Sobota 20.duben 2019

Poslední aktualizace19.04.2019 04:28

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko

Náchodsko

Náchodská nemocnice znovu vypsala výběrové řízení na pořízení magnetické rezonance, její postup posvětil ÚOHS

Email Tisk PDF

nemnach

Veřejná zakázka na pořízení magnetické rezonance do Oblastní nemocnice Náchod a. s. byla vypsána znovu, a to v souladu se zákonem. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže minulý týden posvětil postup zadavatele, který v pořadí druhé výběrové řízení zrušil pro nejednoznačnost zadávacích podmínek a opětovně zakázku nedávno vypsal. Návrh na ÚOHS na přezkum postupu zadavatele podala firma, která se soutěže účastnila. Nemocnice zakázku zrušila kvůli pochybnostem, zda zadáním týkajícím se technických parametrů, nediskriminovala ostatní zájemce.

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Email Tisk PDF

IMG 6540

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmstav Náchod, s. r. o., Vratislav Zítka smlouvu o dílo na dostavbu areálu Malých lázní v Bělovsi.

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Email Tisk PDF

skolky

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městského úřadu Náchod za účasti místostarosty Františka Majera, vedoucí odboru Ivety Lukešové a zástupců náchodské nemocnice – personálního náměstka Martina Kyntery a ombudsmanky Renaty Duškové. Hlavním tématem byla možnost spolupráce a nabídka míst v náchodských mateřských školách pro děti zaměstnanců ON Náchod.

Zdravotnický materiál pro výuku budoucích sester - další forma podpory jejich studia

Email Tisk PDF

NF nemocnice 6

Spolupráce města Náchoda a náchodské nemocnice dostává další rozměr. Po založení Fondu na podporu náchodské nemocnice, a sérii jednání o podpoře studentek, se do pomoci s náborem sester zapojila i společnost Batist Medical a. s.

Město Náchod úzce spolupracuje s nemocnicí

Email Tisk PDF

20190402 143040

Nový management nemocnice v Náchodě pracuje naplno již několik týdnů. Od začátku roku v úzké spolupráci ředitelky ONN Náchod Ivany Urešové a starosty města Náchoda Jana Birke, v březnu se pak pracovní tým rozrostl o personálního náměstka Martina Kynteru a náměstka pro léčebnou péči Ladislava Tichého. V tomto složení se tým pravidelně schází a řeší aktuální problémy, jak ve vztahu k personálu a pacientům, tak i právě probíhající výstavbě.

Naučná stezka lesoparkem Montace byla rozšířena o nová stanoviště

Email Tisk PDF

V březnu dokončila firma EKOSFER Solutions, s. r. o. ve spolupráci s LESY MĚSTA NÁCHODA spol. s r. o. a za podpory města Náchoda instalaci dalších stanovišť edukativní naučné stezky "Lesní návštěvnický okruh Montace". Okruh byl rozšířen o interaktivní stanoviště "Stopy lesních druhů savců" s informačním panelem. V okolí stezky byly rozmístěny další popisky k jednotlivým druhům stromů v lesním porostu, instalována vysvětlující cedulka k plnometru dřeva na stanovišti "Dřevařská výroba" a k instalaci byl připraven panel "Daněk skvrnitý".

Muž pomaloval zastávku v Kramolně. Byl přistižen při činu se štětcem v ruce

Email Tisk PDF

b2

Policisté z obvodního oddělení Náchod zahájili ve zkráceném přípravném řízení úkony trestního řízení kvůli poškození fasády, z čehož je důvodně podezřelý 23 letý muž. Dne 26. března 2019 v dopoledních hodinách byl totiž přistižen dvěma svědky u autobusové zastávky na Kramolně, část Městská Kramolna, jak maluje na zeď zastávky oranžovou barvou nápis o rozměru 130 cm x 30 cm.

Při nehodě kamionu v Žabokrkách byl zraněn řidič

Email Tisk PDF

DN NA Žabokrky 3

Ke zranění řidiče nákladního automobilu došlo dnes brzy ráno při nehodě v části Žabokrky mezi Hronovem a Policií nad Metují. Kamion sjel mimo komunikaci, kde porazil několik stromů a zůstal stát v blízkosti železniční tratě, která nebyla nijak zasažena.

U Slavoňova se zřítil vrtulník, pád nepřežily dvě osoby

Email Tisk PDF

Tři jednotky požární ochrany byly vyslány do Blažkova, části obce Slavoňov, kde došlo k pádu civilního vrtulníku soukromé letecké společnosti. Událost byla oznámena na krajské operační a informační středisko hasičů v 9:15 hodin.

Hvězdárna v Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Email Tisk PDF

hvezTuto sobotu se po celé republice rozhoří ohně a rozsvítí signální světlice, Česko totiž propojí Keltský telegraf. Letos už podesáté. Smyslem Keltského telegrafu je spojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec.

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

Email Tisk PDF

Středeční ranní směnu zahájili jaroměřští profesionální hasiči ještě na staré stanici v ulici Na Valech, ale nocovali už v provizorních prostorech, kde se budou postupně zabydlovat. Stěhování vybavení zabere hasičům více dní, ale během středečního dne přemístili příslušníci většinu věcí, včetně zásahové techniky. Ta tak k zásahům vyjíždí od 13. března z nového stanoviště.

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Email Tisk PDF

Ve čtvrtek dopoledne ocenili starosta města Jan Birke společně s místostarosty Janem Čtvrtečkou a Pavlou Maršíkovou v obřadní síni náchodské radnice záchranáře a strážnici Městské policie Náchoda, kteří se před týdnem podíleli při pokusu o záchranu života starší paní, která v dopoledních hodinách v centru města zkolabovala.

Dobrovolníkem v nemocnici? Pojďte psychicky podpořit dlouhodobě hospitalizované pacienty

Email Tisk PDF

ldn1Léčebna dlouhodobě nemocných v Jaroměři navázala v závěru loňského roku novou spolupráci s organizací Královédvorská Arnika z. s., která zaštítila dobrovolnické aktivity. Ty mají dlouhodobě hospitalizovaným pacientům pomoci se zlepšením psychiky a kvalitou trávení volného času. LDN nyní hledá dobrovolníky, kteří by část svého volna věnovali místním pacientům. Můžou si s nimi číst, hrát společenské hry, kde to zdraví dovolí i chodit na procházky, nebo si jen tak povídat. Stejná spolupráce funguje již např. v Jičíně s Oblastní charitou Jičín, v Trutnově se pro letošní rok chystá.

Hasiči se kvůli silnému větru nezastavili, lámal stromy a poškozoval střechy

Email Tisk PDF

Od pátku 8. března do pondělního rána 11. března evidují hasiči v Královéhradeckém kraji celkem 278 událostí. Velký nárůst zapříčinil silný vítr, který zasáhl území kraje nejprve v sobotu večer, ale především pak v neděli večer a přetrval až do pondělního rána. Technickou pomoc poskytovali hasiči během celého víkendu ve 223 případech, dále zasahovali u 14 dopravních nehod a likvidovali 14 požárů.

Strážnice Městské policie Náchod pomohla při záchraně života

Email Tisk PDF

53255454 390410948421578 7767592051536822272 nPár minut před desátou hodinou ranní zkolabovala na náměstí v Náchodě starší žena. V tu chvíli se nacházel na místě záchranář mimo službu a začal s nepřímou srdeční masáží. Následně přiběhla na místo strážnice Městské policie Náchod, která byla v tu dobu nedaleko, a začala záchranáři pomáhat.

Náchod stvrdil spolupráci s nemocnicí podpisem memoranda

Email Tisk PDF

memorandum 9V pondělí po poledni v obřadní síni náchodské radnice podepsali starosta Náchoda Jan Birke a statutární ředitelka Oblastní nemocnice Náchod, a.s., Ing. Ivana Urešová, MBA Memorandum o porozumění a vzájemné spolupráci mezi městem a nemocnicí. Podpisu se zúčastnili také náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast zdravotnictví Ing. Aleš Cabicar, místostarostka Ing. Pavla Maršíková, tajemnice MěÚ Náchod Mgr. Hana Mílová, za náchodskou nemocnici MUDr. Ladislav Tichý, náměstek pro léčebnou péči, Ing. Martin Kyntera, náměstek pro oblast personální oblast a Mgr. Renata Dušková, ombudsman.

Náchod zvyšuje nájemné v městských bytech – po více než osmi letech

Email Tisk PDF

najemNaposledy schválila Rada města Náchoda jednostranné navýšení nájemného v městských nájemních bytech v únoru 2011. "Výši nájemného tedy zvedáme po více než osmi letech, kdy v některých případech je jeho výše opravdu neúměrně nízká," uvedl starosta Jan Birke.

Od krbových kamen shořela celá chatka

Email Tisk PDF

Dvě jednotky hasičů likvidovaly v pondělí odpoledne požár provizorní chatky v Náchodě v části Babí v ulici U Písníku. Objekt o rozměrech asi 5x5 metrů začal hořet od krbových kamen.

Kromě varny se v bytě našly i nože

Email Tisk PDF

n5Policisté při domovní prohlídce bytu v panelovém domě v Náchodě, v němž došlo ve čtvrtek 13. února 2019 k explozi varny, našli kromě zbytků chemických přípravků a nádob také množství dalších předmětů, mezi nimi i zajímavé nože.

Náchodská nemocnice modernizuje radiodiagnostické oddělení

Email Tisk PDF

3Mimo hlavní výstavbu nového pavilonu v Oblastní nemocnici Náchod se pomalu dokončují také stavební práce na modernizaci prostor pro radiodiagnostické oddělení. To nabídne zanedlouho nejenom lepší prostředí pro pacienty, ale také kvalitnější diagnostiku díky novým přístrojům. Některé už slouží v původních vyšetřovnách, na další se zatím čeká a budou jimi vybaveny renovované prostory. V těchto dnech například oddělení zprovoznilo mamograf, který zlepší možnosti diagnostiky rakoviny prsu.

Strana 1 z 71

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře