Středa 24.leden 2018

Poslední aktualizace23.01.2018 18:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko

Náchodsko

Dopravní nehoda kamionu a dvou osobních vozidel na obchvatu České Skalice

Email Tisk PDF

K dopravní nehodě, jež se stala na obchvatu České Skalice, mířili dnes krátce před 8. hodinou ráno profesionální hasiči z Jaroměře i Náchoda. Došlo zde ke střetu kamionu a dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo k proražení nádrže kamionu, ze které začala unikat nafta. Přivolané jednotky zamezily dalšímu rozlití nafty a jejímu úniku do kanalizace. Na místě zasahoval i chemický automobil jednotky z Náchoda.

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Email Tisk PDF

figguPolicisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřili poškození dřevěných figur betlému na náměstí TGM v Náchodě, ke kterému došlo krátce před druhou hodinou ranní ve středu 27. prosince 2017.

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Email Tisk PDF

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nové požární zbrojnice. Město chce její stavbu zahájit ještě letos v červenci. Celkové výdaje se vyšplhají na necelých 33 milionů korun, z nichž 90 % pokryje dotace z Evropské unie a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

Email Tisk PDF

TělocvičnaV pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Přístavba tělocvičny u ZŠ Komenského, Nové Město nad Metují" mezi městem a stavební firmou STAKO s. r. o. z Hradce Králové.

Nevlídné počasí přineslo dvě nehody s chodci

Email Tisk PDF

ne4Ve středu 10. ledna 2018 dopravní policisté vyjížděli ke třem nehodám, z toho ke dvěma s chodci. Zimní nevlídné počasí zřejmě nepříznivě ovlivnilo pozornost účastníků silničního provozu. Celodenní déšť, místy i se sněhem, a nepříjemný vítr asi zapůsobil na bdělost chodců, kteří mnohdy vstupovali do vozovky dost neopatrně. K jedné nehodě došlo v ranních a ke druhé v pozdnějších odpoledních hodinách, obě kolize naštěstí dopadly pro chodce celkem příznivě, jak školačka, tak senior vyvázli pouze s lehkými zraněními.

Vandal poničil železniční přejezd u Starkoče

Email Tisk PDF

vandalPolicisté z obvodního oddělení v České Skalici pátrají po neznámém vandalovi, který řádil se zeleným sprejem u kolejí poblíž železniční stanice Starkoč.

Prvním náchodským občánkem roku 2018 je Alžběta Havlíčková

Email Tisk PDF

Alžběta se narodila v pátek 5. ledna 2018 v 10:30 hodin v náchodské porodnici s mírami 3245 gramů a 49 centimetrů.

Novoroční ohňostroj 2018 v České Skalici se vydařil

Email Tisk PDF

p1010420Letošnímu novoročnímu ohňostroji přálo počasí. Nepršelo a teplota zůstala příjemně nad nulou. Lidí se sešlo dost. V širokém okolí náměstí se prakticky nedalo zaparkovat. Divokej Bill revival diváky nažhavil a ohňostroj byl jedna nádhera.

Hejtman Štěpán poblahopřál prvním miminkům v krajských nemocnicích

Email Tisk PDF

DSC 1427První miminko narozené v nemocnicích Královéhradeckého kraje je chlapec. Nicolas Alexander přišel na svět 22 minut po půlnoci v jičínské porodnici. O dvě hodiny a deset minut později se narodila také první holčička – Karolínka. Oběma novorozencům v úterý osobně blahopřál hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, který šťastným maminkám předal dárkové poukazy v hodnotě pěti tisíc korun.

Řidič vyvázl z nehody u železničního přejezdu bez zranění

Email Tisk PDF

DN Jaroměř Brdce 2Profesionální hasiči z Jaroměře byli povoláni k dopravní nehodě osobního automobilu do části Jakubské Předměstí, Brdce. Informace o události byla krajským operačním střediskem přijata
2. ledna v 07:25 hodin.

Figury z náchodského betlému skončily na dlažbě

Email Tisk PDF

bet2Policisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřují poškození dřevěných figur betlému na náměstí TGM v Náchodě. Podle přijatého oznámení k poškození dřevěných soch betlému, umístěných u náchodského kostela stojícího uprostřed náměstí, došlo krátce před druhou hodinou ranní ve středu 27. prosince 2017.

Lávka v českoskalické Podskalní ulici je znovu otevřena

Email Tisk PDF

img 0087 aDřevěná lávka přes řeku Úpu spojující Podskalní ulici s ulicí Havlíčkova je již znovu v provozu.

Kvůli požáru bytového domu v Úpici byli evakuováni lidé i z okolních domů

Email Tisk PDF

Kvůli požáru bytového domu v Úpici byli evakuováni lidé i z okolních domů. Požár zničil třetí patro domu včetně půdy. Během zásahu se lehce zranili dva dobrovolní hasiči.

Parkoviště u Bílé růže v Náchodě projde opravou

Email Tisk PDF

parkPo dlouhých a náročných jednáních se státem o převodu pozemku parkoviště u Bílé růže v Náchodě se konečně blýsklo na lepší časy.

Hasiči vyprošťovali jednu osobu po nehodě osobního automobilu a kamionu

Email Tisk PDF

DN NMnM 2U dopravní nehody osobního automobilu a kamionu zasahovali dnes celé odpoledne profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují. Nehoda se stala na silnici I/14 mezi Novým Městem nad Metují a Náchodem za Vrchovinami.

Ježíšek přinesl do Stacionáře Cesta v Náchodě skvělou zprávu

Email Tisk PDF

V týdenním předstihu zavítal Ježíšek i do Stacionáře Cesta v Náchodě. Starosta Jan Birke společně s místostarostkou Pavlou Maršíkovou zavítali koncem minulého týdne na návštěvu do stacionáře v Bělovsi, aby paní ředitelce Denise Voborníkové sdělili skvělou zprávu. Dlouho připravovaný projekt výstavby nového stacionáře uspěl a bude financován z Integrovaného regionálního operačního programu.

Místostarosta Náchoda Miroslav Brát se setkal s řediteli základních škol

Email Tisk PDF

mistV loňském roce byla v pracovně ředitele ZŠ Komenského Mgr. Františka Majera zahájena tradice společného předvánočního setkání ředitelů náchodských základních škol (ZŠ Komenského, ZŠ Plhov, ZŠ Běloves, ZŠ Babí, ZŠ Staré Město, ZŠ T .G. Masaryka) se zástupcem vedení města města Náchoda. V letošním roce se role hostitele ujal Mgr. Vladimír Honzů, ředitel ZŠ Plhov.

Květníky na náchodském náměstí opět vítají Vánoce

Email Tisk PDF

5744 14415528Již pátým rokem "oblékli" děti a učitelé z náchodských škol květníky na náchodském náměstí do "vánočního oděvu".

V Náchodě otevřeli nové parkoviště u dopravního hřiště

Email Tisk PDF

S blížícím se koncem roku se dokončují všechny investiční akce města Náchoda. Jednou z nich je i nové parkoviště vybudované podél místní komunikace v ulici Kapitána Jaroše v Náchodě-Bělovsi u dopravního hřiště.

Oblastní nemocnice Náchod umí srozumitelně vysvětlit postup léčby. Hospitalizovaní pacienti ji poslali na 3. místo v ČR

Email Tisk PDF

nem2Oblastní nemocnice v Náchodě se umístila celorepublikově na 3. místě v jedné z kategorií v anketě Nemocnice ČR 2017. Svým hlasováním ji pacienti umístili na třetí příčku v oblasti otázek týkajících se Bezpečnosti a spokojenosti hospitalizovaných pacientů.

Strana 1 z 63

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře