Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko

Náchodsko

Trutnov opět zaplaví květiny

Email Tisk PDF

S příchodem jara zahájily Technické služby Trutnov, s. r. o., přípravu na výsadbu zeleně nejen v centru města. Květinová výzdoba v podobě květináčů, závěsných košů a záhonů s begoniemi, petúniemi, maceškami a mnoha dalšími druhy bude instalována během května. Vyzdobeny opět budou také kruhové objezdy. Letošní novinkou jsou zavlažovací vaky ke stromům.

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Email Tisk PDF

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou od příštího měsíce znovu křižovat cyklobusové linky. Nová sezona začne v sobotu 1. června a přinese cestujícím řadu novinek. Jezdit budou až do konce září.

Otevření zámecké lipové aleje na obranném valu

Email Tisk PDF

V areálu zámku v Novém Městě nad Metují se 1. května 2019 nově otevře část zámecké zahrady, která byla po několik let skryta očím návštěvníků. Jedná se o lipovou alej, která se nachází na bývalém obranném valu.

V LDN v Jaroměři byla otevřena stanice sociálních lůžek

Email Tisk PDF

Oblastní nemocnice Náchod a. s. otevřela včera odpoledne v Jaroměři novou stanici sociálních lůžek. Celkem sedmnáct jich tu bude sloužit pacientům, jejichž zdravotní stav už sice nevyžaduje hospitalizaci, ale nejsou schopni se o sebe doma postarat a nemají ve svém okolí nikoho, kdo by péči zajistil. Provizorně takto sloužila od listopadu 2018 tři lůžka přímo na LDN.

Další částečná uzavírka v centru Náchoda

Email Tisk PDF

Z důvodu výstavby nového propojení ulic Raisova a Parkány v Náchodě a nutné úpravy křižovatky ulic Parkány a Poštovní dochází od 23. dubna do 30. června 2019 k další částečné uzavírce ulic Parkány a Poštovní.

Dopravní komplikace spojené s uzavírkou železničních přejezdů v Náchodě-Bělovsi

Email Tisk PDF

Od dnešního dne do 27. května 2019 bude v souvislosti s revitalizací železniční trati uzavřen přejezd v ulici Kapitána Jaroše u okružní křižovatky "Kaufland". Od 29. dubna do 27. května 2019 bude uzavřen přejezd v ulici Kladská u bývalé železniční zastávky.

Náchodská nemocnice znovu vypsala výběrové řízení na pořízení magnetické rezonance, její postup posvětil ÚOHS

Email Tisk PDF

Veřejná zakázka na pořízení magnetické rezonance do Oblastní nemocnice Náchod a. s. byla vypsána znovu, a to v souladu se zákonem. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže minulý týden posvětil postup zadavatele, který v pořadí druhé výběrové řízení zrušil pro nejednoznačnost zadávacích podmínek a opětovně zakázku nedávno vypsal. Návrh na ÚOHS na přezkum postupu zadavatele podala firma, která se soutěže účastnila. Nemocnice zakázku zrušila kvůli pochybnostem, zda zadáním týkajícím se technických parametrů, nediskriminovala ostatní zájemce.

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Email Tisk PDF

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmstav Náchod, s. r. o., Vratislav Zítka smlouvu o dílo na dostavbu areálu Malých lázní v Bělovsi.

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Email Tisk PDF

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městského úřadu Náchod za účasti místostarosty Františka Majera, vedoucí odboru Ivety Lukešové a zástupců náchodské nemocnice – personálního náměstka Martina Kyntery a ombudsmanky Renaty Duškové. Hlavním tématem byla možnost spolupráce a nabídka míst v náchodských mateřských školách pro děti zaměstnanců ON Náchod.

Zdravotnický materiál pro výuku budoucích sester - další forma podpory jejich studia

Email Tisk PDF

Spolupráce města Náchoda a náchodské nemocnice dostává další rozměr. Po založení Fondu na podporu náchodské nemocnice, a sérii jednání o podpoře studentek, se do pomoci s náborem sester zapojila i společnost Batist Medical a. s.

Město Náchod úzce spolupracuje s nemocnicí

Email Tisk PDF

Nový management nemocnice v Náchodě pracuje naplno již několik týdnů. Od začátku roku v úzké spolupráci ředitelky ONN Náchod Ivany Urešové a starosty města Náchoda Jana Birke, v březnu se pak pracovní tým rozrostl o personálního náměstka Martina Kynteru a náměstka pro léčebnou péči Ladislava Tichého. V tomto složení se tým pravidelně schází a řeší aktuální problémy, jak ve vztahu k personálu a pacientům, tak i právě probíhající výstavbě.

Naučná stezka lesoparkem Montace byla rozšířena o nová stanoviště

Email Tisk PDF

V březnu dokončila firma EKOSFER Solutions, s. r. o. ve spolupráci s LESY MĚSTA NÁCHODA spol. s r. o. a za podpory města Náchoda instalaci dalších stanovišť edukativní naučné stezky "Lesní návštěvnický okruh Montace". Okruh byl rozšířen o interaktivní stanoviště "Stopy lesních druhů savců" s informačním panelem. V okolí stezky byly rozmístěny další popisky k jednotlivým druhům stromů v lesním porostu, instalována vysvětlující cedulka k plnometru dřeva na stanovišti "Dřevařská výroba" a k instalaci byl připraven panel "Daněk skvrnitý".

Muž pomaloval zastávku v Kramolně. Byl přistižen při činu se štětcem v ruce

Email Tisk PDF

Policisté z obvodního oddělení Náchod zahájili ve zkráceném přípravném řízení úkony trestního řízení kvůli poškození fasády, z čehož je důvodně podezřelý 23 letý muž. Dne 26. března 2019 v dopoledních hodinách byl totiž přistižen dvěma svědky u autobusové zastávky na Kramolně, část Městská Kramolna, jak maluje na zeď zastávky oranžovou barvou nápis o rozměru 130 cm x 30 cm.

Při nehodě kamionu v Žabokrkách byl zraněn řidič

Email Tisk PDF

Ke zranění řidiče nákladního automobilu došlo dnes brzy ráno při nehodě v části Žabokrky mezi Hronovem a Policií nad Metují. Kamion sjel mimo komunikaci, kde porazil několik stromů a zůstal stát v blízkosti železniční tratě, která nebyla nijak zasažena.

U Slavoňova se zřítil vrtulník, pád nepřežily dvě osoby

Email Tisk PDF

Tři jednotky požární ochrany byly vyslány do Blažkova, části obce Slavoňov, kde došlo k pádu civilního vrtulníku soukromé letecké společnosti. Událost byla oznámena na krajské operační a informační středisko hasičů v 9:15 hodin.

Hvězdárna v Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Email Tisk PDF

Tuto sobotu se po celé republice rozhoří ohně a rozsvítí signální světlice, Česko totiž propojí Keltský telegraf. Letos už podesáté. Smyslem Keltského telegrafu je spojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec.

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

Email Tisk PDF

Středeční ranní směnu zahájili jaroměřští profesionální hasiči ještě na staré stanici v ulici Na Valech, ale nocovali už v provizorních prostorech, kde se budou postupně zabydlovat. Stěhování vybavení zabere hasičům více dní, ale během středečního dne přemístili příslušníci většinu věcí, včetně zásahové techniky. Ta tak k zásahům vyjíždí od 13. března z nového stanoviště.

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Email Tisk PDF

Ve čtvrtek dopoledne ocenili starosta města Jan Birke společně s místostarosty Janem Čtvrtečkou a Pavlou Maršíkovou v obřadní síni náchodské radnice záchranáře a strážnici Městské policie Náchoda, kteří se před týdnem podíleli při pokusu o záchranu života starší paní, která v dopoledních hodinách v centru města zkolabovala.

Dobrovolníkem v nemocnici? Pojďte psychicky podpořit dlouhodobě hospitalizované pacienty

Email Tisk PDF

Léčebna dlouhodobě nemocných v Jaroměři navázala v závěru loňského roku novou spolupráci s organizací Královédvorská Arnika z. s., která zaštítila dobrovolnické aktivity. Ty mají dlouhodobě hospitalizovaným pacientům pomoci se zlepšením psychiky a kvalitou trávení volného času. LDN nyní hledá dobrovolníky, kteří by část svého volna věnovali místním pacientům. Můžou si s nimi číst, hrát společenské hry, kde to zdraví dovolí i chodit na procházky, nebo si jen tak povídat. Stejná spolupráce funguje již např. v Jičíně s Oblastní charitou Jičín, v Trutnově se pro letošní rok chystá.

Hasiči se kvůli silnému větru nezastavili, lámal stromy a poškozoval střechy

Email Tisk PDF

Od pátku 8. března do pondělního rána 11. března evidují hasiči v Královéhradeckém kraji celkem 278 událostí. Velký nárůst zapříčinil silný vítr, který zasáhl území kraje nejprve v sobotu večer, ale především pak v neděli večer a přetrval až do pondělního rána. Technickou pomoc poskytovali hasiči během celého víkendu ve 223 případech, dále zasahovali u 14 dopravních nehod a likvidovali 14 požárů.

Strana 1 z 72

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře