Čtvrtek 21.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo

Divadlo

Malá Moliérova "nicotnůstka"…

Email Tisk PDF

lakomecNejsem ani literát ani divadelní kritik, přesto mi hluboký dojem z divadelní hry Lakomec a další světci, kterou nám - publiku skvěle představil divadelní soubor Vrchlický Jaroměř, nedá spát a pociťuji silné nutkání něco napsat, ačkoli běžně toto nedělám. Ještě dlouhou dobu po představení silné pocity a dojmy stále přetrvávají. Měl jsem možnost sledovat z povzdálí zrození tohoto představení od prvotního sdělení "a další bude Lakomec" až po premiéru.

Náchodský SWING uvede Čtyřlístek

Email Tisk PDF

ctyrKulturní sezóna Náchodský SWING uvádí pokračuje už tento měsíc. Ve čtvrtek 11. ledna přijedou do Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě s chytrou a vtipnou inscenací Čtyřlístek členové souboru královéhradeckého Klicperova divadla.

Divadelníci chystají nové premiéry, v Novém Městě nad Metují obnovují soubor

Email Tisk PDF

tylOblíbené amatérské soubory pilně zkouší nová představení. Na premiéry se diváci mohou těšit už v říjnu a listopadu.

Bolek Polívka v roli Krále Leara zahájil 24. ročník Poláčkova léta

Email Tisk PDF

kral learStrhujícím představením Král Lear, v podání Městského divadla v Brně a s Bolkem Polívkou v hlavní roli, začal 24. ročník divadelního festivalu Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou. Vyprodaná zámecká jízdárna a příběh o pošetilosti a sebestřednosti. Příběh krále, který se rozhodně rozděli svou říši dcerám podle toho, jakými slovy vyjádří svou lásku k němu.

Divadlo zboří ležérní dlaždiči z Prahy

Email Tisk PDF

jezerkaJan Hrušínský jako Šulin, Martin Sitta jako Drátěnka, Vlastimil Zavřel jako Mudrc a Václav Liška jako Volej se představí coby ležérní dlaždiči v pátek 17. března v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci, kde bude pokračovat kulturní sezóna Náchodský SWING uvádí. Ve hře úspěšného irského autora Owena McCaffertyho, který během svého života vystřídal mnoho povolání a pracoval i jako dlaždič, má čtveřice kumpánů vydlaždičkovat záchodky a umývárnu.

Jedlíci čokolády s Pavlou Tomicovou míří do Náchoda

Email Tisk PDF

Už ve čtvrtek 2. března začne další kulturní sezóna Náchodský SWING uvádí. Zahájí ji Jedlíci čokolády Klicperova divadla.

V Náchodě se vzpomínalo na Lubu Skořepovou

Email Tisk PDF

4271 8038799Pondělní večer 20. února 2017 se v Městském divadle Dr. Josefa Čížka uskutečnil vzpomínkový večer na náchodskou rodačku Lubu Skořepovou (*21. září 1923 - ✝23. prosince 2016), jež před loňskými Vánocemi odešla do hereckého nebe. Akci uspořádal Klobouk film Praha společně s Městem Náchod.

Do Volyně postupují ochotníci z Jaroměře s hrou Rok na vsi

Email Tisk PDF

dsc0010 highČtyřdenní maraton přehlídky divadelních inscenací v podání ochotnických souborů ukončil v neděli 19. února v odpoledních hodinách stylově zazvoněním na zvoneček starosta města Rostislav Petrák. Jubilejní 20. ročník krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla se konal v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci a představil jedenáct incenací, které bojovaly o postup na divadelní přehlídku do Volyně.

Komorní víkendové divadlo v červenokostelecké knihovně bavilo desítky lidí

Email Tisk PDF

img 8454 highKnihovna Břetislava Kafky v Červeném Kostelci připravila pro své čtenáře, příznivce i širokou veřejnost na začátek února 2017 malé divadelní představení, které na míru divadelně skromnému multifunkčnímu centru nastudovali herci místního divadelního spolku NA TAHU – Naďa Eflerová, Milena Langrová a Vlastík Klepáček s podporou nápovědy Věrky Klepáčkové.

Strana 1 z 8

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře