Úterý 26.září 2017

Poslední aktualizace25.09.2017 10:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

V Náchodě vyhlásili Muže roku. Stal se jím Matyáš Hložek z Prahy

FIL 8194Celostátní finále 18. ročníku soutěže Muž roku 2017 se uskutečnilo v pátek 25. srpna 2017 v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. O tituly nejkrásnějších mužů v České republice a možnost účasti na světových soutěžích mužské krásy bojovala dvanáctka urostlých mužů – finalistů soutěže Muž roku 2017, kteří byli vybráni skoro z 900 uchazečů. Organizace se ujal prezident soutěže David Novotný za podpory CAST ME Praha, ART4Promotion a Města Náchod.

Folklorní festival v Červeném Kostelci nabídl vystoupení souborů z devíti zemí světa

 dsc 6202 highV neděli 20. srpna byl slavnostně zakončen 63. ročník mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci. Návštěvníci festivalu si užili pět dní tance a hudby pod taktovkou souborů z devíti zemí světa. 

Na folklorní festival přijedou i Buty

butyUž 63. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Červený Kostelec bude zahájen ve středu 16. srpna. V rámci premiérového večera se návštěvníci mohou těšit nejen na představení souborů z celého světa, ale také na koncert ostravské skupiny Buty.

Na Karlově náměstí v Náchodě je k vidění exteriérová výstava českých a polských fotografií

5548Od pondělí 31. července 2017 je na Karlově náměstí v Náchodě k vidění letní mobilní exteriérová výstava fotografií pořízených Fotoklubem Náchod a Fotoklubem Kłodzko v rámci projektu Náchod-Kłodzko - partnerství idejí. Fotografie vznikly při společných workshopech českých a polských fotografů a prohlédnout si je si můžete na Karlově náměstí v mobilních stojanech po celé léto a počátek podzimu 2017. Obdobná výstava je k vidění i v Polsku na náměstí v Kłodzku

Bolek Polívka v roli Krále Leara zahájil 24. ročník Poláčkova léta

kral learStrhujícím představením Král Lear, v podání Městského divadla v Brně a s Bolkem Polívkou v hlavní roli, začal 24. ročník divadelního festivalu Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou. Vyprodaná zámecká jízdárna a příběh o pošetilosti a sebestřednosti. Příběh krále, který se rozhodně rozděli svou říši dcerám podle toho, jakými slovy vyjádří svou lásku k němu.

Prázdniny můžete přivítat stylově U nás na zámku

za1V sobotu 24. června se v areálu překrásné dominanty Nového Města nad Metují uskuteční další ročník pohodového rodinného minifestivalu U nás na zámku, jehož pořadateli jsou kulturně společenský magazín Náchodský SWING a Správa zámku.

Novoměstská knihovna pasovala prvňáčky na rytíře krásného slova

18595355 1321464561300646 7816812476321797529 oÚterý 23. května a středa 24. května byly v Novém Městě nad Metují ve znamení oslavy malých čtenářů. Městská knihovna pořádala již 13. ročník slavnostního Pasování prvňáčků do Řádu rytířů krásného slova. V letošním roce bylo pasováno 157 dětí ze základních škol Malecí, Komenského, Krčín, Bohuslavice, Nahořany, Provodov – Šonov a Černčice.

V Náchodě vypukne Prima sezóna

primaV příštím týdnu Náchod ožije Prima sezónou. Jubilejní 20. ročník celostátního festivalu studentské tvořivosti se uskuteční ve dnech 8. až 12. května. Připraveny jsou pravidelné odpolední koncerty mladých kapel, řada různých workshopů pro děti, studenty i veřejnost a další zajímavé akce.

Police Symphony Orchestra bude hrát na Pivofestu na přání

pivoPolice Symphony Orchestra bude hrát na Pivofestu na přání. V sobotu 10. června na Krakonošově náměstí v Trutnově při Pivofestu zahraje třeba melodii z Krkonošských pohádek nebo ABBU. Stačí si vybrat.

Strana 1 z 39

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře