Pondělí 23.červenec 2018

Poslední aktualizace22.07.2018 11:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura

Kultura

Tropická charitativní pouť opět bavila i pomáhala

p7063636Pořadatelé věnovali částku vybranou na dobrovolném vstupném Domovu pro osoby se zdravotním postižením v České Skalici a dětem postiženým dětskou mozkovou obrnou. "Vybralo se 116 430 korun! Děkujeme!," prohlásil hlavní organizátor pouti Michal Ulrich.

Výstava "Hrdý Náchoďák Josef Škvorecký" připomíná slavného rodáka

6017Koncem června proběhla v prostorách výstavní síně Muzea Náchodska vernisáž výstavy "Hrdý Náchoďák Josef Škvorecký", jež připomíná zdejšího slavného rodáka, spisovatele Josefa Škvoreckého.

Malá Moliérova "nicotnůstka"…

lakomecNejsem ani literát ani divadelní kritik, přesto mi hluboký dojem z divadelní hry Lakomec a další světci, kterou nám - publiku skvěle představil divadelní soubor Vrchlický Jaroměř, nedá spát a pociťuji silné nutkání něco napsat, ačkoli běžně toto nedělám. Ještě dlouhou dobu po představení silné pocity a dojmy stále přetrvávají. Měl jsem možnost sledovat z povzdálí zrození tohoto představení od prvotního sdělení "a další bude Lakomec" až po premiéru.

21. ročník studentského festivalu Náchodská Prima sezóna zahájen

NPS 9V pondělí odpoledne odstartovali představitelé města Náchoda v čele se starostou Janem Birke a za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána studentský festival Náchodská Prima sezona.

Tři a půl tisíce návštěvníků vítalo turistickou sezónu v Novém Městě nad Metují

30420492 1845968682368601 9164320603626904730 oTradiční akce Brány města dokořán v Novém Městě nad Metují, která se konala v sobotu 21. dubna 2018, měla v letošním roce neuvěřitelnou návštěvnost. Na Husovo náměstí zavítalo 3 500 lidí a byl tak překonán rekord v návštěvnosti této oblíbené akce.

Študáci opět v České Skalici

Jaro, které symbolizuje zrod života, je v České Skalici tradičně probouzeno i Jarním koncertem. Není proto náhodou, že je tento koncert věnován maminkám a ženám. A kdo jiný by jim mohl nejlépe poděkovat za jejich péči, než mladí, nadaní lidé, Študáci 2018 z Hudební katedry Univerzity Hradec Králové.

Česko zpívá 2018 zná své semifinalisty

IMGP1038Výběrové kolo již 12. ročníku moderně pojaté a stále populárnější pěvecké soutěže s mezinárodní účastí Česko zpívá proběhlo 5. března 2018 v pražském muzeu voskových figurín Grévin. Porota si poslechla živé pěvecké vystoupení více než dvou stovek soutěžících a vybrala ty nejlepší, kteří postoupili do dubnového semifinále v Trutnově.

O výtěžek tradičního koncertu Večer pro dobrou věc v Jaroměři se podělí místní speciální škola a handicapovaný sportovec Martin Zach

FRH 1242Jaro začíná v Jaroměři. Tímto heslem se řídí producent David Novotný a už po devatenácté uspořádal v městě Jaroměř jarní benefiční koncert s názvem Večer pro dobrou věc. Tentokrát pozval na prkna jaroměřského divadla zpěváky z muzikálů MammaMia!, Ať žijí duchové a Rocky. K nim se přidala stálice české hudební scény Jitka Zelenková.

Soutěž Batist Nej sestřička slaví kulatiny

TER 8690Již desátý ročník soutěže Batist Nej sestřička 2018 odstartoval v pražském Divadle Na Perštýně. Prezident soutěže David Novotný přivítal v hledišti divadla zdravotní sestry, sponzory soutěže a další milé hosty. Finále soutěže se uskuteční v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě 15. září 2018.

Strana 1 z 42

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře