Pátek 22.červen 2018

Poslední aktualizace21.06.2018 11:52

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko

Náchodsko

Město Náchod koupilo areál bývalé Tepny

Email Tisk PDF

podpis 2Náchodští zastupitelé schválili v pondělí 18. června 2018 nákup areálu bývalé Tepny od společnosti JTH Holding, a.s. Pro nákup hlasovalo 22 z 23 přítomných zastupitelů. Za pozemek o rozloze 25 706 m2 město Náchod zaplatí necelých 56 mil. Kč včetně DPH, které si následně bude nárokovat zpět, tj. 1800 Kč za m2. Nákup bude financován prostřednictvím úvěru ve výši 58 mil. Kč se splatností do dvou let. Dva miliony korun budou využity na nákup přilehlých pozemků pro vybudování nové komunikace, která propojí ulici Plhovskou s Karlovým náměstím.

Dvojice odnesla kosmetiku za devět tisíc korun. Kdo je pozná?

Email Tisk PDF

k4Dvojici mladých lidí, muže a ženu, důvodně podezřelé z krádeže parfémů a dalšího zboží v hodnotě přesahující 9 tisíc korun z obchodu s drogerií a kosmetikou, hledají policisté z obvodního oddělení v Náchodě.

Stavba hasičské zbrojnice v Náchodě byla zahájena

Email Tisk PDF

5983Ve čtvrtek 7. června 2018 se uskutečnila významná historická událost pro Město Náchod a pro náchodské dobrovolné hasiče. Právě v tomto týdnu totiž byla zahájena v Raisově ulici stavba nové hasičské zbrojnice.

Cyklista vjel na přechodu pod auto, nadýchal 0,8 promile

Email Tisk PDF

cy1Dopravní policisté vyšetřují střet cyklisty a osobního automobilu, k němuž došlo v pondělí 4. června 2018 ve 22:40 hodin v Náchodě na přechodu pro chodce na Českoskalické ulici. Nehoda skončila pouze rozbitým zpětným zrcátkem, pošramoceným kolem automobilu a otřeseným, ale nijak nezraněným cyklistou. Ten měl opravdu velké štěstí, protože nejen, že přejížděl přes přechod pro chodce, aniž by sesedl z kola, ale provedená dechová zkouška navíc v jeho dechu odhalila alkohol.

Ne vládě StB a komunistů! Třetí náchodská demonstrace

Email Tisk PDF

jednouDnes od 18 hodin se v Náchodě uskuteční již třetí demonstrace protestující proti tomu, aby premiérem České republiky byl bývalý agent StB a trestně stíhaná osoba a aby se vláda opírala o podporu KSČ(M).

V Bažantnici u České Skalice začne sanace skály

Email Tisk PDF

bazaOpukový masiv na frekventované lesní cestě z České Skalice do Ratibořic zajistí Lesy ČR. Podle předpokladu začnou práce 4. června a potrvají do konce října. Podnik zaplatí téměř 6,3 milionů korun bez DPH. Cesta bude uzavřená, dá se obejít po značené stezce.

Město Náchod odkoupí pozemky v areálu bývalé Tepny

Email Tisk PDF

foto TepnaProblematický areál bývalé Tepny, který v současnosti hyzdí centrum města, bude brzy minulostí. Město Náchod se totiž dohodlo s majitelem pozemků, společností JTH Holding, a.s., na jeho odkupu, a to za cenu o 27 milionů nižší, než byla původní nabídka v roce 2014. Jedná se o naprostý průlom v novodobé historii města. Díky odkupu se bude moci dát do práce těžká technika, která začne s odstraňováním sutin.

Květinové hodiny v Novém Městě nad Metují nově rozkvetly

Email Tisk PDF

33158325 1666713826775716 8359186645093711872 oVe středu 23. května 2018 zahradníci Městských technických služeb dokončili výsadbu květin na hodinách v prostoru náměstí Republiky.

Náchod má novou mobilní aplikaci

Email Tisk PDF

Město Náchod díky svému členství ve Sdružení lázeňských měst disponuje od května novou mobilní aplikací. Jejím smyslem je poskytnout jednoduchou formou přehled důležitých informací o lázeňských městech pro návštěvníky. Lidé se tak dozvědí všeobecné informace o místě a jeho historii, mohou se inspirovat tipy na výlety nebo kam vyrazit ve volném čase včetně nejrůznějších akcí.

Nemá někdo natočeného silničního piráta?

Email Tisk PDF

autoKamerové záznamy nebezpečně předjíždějícího řidiče, který v pátek 4. května 2018 svou riskantní jízdou vytlačil ze silnice do pole protijedoucí vůz, by od případných svědků rádi získali náchodští dopravní policisté.

Dvojice mužů je sehraná. Odlákají pozornost a zmizí s penězi, taškou, mobilem. Poznáte je?

Email Tisk PDF

mu6Náchodská kriminální policie prověřuje podezření z páchání sériové trestné činnosti krádeží dosud neznámými pachateli, možná cizinci, kteří v denní provozní době vnikají do různých provozoven – bank, restaurací, prodejen. Tam využívají nejrůznějších záminek k odlákání pozornosti obsluhy či personálu a odcizují mobilní telefony, peněženky, kasírtašky.

Policie hledá svědky incidentu, kdy opilý chodec blokoval ulici

Email Tisk PDF

op4Vzhledem k nově získaným rozporným informacím policisté potřebují získat případná další svědectví. Policisté v současné době intenzivně prověřují, zda se incident udál podle původního popisu, zejména jakým způsobem se muž dostal na kapotu vozu a jak celý incident probíhal. Potřebovali by zjistit co nejvíce informací, jak k celé události došlo. Žádají proto všechny případné svědky, kteří byli v úterý 1. května 2018 v době události (00.35 hodin) v Palackého ulici a mohli by k ní podat svá svědectví, aby se přihlásili na obvodní oddělení policie v Jaroměři, buď osobně nebo na telefonicky na číslo 974 534 741.

Přechody pro chodce v Náchodě během května prokouknou

Email Tisk PDF

IMG 8284Náchodští radní rozhodli v polovině dubna o obnovení vodorovného dopravního značení na přechodech pro chodce, které jsou umístěny na městských komunikacích. V měsíci květnu tak bude prováděna oprava nátěru na více než 50 přechodech ve městě. Tyto práce za celkem 90 tisíc korun provede firma Dopravní značení Náchod s.r.o.

Na kruhovém objezdu srazil osobní automobil cyklistu

Email Tisk PDF

cykllV úterý 24. dubna 2018 v 6:30 hodin vyjížděli policisté k dopravní nehodě cyklisty s osobním automobilem na kruhovém objezdu Slávie v Náchodě.

Pro pacienty rehabilitace se zvýší komfort, náchodská nemocnice staví nové ambulantní prostory

Email Tisk PDF

1V areálu Oblastní nemocnice Náchod, a. s. v současné době běží kromě projektu modernizace také další velká investice. Ambulantní provoz rehabilitace se totiž již koncem léta přestěhuje z horního areálu do dolního, do těsné blízkosti lůžkové části. Od dubna se zde připravují prostory, které budou pacienti využívat nejen pro návštěvu ambulance, ale budou zde také cvičebny, vodoléčba anebo elektro a magnetoterapie.

Město Náchod podpořilo rekonstrukci bývalé židovské obřadní síně

Email Tisk PDF

m2Městské zastupitelstvo v Náchodě schválilo na pondělním jednání poskytnutí dotace ve výši 250.000 Kč, jejímž příjemcem je Židovská obec Praha. Tato dotace z náchodské městské pokladny je určena k zajištění financování projektové dokumentace na opravu bývalé židovské obřadní síně u areálu starého židovského hřbitova v Náchodě. Jedná se o stavbu upomínající na židovskou komunitu, která tvořila součást dějin Náchoda od 15. století.

V objektech je zajímaly trezory, vstupovali v noci za pomoci páčidel

Email Tisk PDF

IMG 20180419 082104 1024x769Náchodští kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou královéhradecké policie zadrželi dvojici mužů ve věku 44 a 46 let z Hradecka a Náchodska, důvodně podezřelých ze série vloupání do průmyslových objektů a prodejen na území Královéhradeckého a Pardubického kraje, které páchali od loňského dubna.

Městští strážníci se v Náchodě také zapojili do akce "Jehla"

Email Tisk PDF

akce jehla 12V úterý 17. dubna 2018 se strážníci Městské policie Náchod zapojili do celorepublikové akce "Jehla", kdy strážníci ve 34 městech po celé republice sbírali nebezpečný infekční materiál, především v okolí míst, kde se pohybují děti. Strážníci si město rozdělili na sedm menších "rajónů", které tři dvoučlenné hlídky během dne důkladně prošly. Výsledkem bylo pět nalezených použitých injekčních stříkaček, které byly umístěny do speciálního kontejneru a následně předány k likvidaci.

Na hřbitov v Novém Městě nad Metují se vrátila opravená socha Panny Marie

Email Tisk PDF

30728514 1630995037014262 1332146074642546688 oV polovině roku 2017 byla neznámým vandalem poškozena sochy Panny Marie na hřbitově u sokolovny v Novém Městě nad Metují. Socha byla převržena na náhrobní žulovou desku sousedního hrobu, která pádem sochy praskla.

Dveře do náchodské radnice jsou nejen otevřené, ale otevírají se samy

Email Tisk PDF

IMG 81555Na konci minulého týdne byl na vstupní dveře do budovy radnice na Masarykově náměstí v Náchodě instalován automatický dveřní otvírač. Tyto hlavní vstupní dveře, kterými denně projdou desítky občanů a o víkendech i mnoho svatebčanů, jsou dominantním prvkem historické budovy. Často však nebylo pro mnohé snadné je "fyzicky" překonat.

Strana 1 z 65

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře