Středa 12.prosinec 2018

Poslední aktualizace12.12.2018 09:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko

Náchodsko

Policisté s celníky zadrželi celostátně hledaného pachatele

Email Tisk PDF

CSV minulých dnech prováděla hlídka královéhradeckých celníků v Náchodě běžnou kontrolní činnost zaměřenou na pátrání po zájmovém zboží – omamných a psychotropních látkách a jejich prekurzorech, lihu a lihovinách, tabáku a tabákových výrobcích či minerálních olejích. V jejich síti uvízl také osobní automobil Volkswagen Passat s francouzskou registrační značkou. Ve vozidle cestoval muž a dvě ženy. Celníci celou osádku vozidla na základě předložených osobních dokladů ztotožnili.

Senior byl odsouzen za nelegální dovoz kuřiva

Email Tisk PDF

2018 12 3 851PA310023K trestu odnětí svobody v délce trvání devíti měsíců podmíněně odloženému na zkušební dobu dvou let byl Okresním soudem v Náchodě potrestán sedmašedesátiletý Čech, jenž vezl z Polska téměř tři kilogramy tabáku ke kouření a sedm tisíc kusů cigaret bez jakýchkoliv platných tabákových nálepek.

Náchodští senioři si užili vánoční focení

Email Tisk PDF

01Vánoční focení si ve čtvrtek 6. prosince doslova užili klienti Domova pro seniory Marie v Náchodě. Ocitli se na pár minut v rukou profesionální kadeřnice a kosmetičky, aby se pak mohli v plné kráse vyfotit. Fotografie od profesionálního fotografa budou moci věnovat během nadcházejících vánočních svátků svým blízkým a udělat radost nejen sobě, ale i jim.

Změna přinese více přímých autobusů i nový večerní spoj

Email Tisk PDF

kraj orp smNové přímé spojení z Hradce Králové do Dobrušky a z Náchoda do Dvora Králové nad Labem přinese změna autobusových jízdních řádů, která nastane v neděli 9. prosince. Nový večerní spoj odveze zaměstnance z Rychnova nad Kněžnou do Týniště nad Orlicí. Aktuální změna ale pomůže i turistům ve východních Krkonoších.

Náchodská nemocnice modernizuje díky dotacím přístrojové vybavení

Email Tisk PDF

Oblastní nemocnice Náchod a. s. získala pro svá oddělení dotace na nákup nových moderních přístrojů. Ty doplní či zcela nahradí ty stávající. Nové modernější přístroje získala náchodská nemocnice pro svá oddělení, např. endoskopické, gynekologicko-porodnické, interní, chirurgické, ortopedické, rehabilitační nebo ARO.

Muž, který se obnažoval poblíž školy, byl dopaden

Email Tisk PDF

poutaNáchodští kriminalisté společně s policisty z obvodního oddělení Nové Město nad Metují ve čtvrtek 29. listopadu 2018 odpoledne objasnili případ muže, který se obnažoval před základní školou v Novém Městě nad Metují.

V rámci projektu Miluji jídlo, neplýtvám! zjišťovali žáci pěti vybraných škol v Královehradeckém kraji, kolik jídla se vyhodí ve školní jídelně

Email Tisk PDF

Projekt denV rámci projektu "Miluji jídlo, neplýtvám!" zjišťovali žáci pěti vybraných škol v Královehradeckém kraji, kolik jídla se vyhodí během 14 dní ve školní jídelně. Školy se do projektu zapojily díky programu Skutečně zdravá škola a za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Krádeží v obchodech bude před Vánocemi přibývat

Email Tisk PDF

kradezPolicisté z obvodního oddělení v Novém Městě nad Metují pátrají po sodud neznámém pachateli, který v úterý 27. listopadu 2018 odpoledne mezi půl druhou a druhou hodinou odcizil v jednom z místních marketů peněženku s finančním obnosem a platební kartou.

Na nové cyklotrasy dá kraj přes osm milionů korun

Email Tisk PDF

Labska stezka archiv Nadace Partnerstvi 7Vznik nových dálkových a na ně navazujících cyklotras podpoří Královéhradecký kraj prostřednictvím svého dotačního programu částkou přes osm milionů korun. Celková hodnota plánovaných akcí je téměř 30 milionů korun.

Dopravní hlídka Městské policie Náchod má novou posilu

Email Tisk PDF

vozidloStrážníci Městské policie Náchod dnes dopoledne převzali od autorizovaného prodejce AUTO Branka nové vozidlo Škoda Kodiaq. Do jejich vozového parku, ve kterém jsou již další dvě vozidla typu Hyundai Tucson a Volkswagen Caddy, tak přibyla nová posila.

Kdo viděl pohřešovaného muže z Velkého Poříčí?

Email Tisk PDF

muzPolicisté z Obvodního oddělení v Hronově pátrají po muži z Velkého Poříčí, který před několika týdny odešel z domova a nikomu se nehlásí. Po muži vyhlásili pátrání na základě oznámení z vedení obce.

Vila Čerych se první prosincovou sobotu zahalí do vánočního

Email Tisk PDF

cerTTTJiž za tři týdny, 1. prosince od 9 do 16 hodin, vypuknou v budově i zahradě Vily Čerych Vánoční trhy, které jsou stejně jako v letech minulých spojeny s nadílkou Mikuláše pro děti.

Humanitární sbírka pro Diakonii Broumov byla opět úspěšná

Email Tisk PDF

diaJako každoročně, tak i letos se v listopadu konala v Novém Městě nad Metují Humanitární sbírka. V sobotu 10. listopadu tak mohli občané opět po roce odložit nepotřebné oblečení, nádobí, lůžkoviny a další v areálu kasáren, kde bylo přistaveno nákladní auto Diakonie Broumov.

Den válečných veteránů si připomněli i představitelé Náchoda - tradičně na Dobrošově

Email Tisk PDF

6191V neděli v 11 hodin již tradičně představitelé města Náchoda starosta Jan Birke a místostarostové Jan Čtvrtečka, Pavla Maršíková a František Majer společně s desítkami zástupců Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) uctili památku válečných obětí všech válečných konfliktů položením květin u památníku na Dobrošově. V letošním roce se tato pieta nesla i v duchu 100 let výročí vzniku Československa.

Svým hlasem můžete pomoci k obnově Vile Čerych

Email Tisk PDF

DSC 0173Stejně jako v loňském roce se Vila Čerych v České Skalici zapojila do projektu ČSOB pomáhá regionům. Ten je zaměřen na finanční pomoc pro neziskové či příspěvkové organizace. Prostřednictvím tohoto projektu se mohou organizace ucházet o podporu veřejnosti při realizaci veřejně prospěšných projektů.

V náchodské nemocnici se rozeběhla další rekonstrukce s cílem zlepšit prostředí pro rentgen i ultrazvuk

Email Tisk PDF

nemocMimo hlavní výstavbu nového pavilonu v Oblastní nemocnici Náchod se v těchto dnech rozeběhly v areálu další práce. Tentokrát se úpravy týkají stávajících budov, kde se zlepší prostředí pro pacienty radiologického oddělení. Rekonstrukce bude probíhat až do jara příštího roku a za plného provozu. Může tak docházet k občasným krátkodobým odstávkám některých pracovišť, a to z důvodu stěhování.

Stavba "Malých lázní" pozastavena, město bude vybírat nového dodavatele

Email Tisk PDF

1V listopadu loňského roku byla zahájena stavba repliky Malých lázní s kolonádou a novými pítky v Náchodě-Bělovsi. Aktuálně však byla stavba pozastavena, protože dodavatel stavby firma GREEN PROJECT, s.r.o., Průhonice, bohužel z kapacitních důvodů nestíhá dokončit stavbu ve stanoveném termínu.

Plechová hala v Josefově lehla popelem

Email Tisk PDF

P haly Josefov 1Plameny napáchaly škodu ve výši asi 1,2 milionu korun. Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Do funkce starosty Náchoda byl opět zvolen Jan Birke

Email Tisk PDF

7Ve velkém sále Městského divadla dr. J. Čížka se včera v podvečer konalo ustavující jednání Zastupitelstva města Náchoda, na kterém všech 27 nově zvolených zastupitelů složilo svůj slib. Starostou se stal opět Jan Birke.

Stěhování odborů Městského úřadu v Náchodě z budovy soudu do Zámecké ulice

Email Tisk PDF

zameckaLetošní rok bude ve znamení stěhování pracovníků Městského úřadu v Náchodě z budovy okresního soudu v ulici Palachova do nově rekonstruované budovy v Zámecké ulici. Od začátku roku tato čtyřpodlažní budova v křižovatce ulic Zámecké a Tyršovy naproti ZUŠ prochází celkovou rekonstrukcí právě pro potřeby pracovníků odborů, které doposud sídlily v budově soudu. Jedná se o tyto odbory MěÚ: odbor sociálních věcí a školství, odbor výstavby a územního plánování, odbor životního prostředí a odbor obecní živnostenský úřad.

Strana 1 z 69

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře