Sobota 20.duben 2019

Poslední aktualizace19.04.2019 04:28

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Jiřinkový sál v České Skalici ožije hudbou a zpěvem

Jiřinkový sál v České Skalici ožije hudbou a zpěvem

seznam článků
Jiřinkový sál v České Skalici ožije hudbou a zpěvem
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

jir2

Historický Jiřinkový sál Muzea Boženy Němcové rozezní v neděli 14. dubna skladby pro sólový klavír a čtyřruční klavír, violu, zpěv (sólové písně i dueta). Autory budou zvučná jména: Carl Reinecke, Max Bruch, Sergej Rachmaninov, Sergej Prokofjev, Claude Debussy, Antonín Dvořák, Vítězslav Novák, Jaroslav Křička. Posluchačům se představí nadaní studenti Hudební katedry Univerzity Hradec Králové, ŠTUDÁCI 2019.

Koncert je již tradičně věnován maminkám a ženám. Vždyť jim vděčíme za to, že na tomto světě jsme, a za péči a lásku, kterou nám věnují.

S mnohými absolventy této školy, kteří na minulých Jarních koncertech v České Skalici vystoupili, se dnes můžete setkat nejen na různých koncertních pódiích. Mnozí možná pomáhají právě i Vašim potomkům odhalovat kouzlo hry na různé nástroje nebo zpěvu. Absolventa této katedry naleznete i v Hudbě Hradní stráže.

Pokud uvažujete o studiu na Hudební katedře Univerzity Hradec Králové, máte jedinečnou možnost vidět a slyšet, a sami se přesvědčit o kvalitách Univerzity Hradec Králové. V umělecké oblasti dominuje vedle sólové koncertní činnosti členů katedry velmi rozsáhlá a úspěšná činnost sbormistrovská. Pedagogové katedry se pravidelně představují na předních světových festivalech v cizích zemích včetně Japonska, Číny, Austrálie, USA a Mexika.

Velkou pozornost katedra věnuje i odborné činnosti studentů. Hudební katedra pořádá pravidelné studentské koncerty, nabízí studentům možnost aktivní činnosti v pěveckém sboru a komorním smyčcovém orchestru. Při katedře pracuje aktivně i pobočka Hudební mládeže České republiky.

"Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce." Jiří Mahen (český básník, novinář, dramaturg, knihovník, režisér a divadelní kritik). Tímto koncertem zahájíme naši 21. koncertní sezónu. Přijďte se inspirovat mládím v neděli 14. dubna 2019 od 17 hodin do Jiřinkového sálu českoskalického Muzea Boženy Němcové.

Předprodej vstupenek na Jarní koncert bude zahájen 29. března 2019 v Regionálním informačním centru v České Skalici, vstup ze třídy T.G. Masaryka 33, tel.: 491 453 870, 773 578 112, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údol&i...

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmsta...

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městsk&ea...

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři se dočkali zcela nového a moderního zázem&iacu...

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Také v tomto roce se uskuteční jako součást mezinárodní kampaně p...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře