Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Email Tisk PDF

5559Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou od příštího měsíce znovu křižovat cyklobusové linky. Nová sezona začne v sobotu 1. června a přinese cestujícím řadu novinek. Jezdit budou až do konce září.

"Významnou změnou je nová koncepce cyklobusů v Českém Ráji, kterou jsme připravili ve spolupráci s Libereckým krajem a mikroregionem Český Ráj. V této atraktivní lokalitě dochází k zavedení dvou pravidelných linek v úseku Jičín – Prachov – Sobotka – Kost a v úseku Jičín – Prachov – Jinolice – Hrubá Skála – Turnov, které nahradí nepravidelný provoz linek v loňském roce," říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za dopravu.

Od tohoto kroku očekává kraj vyšší zájem cyklistů. Během června až září budou obě linky v provozu vždy v sobotu a neděli. V období letních prázdnin budou tyto dvě linky obsluhovat Český Ráj denně. Nově budou cyklobusy jezdit na lince IDOL 392, která bude zajišťovat spojení na trase Liberec – Turnov – Vyskeř – Kost – Sobotka. V provozu bude v období letních prázdnin v pátek, sobotu a neděli. Český Ráj se tak stane dostupnějším pro všechny výletníky, kteří chtějí poznat krásy regionu, ve kterém se nachází více jak 170 kilometrů cyklotras a nespočet kilometrů turistických tras.

Tento rok také přinese dostupnější spojení do oblíbených Orlických hor. Nově mohou cestující využít spojení v sobotu a neděli v relaci Orličky – Letohrad – Žamberk – Šerlich – Deštné v Orlických horách linkou 660143. Na lince 660144 došlo k posunu odjezdu vratného spoje, který umožňuje turistům uskutečnit celodenní výlet v oblasti Orliček. Vratný spoj se nově bude z Orliček vracet do Rychnova nad Kněžnou v 17:25. Obě cyklobusové linky budou v této oblasti v provozu v sobotu a neděli od června až do září.

Mezinárodní cyklobusová linka 000221 Náchod – Kudowa Zdroj – Zieleniec – Orlické Záhoří – Šerlich nově pojede až do Deštného v Orlických horách. Zpět do Náchoda se bude vracet v 15.30. Cyklobusová linka bude v provozu v sobotu a neděli od června až do září.

"Vzhledem k tomu, že během sezony budou platit úplné uzavírky v Mezivrší a Říčkách v Orlických horách, nebudou v těchto lokalitách jezdit cyklobusy. Pro cestující, kteří chtějí procestovat tuto část Orlických hor, jsme jako náhradu připravili spoj do Bartošovic v Orlických horách," upozornil náměstek Martin Červíček. Cestující tak mají možnost navštívit Anenský vrch, tvrz Haničku a řadu dalších míst. Cyklobusové linky této oblasti pojedou v sobotu a neděli od června až do září.

V oblasti Kladského Pomezí po několika letech provozu z důvodu nízkého využití skončil úsek Karlów – Wambierzyce – Broumov na lince 000554. Naopak byl na této lince posílen oblíbený úsek Náchod – Karlów. Díky tomuto spojení lze v blízkosti česko-polské hranice navštívit stolovou horu Szczeliniec (Hejšovina), která se nachází nad obcí Karlów. Z Karlówa (zastávka Karlów, Bledne skaly) lze také navštívit jedinečný skalní labyrint v Bludných skalách. V období od červena do září zde cyklobusy pojedou v sobotu a neděli a během letních prázdnin každý den v týdnu.

Loňská sezona byla velmi vydařená. Celkem bylo v obsluhovaných regionech přepraveno téměř 12 500 kol, což představuje nárůst o více jak 24 % oproti předchozímu roku. Stejně jako v posledních letech cyklobusy nejvíce kol přepravily v Orlických horách, a to 42 % ze všech přepravených kol na území kraje. Počet přepravených cestujících se zvýšil o téměř 13 %. Z celkové počtu přibližně 71 500 cestujících, nejvíce výletníků využilo cyklobusy v Krkonoších.

Obrovskému zájmu cestujících se těší linka na trase Vrchlabí – Špindlerova Bouda. Dalším překvapením bylo využití linky do Pekla, oblíbené výletní lokality u Nového Města nad Metují. Po nepříznivých výsledcích v minulých letech, kdy kraj na lince zredukoval počet spojů, vzrostl v roce 2018 počet cestujících na všech tamních spojích.

Sezona v roce 2018 se povedla díky příznivému počasí v období letních prázdnin, ale také díky zvýšení rozsahu kilometrů o 7 tisíc oproti roku předcházejícímu. Královéhradecký kraj financuje provoz cyklobusů z 90 % (zbylých 10 % dobrovolné svazky měst a obcí).

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře