Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo

Divadlo

Karlovo náměstí oživí budova nového loutkového divadla

Email Tisk PDF

Město Náchod v letošním roce poprvé od roku 2010 neuspělo se svými projekty v rámci čerpání dotací z Operačního programu INTERREG V-A, česko-polská přeshraniční spolupráce. "V polovině března monitorovací výbor rozhodl o podpoře jednotlivých projektů a bohužel ani jeden ze tří, které předkládal Náchod s polskými partnery Radków, Świdnica a Bystrzyca Kłodzka nebyl podpořen, a to i přesto, že jsme byli do poslední chvíle ujišťováni o jejich kvalitní přípravě a vysokém hodnocení," komentoval rozhodnutí starosta Jan Birke a dodal: "Není to neúspěch, po mnoha letech, kdy jsme čerpali na realizaci našich záměrů desítky milionů z příhraniční spolupráce, se to dalo očekávat."

Akce Večer pro dobrou věc v Jaroměři opět pomáhala

Email Tisk PDF

Herec Pavel Trávníček se sešel se svým synem, taktéž hercem Pavlem Dytrtem, na jevišti Městského divadla v Jaroměři v detektivní komedii Vysoká hra. Při představování účinkujících ho pořadatel charitativní akce Večer pro dobrou věc David Novotný uvedl jako Pavla Trávníčka mladšího. Znamená to, že jméno Pavel Trávníček má v divadelním světě pokračování?

Malá Moliérova "nicotnůstka"…

Email Tisk PDF

lakomecNejsem ani literát ani divadelní kritik, přesto mi hluboký dojem z divadelní hry Lakomec a další světci, kterou nám - publiku skvěle představil divadelní soubor Vrchlický Jaroměř, nedá spát a pociťuji silné nutkání něco napsat, ačkoli běžně toto nedělám. Ještě dlouhou dobu po představení silné pocity a dojmy stále přetrvávají. Měl jsem možnost sledovat z povzdálí zrození tohoto představení od prvotního sdělení "a další bude Lakomec" až po premiéru.

Náchodský SWING uvede Čtyřlístek

Email Tisk PDF

ctyrKulturní sezóna Náchodský SWING uvádí pokračuje už tento měsíc. Ve čtvrtek 11. ledna přijedou do Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě s chytrou a vtipnou inscenací Čtyřlístek členové souboru královéhradeckého Klicperova divadla.

Divadelníci chystají nové premiéry, v Novém Městě nad Metují obnovují soubor

Email Tisk PDF

tylOblíbené amatérské soubory pilně zkouší nová představení. Na premiéry se diváci mohou těšit už v říjnu a listopadu.

Bolek Polívka v roli Krále Leara zahájil 24. ročník Poláčkova léta

Email Tisk PDF

kral learStrhujícím představením Král Lear, v podání Městského divadla v Brně a s Bolkem Polívkou v hlavní roli, začal 24. ročník divadelního festivalu Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou. Vyprodaná zámecká jízdárna a příběh o pošetilosti a sebestřednosti. Příběh krále, který se rozhodně rozděli svou říši dcerám podle toho, jakými slovy vyjádří svou lásku k němu.

Divadlo zboří ležérní dlaždiči z Prahy

Email Tisk PDF

jezerkaJan Hrušínský jako Šulin, Martin Sitta jako Drátěnka, Vlastimil Zavřel jako Mudrc a Václav Liška jako Volej se představí coby ležérní dlaždiči v pátek 17. března v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci, kde bude pokračovat kulturní sezóna Náchodský SWING uvádí. Ve hře úspěšného irského autora Owena McCaffertyho, který během svého života vystřídal mnoho povolání a pracoval i jako dlaždič, má čtveřice kumpánů vydlaždičkovat záchodky a umývárnu.

Jedlíci čokolády s Pavlou Tomicovou míří do Náchoda

Email Tisk PDF

Už ve čtvrtek 2. března začne další kulturní sezóna Náchodský SWING uvádí. Zahájí ji Jedlíci čokolády Klicperova divadla.

V Náchodě se vzpomínalo na Lubu Skořepovou

Email Tisk PDF

4271 8038799Pondělní večer 20. února 2017 se v Městském divadle Dr. Josefa Čížka uskutečnil vzpomínkový večer na náchodskou rodačku Lubu Skořepovou (*21. září 1923 - ✝23. prosince 2016), jež před loňskými Vánocemi odešla do hereckého nebe. Akci uspořádal Klobouk film Praha společně s Městem Náchod.

Strana 1 z 8

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře