Pátek 19.duben 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty První zápas nového roku se Hronovu nevydařil. Utkání rozhodly tři rychlé góly domácích

seznam článků
Strana 2
Všechny strany

hronhok

Ke svému prvnímu utkání v krajské lize roku 2013 zajížděli hokejisté Hronova do Nového Města nad Metují. První třetina skončila bez jediného gólu a jako první se prosadili na začátku té druhé hosté. Domácí v druhé polovině utkání nasázeli Hronovu tři rychlé góly, čímž určili další vývoj zápasu. Hronov je tak potřetí v řadě bez zisku jediného bodu.

Spartak Nové Město n. M. – HC Wikov Hronov 5 : 1 (0 : 0, 4 : 1, 1 : 0)

Hned v první minutě přihrával Hubáček dobře najetému Vítkovi, Horáček jeho střelu vyrazil. Na druhé straně zachytil dobrou přihrávku Stehno, ale mířil pouze do betonů. V 9. minutě sehrál Hronov přesilovku, ale soupeře příliš neohrozil. Ve 13. minutě si vyzkoušeli početní výhodu také domácí, při ní se ale do větších šancí dostával spíše Hronov. Mráčka poté prověřil Stehno, ale ani tentokrát neuspěl. Ve 14. minutě vyjel proti Horáčkovi Fišer, který poslal kotouč na Martince, Horáček mu však puk vypíchl, dorážet se pokusil Táborský, ale nebyl úspěšný. V závěru třetiny pak měl před sebou odkrytou branku Dudadík, domácí gólman mu nedal šanci a včas zasáhl. Hronov byl v první třetině střelecky aktivnější, ale štěstí v koncovce neměl ani jeden celek.

V úvodu druhé třetiny hrál Hronov power play a hned po půl minutě ji dokázal využít Michal Franců, který na konci 22. minuty otevřel skóre utkání  - 0 : 1. Tři minuty si hosté užívali vedení, poté se prosadil Ježek a srovnal na 1 : 1. Ve 35. minutě vzali utkání plně do svých rukou domácí, když skóroval Chmelík – 2 : 1. Hronov se nestačil ani vzpamatovat a po devatenácti sekundách inkasoval znovu, tentokrát padl gól z hole Hejduka – 3 : 1. Ve 36. minutě se přesně trefil Šnejdr, domácí tak odskočili o tři branky a Hronov si vyžádal oddechový čas. Před druhou sirénou se už výsledek neměnil.

Do závěrečné třetiny vstupoval Hronov s tříbrankovou ztrátou a vyhlídky neměl dobré. Úvod poslední části sehráli Hronovští v přesilovce, ale proměnit ji nedokázali. Ve 44. minutě měli hosté štěstí a zvonila pouze tyčka. Hronov svého soupeře v závěru přestřílel poměrně velkým rozdílem, ale v koncovce se mu nedařilo. Půl minuty před koncem ještě upravil skóre utkání Plíhal a Hronov si tak domů odváží porážku 1 : 5.

Sestava HC Wikov Hronov: Mráček – Hornyš, Borůvka, Táborský, Franců Mi., John, Ježík – Hubáček, Šakarov, Vítek – Fišer, Dudadík, Martinec – Franců Ma., Kozák, Vybíral

Branky: 25. Ježek (Hejduk), 35. Chmelík (Junek), 35. Kodym (Hejduk, Ježek), 36. Šnejdr (Škoda), 60. Plíhal - 22. Franců Mi. (Táborský, Hubáček)

Další výsledky 25. kola: BK Nová Paka - TJ So. Semechnice 8 : 1, HC Jičín - St. Nový Bydžov 14 : 4, HC Dvůr Králové - HC Jaroměř  4: 5, HC Náchod - SK Třebechovice 2 : 5, HC Opočno - HC St. Vrchlabí 1 : 7, TJ Sp. Nové Město - HC Wikov Hronov 5 : 1, HC Trutnov - volno.