Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Základní část zakončil Hronov suverénní výhrou nad Opočnem. Ve čtvrtfinále se střetne se Třebechovicemi

Základní část zakončil Hronov suverénní výhrou nad Opočnem. Ve čtvrtfinále se střetne se Třebechovicemi

seznam článků
Základní část zakončil Hronov suverénní výhrou nad Opočnem. Ve čtvrtfinále se střetne se Třebechovicemi
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

hrop

K poslednímu utkání základní části hokejové krajské ligy nastoupili hronovští hokejisté na domácím ledě proti týmu z Opočna. Hned po půl minutě se dostali domácí do vedení, poté se však hostům podařilo vyrovnat. Zbytek utkání už měli plně pod kontrolou hronovští, kteří do sítě soupeře nasázeli celkem jedenáct branek. Základní část tak Hronov zakončil jasným vítězstvím a v play-off tak na ně čekají Třebechovice.

HC Wikov Hronov – HC Opočno 11 : 1 (5 : 1, 5 : 0, 1 : 0) 

Start utkání vyšel Hronovu na výbornou a hned po půl minutě skóroval Šakarov – 1 : 0. Dvě minuty se mohli domácí těšit z vedení, poté vystřelil na Kolbabu Rail, kotouč se odrazil před Slezáka, který z mezikruží pálil přesně – 1 : 1. V šesté minutě vyjel proti opočenské brance Fišer, ale hostující gólman byl tentokrát připraven. Chvíli poté přenechal Fišer kotouč Dudadíkovi a ten mířil brankáři přesně mezi betony – 2 : 1. Hosté se nestačili ani vzpamatovat a opět inkasovali – Martin Franců poslal dlouhou přihrávku na Vítka a kotouč zasvištěl do opočenské sítě – 3 : 1. Domácí byli při chuti a soupeři nedávali téměř žádný prostor.  V 10. minutě si vyměnil kotouč Martinec s Táborským a druhý jmenovaný poté přesně zakončil do horního rohu opočenské branky – 4 : 1. V 17. minutě zahájili útočnou akci opět domácí, do ní se zapojil po vyjetí z trestné i Šakarov, ale tentokrát byl hostující brankář připraven a střelu zachytil do lapačky. V závěru třetiny hrál Hronov přesilovku 5 na 3, kterou po několika neúspěšných kombinacích využil Táborský, který ráznou trefou od modré zvýšil na 5 : 1.

Hned v první minutě druhé třetiny se domácím opět zadařilo, když bekhendovou střelou vymetl horní roh opočenské branky Šakarov – 6 : 1. Poté hráli hronovští v oslabení, ale to zvládli bez sebemenších problémů. Ve 27. minutě skóroval Martin Franců, který střílel prakticky do prázdné brány – 7 : 1. Následně hrál Hronov opět v oslabení, hosté se snažili vytvořit si tlak před Kolbabou, dobře si najel Slezák, ale Kolbabovy betony byly na svém místě a do protiútoku tak mohli vyrazit domácí - Vítek přihrál před brankou Martinovi Franců a ten se ani nyní nemýlil – 8 : 1. V půlce utkání došlo ke střídání domácích gólmanů a do hronovské brány se postavil Mráček. Při vlastním oslabení vybojoval kotouč ve středním pásmu Hornyš a prakticky nikým nebráněn měl dost prostoru pro zakončení pod víko opočenské branky – 9 : 1. Domácí fanoušci opět volali po desítce, té se dočkali po parádní kličce Fišera – 10 : 1.

Do závěrečné části vstupoval Hronov s přesvědčivým devítigólovým vedením. Hosté se ke střele dostávali jen sporadicky. Gólovou sbírku domácích zkompletoval v 52. minutě po přihrávce od Fišera Martin Franců a zajistil si v zápase hattrick. Hronov tak zakončil základní část povedeným utkáním proti Opočnu, kde předvedl od začátku utkání velmi kvalitní výkon a připsal si na své konto zasloužené tři body.  

Poslední utkání určilo Hronovu čtvrtfinálového soupeře, kterým budou Třebechovice, první vzájemné utkání se odehraje ve středu 9. ledna od 18 hodin v Třebechovicích.

Branky: 1. Šakarov (Borůvka), 9. Dudadík (Fišer, Táborský), 9. Vítek (Franců Ma., Franců Mi.), 10. Táborský (Martinec), 20. Táborský (Franců Ma.), 21. Šakarov (Fišer, Hubáček), 27. Franců Ma. (Franců Mi., Fišer), 30. Franců Ma. (Vítek), 34. Hornyš (Hubáček), 35. Fišer (Táborský, Mráček), 52. Franců Ma. (Fišer) – 3. Slezák (Rail, Franc)

Sestava HC Wikov Hronov: Kolbaba (31. Mráček) – Hornyš, Borůvka, Táborský, John, Ježík, Vybíral - Martinec, Fišer, Dudadík - Šakarov, Hubáček, Daňo – Vítek, Franců Ma., Franců Mi. – Rojšl, Ansorge, Valtar

Další výsledky 26. kola: HC St. Vrchlabí - HC Náchod 7: 2, SK Třebechovice - HC Dvůr Králové 6 : 3, HC Jaroměř - HC Jičín 3 : 4, St. Nový Bydžov - BK Nová Paka 6 : 5, TJ So. Semechnice - HC Trutnov 0 : 15, TJ Sp. Nové Město - volno.

Foto J. Mach, archiv HC Wikov Hronov

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře