Středa 24.duben 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Poslední utkání základní části hokejisté Náchoda prohráli. Dnes zahajuje play - off

seznam článků
Strana 2
Všechny strany

hoknach

K poslednímu zápasu základní části cestovali Náchodští Primátoři do Krkonoš proti Vrchlabí v citelně oslabené sestavě. Utkání prohráli 7 : 2 a v tabulce hokejové krajské ligy skončili na 9. místě. Neprobojovali se tak do vyřazovacích zápasů play - off, které dnes začíná na čtyřech stadionech.

HC Vrchlabí - HC Náchod 7 : 2 (0 : 0, 3 : 1, 4 : 1)

Náchod hrál vcelku otevřenou partii a domácí naráželi na nedobytnou tvrz jménem Navrátil. Změnu skóre nepřinesla ani početní výhoda Náchoda ve 4. minutě po faulu R. Svobody. Primátoři velmi dobře sehráli oslabení při vyloučení Šejnohy a Petra. Stav se nezměnil ani v 9. minutě po nedovoleném zákroku zkušeného beka Hamerského.

Do druhé části vstoupil Náchod aktivně a v čase 1:00 vytěžil početní převahu jednoho muže po faulu Buška. V půli 5. minuty hráli přesilovku po sekání Pánka domácí. Uplynulo 30 sekunk a Pulec rozjásal domácí ochozy – 1 : 0. V 9. minutě dostal Chudý nahrávku od Petra a bylo vyrovnáno – 1 : 1. To bylo na Biegla příliš a do branky putoval Effemberk. V úvodu 19. minutě zabránil Šejnoha soupeři zvednutím hole ve střelbě, ten situaci neustál a hostujícího centra rezultoval trest. Ten byl až příliš krutý v podobě branky z hole M. Svobody na konci téže min. – 2 : 1. Bohužel to nebylo ze strany domácích vše, ještě se trefil sekundu před sirénou podruhé Pulec – 3 : 1.

Do třetího dějství Náchod vstupoval s odhodláním porvat se ještě o body. Ty mohl přiblížit v půli 2. minuty pro Primátory Petr, který vsítil kontaktní branku. Jenže ta nebyla k oprávněné nelibosti hostí uznána, protože rozhodčí Machač kotouč v síti neviděl. V závěru téže minuty z levé strany vypálil tak přesně Pánek, že o regulérnosti této branky nemohlo být pochyb – 3 : 2. V polovině 4. minuty si notnou dávku smůly vybral hostující brankář Navrátil, když po tečované ráně Jakubce máchl lapačkou do prázdna – 4 : 2. O dvě minuty déle přesně vypálil z mezikruží Urban, když se dostal k blokované střele Zázvorky – 5 : 2. Když v úvodu 13. minuty zvyšoval Jirků z brankoviště na 6 : 2, to již bylo příliš i na skvělého Navrátila, který byl vyhlášen po zásluze nejlepším hráčem Náchoda. Do branky se postavil junior Mertlík a hned se měl co ohánět. V téže minutě přišel faul dalšího mladíka Špetly a domácí před náchodským náhradníkem rozpoutali střelnici. Ve 14. minutě se parádní umístěnou bombou trefil nad lapačku Mertlíka M. Svoboda a stanovil konečné skóre na 7 : 2.

Nyní čeká Primátory delší čas volno. K mistrovskému zápasu druhé části KLM vyjedou náchodští až v neděli 20. ledna v 17 hodin a soupeřem jim bude Stadion Nový Bydžov. Mnozí mají ještě v paměti předvánoční gólovou přestřelku se šťastným koncem pro Náchod.

Branky Náchoda: Chudý (Petr), Pánek, vyloučení 5 : 11, využití 3 : 0, střely 46 : 20, rozhodčí Machač - Bednář, Pavlíček J., diváci 615.

Sestava Náchoda: Navrátil (od 53. min. Mertlík) – Burdych, Dostál, Pánek, Horčička – Verner, Vondřejc, Špetla, Chudý, Šejnoha, Petr, Karel, Jurča, Zeman

Ve vyřazovacích bojích na sebe už dnes v duelech na tři vítězná utkání narazí Nové Město nad Metují a Jičín, Jaroměř s Vrchlabím, Třebechovice s Hronovem a Trutnov s Novou Pakou.