Pátek 19.duben 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Petr Pechek obhájil vítězství v Novoročním běhu. Závodu se zúčastnil i Vladimír Špidla

pech1

37. ročník Novoročního běhu v Červeném Kostelci měl v sobotu jasného vítěze – Petra Pechka z Maratonstavu Úpice. Druhému Pavlu Brýdlovi nadělil přes minutu a půl, rekord trati mu však o 33 sekund utekl. Z žen byla opět nejlepší Táňa Metelková, z kategorie mužů nad 40 let Jiří Doucha. Závodu se zúčastnil i bývalý český premiér Vladimír Špidla.

Letošního, již 37. ročníku Novoročního běhu v Červeném Kostelci se zúčastnilo velmi slušné množství 51 závodníků, z toho 10 žen. Za hojnou účast možná mohlo i počasí: 6 °C a zataženo svědčilo spíš o nadcházejícím jaru než o posilvestrovském čase.

Již zpočátku závodu bylo jasné, kdo bude usilovat o přední příčky. Po několika desítkách metrů se od hlavní skupiny oddělila dvojice Pechek–Brýdl. Prvně jmenovaný závodník nasadil zdrcující tempo, kterému Pavel Brýdl, startující za SK Nové Město nad Metují, nestačil již na konci prudkého stoupání u Elitexu. Vzhledem k tomu, že lídra závodu nepotkala na 11,5 kilometru dlouhé trati žádná velká krize, si Petr Pechek bez problémů doběhl pro celkové vítězství. Otázkou jen bylo, zda překoná rekord Poláka Norberta Smudy, který činí 37 minut 37 sekund. I když se Petr Pechek oproti loňskému výsledku zlepšil o 4 sekundy, dlouholetý rekord polského závodníka nepřekonal. Konečný čas: 38 minut 10 sekund. O minutu a 40 sekund později doběhl opět druhý Pavel Brýdl, třetí skončil Miroslav Duch (závodící za AKLVK) v čase 43:35 minut.

Z žen neměla konkurenci Táňa Metelková (Sokol Hradec Králové, 44:45, celkově 8.), druhá ve své kategorii skončila Jana Pechková (Maratonstav Úpice, 50:10, 18.) a třetí Tereza Rudolfová (SK RN HK, 53:27, 25.). V kategorii mužů nad 40 let byl nejrychlejším Jiří Doucha (HVEPA, 44:38, 5.), druhý skončil Pavel Kaněra (Sokol Horní Kostelec, 44:42, 6.) a třetí Ivo Kocanda (Červený Kostelec – Horní, 45:00, 9.)

Nejstarším závodníkem byl osmasedmdesátiletý Jiří Lanta, nejmladším dvanáctiletá Pavla Kábrtová. Závodu se zúčastnil mj. i bývalý český premiér a běžecký nadšenec Vladimír Špidla, který doběhl na 48. místě.