Neděle 22.duben 2018

Poslední aktualizace20.04.2018 04:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko

Náchodsko

Městští strážníci se v Náchodě také zapojili do akce "Jehla"

Email Tisk PDF

akce jehla 12V úterý 17. dubna 2018 se strážníci Městské policie Náchod zapojili do celorepublikové akce "Jehla", kdy strážníci ve 34 městech po celé republice sbírali nebezpečný infekční materiál, především v okolí míst, kde se pohybují děti. Strážníci si město rozdělili na sedm menších "rajónů", které tři dvoučlenné hlídky během dne důkladně prošly. Výsledkem bylo pět nalezených použitých injekčních stříkaček, které byly umístěny do speciálního kontejneru a následně předány k likvidaci.

Na hřbitov v Novém Městě nad Metují se vrátila opravená socha Panny Marie

Email Tisk PDF

30728514 1630995037014262 1332146074642546688 oV polovině roku 2017 byla neznámým vandalem poškozena sochy Panny Marie na hřbitově u sokolovny v Novém Městě nad Metují. Socha byla převržena na náhrobní žulovou desku sousedního hrobu, která pádem sochy praskla.

Dveře do náchodské radnice jsou nejen otevřené, ale otevírají se samy

Email Tisk PDF

IMG 81555Na konci minulého týdne byl na vstupní dveře do budovy radnice na Masarykově náměstí v Náchodě instalován automatický dveřní otvírač. Tyto hlavní vstupní dveře, kterými denně projdou desítky občanů a o víkendech i mnoho svatebčanů, jsou dominantním prvkem historické budovy. Často však nebylo pro mnohé snadné je "fyzicky" překonat.

Ve Stolíně shořela stodola, požár se rozšířil i na rodinný dům

Email Tisk PDF

Ve Stolíně u Červeného Kostelce shořela stodola. Požár, který se rozšířil i na rodinný dům, způsobil škodu asi 680 tisíc korun. Příčina je předmětem vyšetřování. Při události nebyl nikdo zraněn.

Škody na náchodském hřbitově uhradí majitelům hrobů město

Email Tisk PDF

1Silný vítr v druhé polovině března měl za následek mimo jiné i škody na městském hřbitově. Poškozeno tak bylo nejen městské zařízení, ale škody vznikly i na soukromém majetku jednotlivých vlastníků hrobových míst. Celkem se jednalo o 12 hrobů, na které se však bohužel nevztahuje žádná pojistka, protože nejsou v majetku Města. Náchodští radní proto na svém jednání v minulém týdnu rozhodli o tom, že opravy provede na vlastní náklady samo město.

Soutěžte s osobnostmi Královských věnných měst

Email Tisk PDF

mestoDobrovolný svazek obcí Královská věnná města, jehož členem jsou také města Jaroměř, Dvůr Králové nad Labem či Trutnov, připravil soutěž pro všechny zájemce o historii a cestování. Tématem soutěže jsou osobnosti věnných měst. Pro účast stačí správně zodpovědět minimálně tři otázky.

Jel bez oprávnění a opilý. Sedmkrát byl za to trestán, zákaz řízení má dopředu na osm let

Email Tisk PDF

pppUž celkem sedmkrát si vyslechl 55letý muž z Náchodska za řízení pod vlivem alkoholu soudní verdikt o zákazu řízení motorových vozidel a v součtu nesmí sednout za volant na dalších minimálně osm let.

Pálení klestí se zvrtlo v požár hektaru trávy

Email Tisk PDF

K požáru došlo v Novém Hrádku. Naštěstí se jednalo o suchou trávu a událost se tak obešla bez zranění i beze škody. Za podobné jednání hrozí pokuta.

Smlouva stvrzena! Co nyní čeká areál náchodské nemocnice?

Email Tisk PDF

Nemocniční areál v Náchodě se v úterý stal dějištěm podpisu smlouvy na první etapu modernizace Oblastní nemocnice Náchod za 1,344 miliardy korun. Slavnostního aktu se zúčastnili jak zástupci Královéhradeckého kraje a vedení nemocnice, tak i zástupci stavebních společností, které zde v dubnu zahájí stavební práce. Ty budou probíhat za plného provozu nemocnice.

Policie hledá čtyřiadvacetiletého mladíka z Jestřebí

Email Tisk PDF

knitlPolicisté z obvodního oddělení v Novém Městě nad Metují žádají o pomoc veřejnost. Pátrajípo čtyřiadvacetiletém mladíkovi, který odešel v neděli z domova a dosud se nevrátil. Své rodině o sobě od té doby nedal vědět, ani se neozval nikomu jinému, kde by se mohl nacházet.

Taktické cvičení na zámku v Náchodě. Hasiči dopravovali dálkově vodu

Email Tisk PDF

Zámkem v Náchodě se rozezněl v úterý v 10:04 hodin poplach. Byl zde vyhlášen cvičný požár, kterým začalo taktické cvičení jednotek požární ochrany.

Slavnostním poklepáním základního kamene začala v Náchodě-Bělovsi výstavba Malých lázní

Email Tisk PDF

V sobotu 24. března 2018 proběhlo v Náchodě v Bělovsi slavnostní zahájení výstavby repliky Malých lázní s kolonádou a novými pítky.

Hasiči cvičili v areálu hospitálu Kuks

Email Tisk PDF

TC Kuks 11Běžně se to v areálu hospitálu Kuks hemží návštěvníky. Ve čtvrtek ale zaplnili vnitřní nádvoří, prostor před areálem i část bylinkové zahrady hasiči s technikou.

Park u hotelu Hynek v Náchodě čeká proměna

Email Tisk PDF

park u hotelu Hynek 1S jarním obdobím se i do Náchoda opět vrací stavební ruch. Občané i návštěvníci Náchoda si již mohli všimnout příprav pro úpravu parku na příjezdu do města před hotelem Hynek. V minulých dnech byly vykáceny stromy a keře, aby firma SILVAGRO, s.r.o. ze Zábrodí mohla začít se stavebními úpravami. Ty potrvají do konce června letošního roku.

Silný vítr se nevyhnul ani Náchodu

Email Tisk PDF

Víkendový silný vítr zkomplikoval život také obyvatelům Náchoda a jeho příměstských částí. Především v důsledku mnoha popadaných stromů došlo k přerušení dodávky elektrické energie, řada domácností zůstala bez proudu několik hodin. Neprůjezdná až do včerejšího odpoledne zůstala komunikace mezi Babím a Pavlišovem, což zkomplikovalo i provoz městské hromadné dopravy.

Nové Město nad Metují se vzpamatovává z ničivé vichřice

Email Tisk PDF

V sobotu 17. a neděli 18. března 2018 trápila Nové Město nad Metují velmi silná vichřice. I když poryvy větru dosahovaly síly přes 100 km v hodině a trvaly téměř 48 hodin, nedošlo naštěstí k žádným větším škodám na majetku ani zraněním místních obyvatel.

Dopravní kontroly na užití bezpečnostních pásů. Ne každý je měl zapnuté.

Email Tisk PDF

DBA 1024x768Náchodští policisté z dopravního inspektorátu se v rámci celostátní dopravně bezpečnostní akce TISPOL, která v rámci regionu probíhala od pondělí 12. do pátku 16. března 2018, zaměřili při kontrolách řidičů nejen na dodržování rychlostních limitů a absence alkoholu za volantem, ale také na používání pásů, zádržných systémů nebo držení hovorových zařízení za jízdy.

V České Skalici v nočních hodinách spadla do vody žena, byla nalezena utonulá

Email Tisk PDF

IMG 9150 1024x768Několik policejních hlídek, společně s dalšími složkami IZS, tj. zdravotníky a příslušníky Hasičského záchranného sboru, pátralo po 42leté ženě, která v noci ve čtvrtek 15. března 2018 po 21. hodině spadla do řeky Úpy v České Skalici poblíž Muzea Boženy Němcové. Při nočním pátrání se člunem v řece ani podél břehů však již ženu nenalezli.

Policie ukončila pátrání po pohřešovaném muži. Našli ho mrtvého

Email Tisk PDF

pekloPolicie ukončila pátrání po pohřešovaném muži. V pondělí 12. března 2018 odpoledne při dalším propátrávání terénu v Pekelském údolí u Nového Města nad Metují našla policejní hlídka tělo muže bez známek života pod vyhlídkou na jedné ze skal v nepřístupném terénu.

Náchodský zámek má svého "mladšího brášku" na kruhovém objezdu v centru města

Email Tisk PDF

IMG 7672V prostoru kruhové křižovatky u Čedoku v Náchodě je od soboty umístěn 3D model náchodského zámku. Zhotovitelem modelu je Lukáš Nývlt z Velkých Petrovic.

Strana 1 z 65

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře