Úterý 23.leden 2018

Poslední aktualizace22.01.2018 09:21

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko

Zahraničí

Královéhradecký kraj a Zakarpatská Ukrajina uzavřely partnerství

Email Tisk PDF

DSC 9614Partnerství mezi Královéhradeckým krajem a ukrajinskou Zakarpatskou oblastí je oficiální. Memorandum o spolupráci v úterý podepsal hejtman Jiří Štěpán společně s předsedou Zakarpatské oblastní rady Mikhajlem Rivisem. K podpisu došlo v krajském sídle. Setkání se zúčastnil i velvyslanec Ukrajiny Jevhen Perebyjnis.

Studenti z polské Swidnice navštívili náchodskou radnici

Email Tisk PDF

5635Obchodní akademie v Náchodě spolupracuje v rámci společného česko-polského projektu s Integrovanou ekonomickou školou Wincentego Stysia ve Swidnici.

Přijetí německých studentů na náchodské radnici

Email Tisk PDF

5626Místostarosta Miroslav Brát přivítal v prostorách obřadní síně náchodské radnice studenty z německého Oesede, kde se nachází partnerská škola Jiráskova gymnázia v Náchodě.

Hasiči Královéhradeckého kraje dosáhli historického úspěchu

Email Tisk PDF

ha18Družstvo příslušníků Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, které na mezinárodní soutěži v disciplínách CTIF v rakouském Villachu vybojovalo v minulém týdnu zlaté medaile, ve středu přijal hejtman Jiří Štěpán. Hasičům poděkoval za příkladnou reprezentaci kraje i za to, že v nich mladá generace může najít vzory hodné následování.

Po stopách svého slavného rodáka

Email Tisk PDF

postopachČeská centrála cestovního ruchu a Královéhradecký kraj ve spolupráci s destinační společností Branka připravili zajímavý program pro zástupce významných slovenských médií. Slovenští novináři přijeli do Kladského pomezí seznámit se s dílem, které zde zanechal slavný slovenský architekt Dušan Jurkovič.

Partnery na obou stranách česko-polské hranice spojují společné projekty a dlouholeté přátelství a spolupráce. Náchod tak může díky dalšímu projektu oživit lázně!

Email Tisk PDF

podpis deklarace 3V úterý 4. července 2017 se všichni partneři projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS, představitelé měst Náchod, Hronov, Kudowa Zdrój a Duszniki Zdrój, sešli v obřadní síni náchodské radnice k podpisu společné deklarace o spolupráci na základě rozhodnutí o poskytnutí dotace, která v souhrnu představuje na realizaci jednotlivých projektů všech zmíněných měst dva miliony EUR.

Slovinská lípa na školním dvoře bude připomínat paní ředitelku

Email Tisk PDF

p6240836Ještě před koncem školního roku se v České Skalici uskutečnila malá slavnost na školním dvoře za budovou ZŠ v Komenského ulici. Sešel se zde učitelský sbor, zástupci města a naši přátelé z Vojniku ve Slovinsku. V čele zahraniční delegace stál Jože Žlaus, slovinský propagátor Boženy Němcové a České Skalice. Ten právě v městě Vojnik vytvořil soukromou galerii a následně i muzeum Boženy Němcové.

Náchod a Hirošimu pojí historie i současnost

Email Tisk PDF

68Pátek 30. června 2017 je pro Náchod významným dnem ve vzájemných vztazích s japonskou Hirošimou. Právě tento den Hirošimu navštívil starosta Náchoda Jan Birke, který doprovází předsedu vlády Bohuslava Sobotku ve vládní delegaci v Japonsku. Náchod a Hirošimu spojuje již více než sto let osoba architekta Jana Letzela, podle jehož návrhu byl v roce 1915 dostavěn Průmyslový palác (Atomový dóm).

Náchod navštívila studentská delegace z Mexika

Email Tisk PDF

5406Již podruhé za poslední dobu zazněla v metropoli náchodského okresu výrazněji španělština. V nedávné době to bylo při letošním ročníku Španělských dnů v Náchodě. Nyní navštívila město skupina mexických vysokoškoláků, kteří nyní studují na Univerzitě Hradec Králové.

Zahraniční kontakty Náchoda naplňují i přímé kontakty základních škol

Email Tisk PDF

4360Jedním z oficiálních partnerských měst Náchoda je i Halberstadt - okresní město ve středním Německu, severně od malebného pohoří Harz. Partnerství Náchod - Halberstadt je naplňováno například i prostřednictvím kontaktů Základní školy Komenského v Náchodě se školou Sekundarschule "Am Gröpertor" v Halberstadtu.

Na česko-polské hranici se setkali policejní funkcionáři obou zemí

Email Tisk PDF

po3Výborná spolupráce obou zemí v pohraničí pokračuje. Ve středu 22. března 2017 dopoledne proběhla česko - polská pracovní schůzka policejních funkcionářů v budově společného pracoviště na česko - polské hranici Náchod Běloves - Kudowa Zdrój.

Video spot o Náchodě se vysílá v USA

Email Tisk PDF

videoZajímavou cestu za oceán má za sebou nový video spot o Náchodě. Díky vysílání televizní společnosti Czech-American TV a její spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje ho mohli zhlédnout 6. března 2017 diváci v šedesáti městech ve Spojených státech amerických. Vysílání se tak dostalo až k 2,5 milionu sledujících.

Královéhradecký kraj podruhé vyvěsil vlajku pro Tibet

Email Tisk PDF

tibetKampaně Vlajka pro Tibet, která poukazuje na porušování lidských práv, se letos podruhé v historii oficiálně účastní Královéhradecký kraj. Na Pivovarském náměstí byla dnes za účasti některých krajských zastupitelů slavnostně vyvěšena vlajka Tibetu. Na oficiálním stožáru krajského úřadu naposledy vlála před 4 lety.

Místostarostové Miroslav Brát a Ing. Jan Čtvrtečka navštívili slovenské město Partizánske

Email Tisk PDF

f a 4243 16852502Na pozvání primátora města Partizánske doc. PeadDr. Jozefa Božika, PhD. navštívili místostarostové Náchoda Miroslav Brát a ing. Jan Čtvrtečka toto slovenské město, které je zároveň sídlem stejnojmenného okresu v Trenčínském kraji. Cílem setkání bylo definování základních rysů spolupráce mezi oběma městy, které by na podzim tohoto roku potvrdila smlouva o partnerství.

Náchod a Klodzko spojí iniciativa projektu Od Adrie k Baltu

Email Tisk PDF

4233Náchodem od nepaměti procházely historické obchodní i obecně civilizační trasy. Je to nejen místo, které tvoří bránu do sousedního Polska, ale je zároveň i součástí středoevropských tras z jižní Evropy k Baltskému moři. Náchod bývá uváděn i jako místo na jedné z pobočných linií starověké Jantarové stezky spojující Jaderské moře s Baltem. Z Jantarové stezky se mnohem později stává Polská stezka...

Japonská návštěva v Náchodě

Email Tisk PDF

f a 4235 214930476V pondělí 9. ledna 2017 přijal předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček japonského ministra zahraničí Fumia Kišidu, jehož návštěva Prahy navazuje na návštěvu sněmovní delegace v Japonsku v roce 2015, kdy zákonodárci přivezli z Hirošimy jako dar fragmenty Atomového dómu.

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

Email Tisk PDF

20161121 134641 mZa účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi.
Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi.

Starosta Náchoda na návštěvě partnerského města Bauska v Lotyšsku

Email Tisk PDF

f u 4149V neděli 6. listopadu 2016 navštívil starosta Náchoda Jan Birke společně s předsedou vlády ČR Bohuslavem Sobotkou partnerské město Bauska. Pražské Národní muzeum pořádá právě v prostorách hradu Bauska výstavu při příležitosti 700. výročí narození Karla IV. Expozice připomíná i kontakty mezi českými zeměmi a Pobaltím za vlády Lucemburků.

Trutnovské zastoupení na udílení ocenění Swidnický Gryf 2016

Email Tisk PDF

Letos se uskutečnil již 12. ročník předávání cen Swidnický Gryf. Tato soutěž každoročně oceňuje nejvýznamnější podnikatele v polské Swidnici a jejím blízkém okolí. V rámci česko-polské spolupráce byly do soutěže nominovány trutnovské firmy KASPER KOVO, s. r. o., Davídek, s. r. o., a BOWLING – CENTRUM, s. r. o. Jako osobnost přeshraniční spolupráce byl oceněn Miroslav Vlasák, starosta Žacléře.

Senior klub z polského Klodzka chce oslovit ke spolupráci náchodské seniory

Email Tisk PDF

f u 4134V prostorách radnice v Klodzku se uskutečnilo setkání, jehož cílem je prohloubení česko - polské regionální spolupráce v přímých kontaktech mezi obyvateli příhraničních oblastí. Iniciátorem setkání bylo Stowarzyszenie "Promyk" - Klub seniora. Zástupci polského klubu seniorů by rádi navázali spolupráci s obdobným subjektem z Náchoda.

Strana 1 z 6

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře