Neděle 22.duben 2018

Poslední aktualizace20.04.2018 04:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo

Divadlo

Náchodský SWING uvede Čtyřlístek

Email Tisk PDF

ctyrKulturní sezóna Náchodský SWING uvádí pokračuje už tento měsíc. Ve čtvrtek 11. ledna přijedou do Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě s chytrou a vtipnou inscenací Čtyřlístek členové souboru královéhradeckého Klicperova divadla.

Divadelníci chystají nové premiéry, v Novém Městě nad Metují obnovují soubor

Email Tisk PDF

tylOblíbené amatérské soubory pilně zkouší nová představení. Na premiéry se diváci mohou těšit už v říjnu a listopadu.

Bolek Polívka v roli Krále Leara zahájil 24. ročník Poláčkova léta

Email Tisk PDF

kral learStrhujícím představením Král Lear, v podání Městského divadla v Brně a s Bolkem Polívkou v hlavní roli, začal 24. ročník divadelního festivalu Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou. Vyprodaná zámecká jízdárna a příběh o pošetilosti a sebestřednosti. Příběh krále, který se rozhodně rozděli svou říši dcerám podle toho, jakými slovy vyjádří svou lásku k němu.

Divadlo zboří ležérní dlaždiči z Prahy

Email Tisk PDF

jezerkaJan Hrušínský jako Šulin, Martin Sitta jako Drátěnka, Vlastimil Zavřel jako Mudrc a Václav Liška jako Volej se představí coby ležérní dlaždiči v pátek 17. března v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci, kde bude pokračovat kulturní sezóna Náchodský SWING uvádí. Ve hře úspěšného irského autora Owena McCaffertyho, který během svého života vystřídal mnoho povolání a pracoval i jako dlaždič, má čtveřice kumpánů vydlaždičkovat záchodky a umývárnu.

Jedlíci čokolády s Pavlou Tomicovou míří do Náchoda

Email Tisk PDF

Už ve čtvrtek 2. března začne další kulturní sezóna Náchodský SWING uvádí. Zahájí ji Jedlíci čokolády Klicperova divadla.

V Náchodě se vzpomínalo na Lubu Skořepovou

Email Tisk PDF

4271 8038799Pondělní večer 20. února 2017 se v Městském divadle Dr. Josefa Čížka uskutečnil vzpomínkový večer na náchodskou rodačku Lubu Skořepovou (*21. září 1923 - ✝23. prosince 2016), jež před loňskými Vánocemi odešla do hereckého nebe. Akci uspořádal Klobouk film Praha společně s Městem Náchod.

Do Volyně postupují ochotníci z Jaroměře s hrou Rok na vsi

Email Tisk PDF

dsc0010 highČtyřdenní maraton přehlídky divadelních inscenací v podání ochotnických souborů ukončil v neděli 19. února v odpoledních hodinách stylově zazvoněním na zvoneček starosta města Rostislav Petrák. Jubilejní 20. ročník krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla se konal v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci a představil jedenáct incenací, které bojovaly o postup na divadelní přehlídku do Volyně.

Komorní víkendové divadlo v červenokostelecké knihovně bavilo desítky lidí

Email Tisk PDF

img 8454 highKnihovna Břetislava Kafky v Červeném Kostelci připravila pro své čtenáře, příznivce i širokou veřejnost na začátek února 2017 malé divadelní představení, které na míru divadelně skromnému multifunkčnímu centru nastudovali herci místního divadelního spolku NA TAHU – Naďa Eflerová, Milena Langrová a Vlastík Klepáček s podporou nápovědy Věrky Klepáčkové.

DS NA TAHU uvedl premiéru dramatu Hodiny dětí, vstupenky na reprízu jsou ještě k dispozici

Email Tisk PDF

img 8261 highDS NA TAHU z Červeného Kostelce v sobotu 7. ledna uvedl premiéru psychologického dramatu Hodina dětí. Tato hra v České republice ještě nebyla nikdy na jevišti uvedena. Vstupenky na reprízu, která se uskuteční 22. ledna, jsou ještě k mání.

Strana 1 z 7

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře