Úterý 26.září 2017

Poslední aktualizace25.09.2017 10:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Police Symphony Orchestra bude hrát na Pivofestu na přání

pivoPolice Symphony Orchestra bude hrát na Pivofestu na přání. V sobotu 10. června na Krakonošově náměstí v Trutnově při Pivofestu zahraje třeba melodii z Krkonošských pohádek nebo ABBU. Stačí si vybrat.

Česko zpívá 2017 vyvrcholí finálovým galavečerem

ceskoTV sobotu 8. dubna vyvrcholí letošní, již 11. ročník moderní pěvecké soutěže pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí Česko zpívá finálovým galavečerem, při kterém se rozhodne o nejvyšších příčkách celkového umístění v soutěži. Chybět nebudou zajímaví hosté a atraktivní doprovodný program.

Jarní koncert v České Skalici ozdobí Komorní orchestr Univerzity Hradec Králové

Komorni orchestr UHKJe letitou a milou tradicí, že v České Skalici je jaro probouzeno i Jarním koncertem, kterým se zahajuje koncertní sezóna. Jaro symbolizuje zrod života, a tak není náhodou, že tento koncert je věnován maminkám a ženám. A kdo jiný, by nejlépe jim mohl poděkovat za jejich péči než mladí, nadaní lidé, kteří již toho hodně umí – ŠTUDÁCI 2017 z Hudební katedry Univerzity Hradec Králové.

Náchodský houslista Viktor Tomek byl vybrán do Akademie Versailes

tomekMladý houslista, žák ZUŠ Náchod ze třídy učitele Lukáše Janka Viktor Tomek, se zúčastnil konkurzu do orchestrální Akademie Versaileles, jenž proběhl dne 4. listopadu 2016 na Pražské konzervatoři a odbornou porotou byl vybrán mezi těch několik šťastlivců, kteří se akademie zúčastní.

Náchodské Canto se stalo absolutním vítězem Porta Musicae

f u 4171Dětský sbor Canto Základní umělecké školy Náchod uspěl v XI. ročníku celostátní soutěže. Nový Jičín je již více než 20 let každé dva roky dějištěm soutěže dětských pěveckých sborů zvané Porta Musicae.

Při prvním adventním koncertu v České Skalici vystoupí Smíšený sbor Kantiléna Brno

První adventní koncert v České Skalici se odehraje 27. listopadu od 17 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v České Skalici – Malé Skalici. Vystoupí Smíšený sbor Kantiléna Brno s dirigentem Martinem Franze a sopranistkou Lenkou Ďuricovou-Cafourkovou a vynikajícím varhaníkem Martinem Jakubíčkem.

Festival Nasajem s Masajem pomůže škole v Tanzánii

nasajemDnes ve 20 hodin vypukne v sokolovně v České Skalici benefiční hudební festival Nasajem s Masajem. Výtěžek sedmého ročníku bude opět věnován škole pro nejmenší děti v africké vesnici Mto wa Mbu.

Sbor Červánek z Červeného Kostelce zazářil ve Španělsku

image002 2V červenci se vydal Červánek reprezentovat Červený Kostelec, jako jediný zástupce, Českou republiku na mezinárodní soutěžní festival do španělského Cantonigros. Na této ve světě sborového zpěvu uznávané soutěži naše děti soutěžily hned ve dvou kategoriích, v kategorii lidových písní a ženských sborů, kde bylo povinností každého sboru nastudovat čtyřhlasou píseň v katalánštině bez doprovodu.

Z Pacifiku až do České Skalice

NZYCJediný výjezdní koncert v Královéhradeckém kraji, úspěšného novozélandského akademického sboru New Zealand Youth Choir (NZYC) se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie České Skalici v neděli 3. července od 16 hodin.

Strana 1 z 10

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře