Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko

ČR

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Email Tisk PDF

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Trutnovsku. Návštěvníci zde mohou ode dneška využívat unikátní aplikaci, která je skrze obrazovku mobilního telefonu přenese o několik století zpět v čase. Aplikaci Visit.More nechal vyvinout Královéhradecký kraj, jehož zástupci ji 2. května představili novinářské veřejnosti.

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Email Tisk PDF

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jejími držiteli se stanou sochařka Paulina Skavová a kreslíř Jiří Grus. Rozhodli tak zastupitelé na letošním druhém jednání Zastupitelstva města Trutnova.

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Email Tisk PDF

Trutnovští běžkaři se dočkali zcela nového a moderního zázemí. Díky dotaci byla v areálu Paradráhy postavena a ve středu slavnostně otevřena nová víceúčelová dřevostavba, která posouží sportovnímu oddílu Olfin Car Ski team. V něm působí 159 členů, z toho 116 sportovců patří mezi mládež do 20 let.

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Email Tisk PDF

Také v tomto roce se uskuteční jako součást mezinárodní kampaně proti rakovině za zlepšení léčby a výzkumu nádorových onemocnění ve středu dne 15. května již 23. ročník celonárodní veřejné sbírky Květinový den s označením Český den proti rakovině 2019.

Trutnov se zapojil do projektu Turistika - věc společná

Email Tisk PDF

Město Trutnov společně s partnerským městem Świdnice tvoří česko-polský projekt Turistika – věc společná. Cílem je zapojit veřejné instituce, organizace a komunity a společně propagovat atraktivní místa regionu.

Město Trutnov přispívá soukromníkům na opravu podloubí

Email Tisk PDF

Město Trutnov dlouhodobě přispívá majitelům soukromých objektů v historickém centru města na opravu podloubí a chodníků. V letošním roce mohou lidé žádat o dotaci do 30. dubna.

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Email Tisk PDF

Kontejnery 1Přestože množství vytříděného odpadu v Trutnově neustále roste, potýká se odpadové hospodářství ve městě s několika nešvary. Nepořádek kolem kontejnerů, rozdíl mezi potřebami firem a domácností či nedostačující kapacita odpadových nádob, které mají lidé u svých domů. Problémy, se kterými se společnost Transport Trutnov, s. r. o., jež svoz odpadu v Trutnově zajišťuje, denně potýká.

Nadační fond vypisuje stipendijní program pro získání personálu do trutnovské nemocnice

Email Tisk PDF

nemtrMěsto Trutnov zřídilo v loňském roce Nadační fond při Oblastní nemocnici Trutnov, a. s., který nyní vypisuje stipendijní program na získání nelékařského zdravotnického personálu do nemocnice. Na tuto aktivitu je ve fondu alokováno 960.000 korun. Minimálně 12 žadatelů tak může být při získání finančních prostředků úspěšných.

Cestující v Trutnově budou od února jezdit v nových ekologických autobusech

Email Tisk PDF

Po Trutnově budou od února jezdit zcela nové autobusy městské hromadné dopravy. Budou ekologičtější a tišší. Cestující také čekají změny v odbavování, nově budou moci platit bezkontaktní platební kartou.

Etrichova Holubice přistála na Babí

Email Tisk PDF

Na Babí vedle rozhledny Elišky vzniklo nové dětské hřiště. To nese odkaz slavného trutnovského rodáka, letce Igo Etricha. Jednou z atrakcí je totiž model jeho proslulého letadla Holubice.

O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy, hasiči zasahovali u více než 100 událostí

Email Tisk PDF

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od 11. do 13. ledna 2019 celkem 124 událostí, z toho se jednalo v 79 případech o technickou pomoc při odstraňování následků, které napáchalo víkendové počasí.

Zdravotníkům v krajských nemocnicích porostou platy o 10 %

Email Tisk PDF

zhkhkZačátkem roku dojde k navýšení platů lékařského i nelékařského personálu nemocnic Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a. s. Do mezd obdrží navýšení 10 % do mzdového tarifu. Za definovaných podmínek dostanou navíc přidáno sanitáři a ošetřovatelé formou příplatku za směnnost. Náklady na navýšení mezd by měla pokrýt zvýšená úhrada od zdravotních pojišťoven na rok 2019.

Vyšetření na magnetické rezonanci je pro pacienty v Trutnově dostupnější. Příští rok je navíc vyšetří zcela nový přístroj

Email Tisk PDF

2Pacienti v Královéhradeckém kraji, kteří mají podstoupit vyšetření na magnetické rezonanci, se dočkají dřívějšího termínu vyšetření. Oblastní nemocnice Trutnov totiž nedávno posílila směny a zdravotníci tak vyšetří více pacientů, než tomu bylo doposud. V regionu je totiž v nemocnicích Zdravotnického holdingu zatím pouze jediný přístroj, o který byl enormní zájem. V příštím roce bude navíc díky dotacím vyměněn za modernější a nabídne ještě širší spektrum výkonů. Další přístroj v regionu pak přibude v polovině roku v Náchodě.

Trutnovská městská policie navštívila klienty Domu s pečovatelskou službou

Email Tisk PDF

MP u seniorů 1Městská policie Trutnov a Dům s pečovatelskou službou navázaly úzkou spolupráci. Cílem je informování klientů DPS o službách, které jim strážníci mohou poskytovat, a zároveň prevence kriminality formou přednášek a nácviku krizových situací.

Opravy trutnovského hřbitova

Email Tisk PDF

Opravy TU hřbitova 4 webTrutnovský městský hřbitov doznal za poslední dva roky řady změn. Vybudovaly se zde přípojky dešťové kanalizace, opravila hřbitovní zeď, cesty a mnoho dalšího. Město do oprav hřbitova investovalo téměř 15 milionů korun.

V Trutnově zasedalo nové zastupitelstvo

Email Tisk PDF

trrrrPo říjnových volbách do obecních zastupitelstev zasedalo v pondělí 5. listopadu 2018 nově zvolené Zastupitelstvo města Trutnova. Z jeho řad bylo zvoleno vedení města, rada města a také kontrolní a finanční výbor.

Město Trutnov opravuje pozůstatky synagogy

Email Tisk PDF

Opravy pozůstatků synagogy 1Nyní na podzim probíhá v Trutnově oprava pozůstatků bývalé synagogy. Ta byla zničena v roce 1938. Radnice do oprav investuje 1,4 milionu korun.

Zfušovaný průzkum "Obce v datech" poškodil jméno města Trutnova

Email Tisk PDF

Na základě ohlasů na sociálních sítích považuje vedení města Trutnova za nutné poukázat na nedávno zveřejněný, ovšem zcela neobjektivní průzkum. Projekt "Obce v datech" hodnotil kvalitu života v českých městech. Trutnov se dle jeho výsledků nachází až v druhé polovině všech obcí. Získání dat, způsob výpočtu indexů, nejasná komunikace a obhajoba autorů průzkumu jsou pro vedení města Trutnova jasným důkazem, že výsledky jsou irelevantní a zavádějící.

S výběrem střední školy a budoucího povolání pomohou opět Prezentace středních škol a zaměstnavatelů

Email Tisk PDF

prezentaceBěhem října a listopadu 2018 se postupně ve všech bývalých okresních městech Královéhradeckého kraje uskuteční akce, která je určena zejména žákům osmých a devátých tříd základních škol a jejich rodičům. Inspirativní Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů organizuje už čtvrtým rokem Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje společně s Královéhradeckým krajem.

Nové parkoviště i pomůcky pro tělesně postižené

Email Tisk PDF

t2U domu s pečovatelskou službou v Kryblické ulici v Trutnově vzniklo nové parkoviště doplněné novým veřejným osvětlením. Další novinkou je instalace pomůcky k přemísťování tělesně postižených klientů, která výrazně zlepší jejich každodenní život.

Strana 1 z 16

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře