizánske doc. PeadDr. Jozefa Božika, PhD. navštívili místostarostové Náchoda Miroslav Brát a ing. Jan Čtvrtečka toto slovenské město, které je zároveň sídlem stejnojmenného okresu v Trenčínském kraji. Cílem setkání bylo definování základních rysů spolupráce mezi oběma městy, které by na podzim tohoto roku potvrdila smlouva o partnerství.

Strana 1 z 6

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře