Středa 17.říjen 2018

Poslední aktualizace17.10.2018 04:07

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko

Náchodsko

V Náchodě vyhořel byt

Email Tisk PDF

K požáru bytu v Broumovské ulici v Náchodě vyjeli ve čtvrtek ráno náchodští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči, kteří z budovy vyvedli dvě osoby.

Oblastní nemocnice Náchod projde další částečnou rekonstrukcí

Email Tisk PDF

nem1Budovy A, D v dolním areálu a budova B v horním areálu Oblastní nemocnice Náchod, a.s., se dočkají další částečné rekonstrukce, která zajistí lepší využití stávajících prostor. Realizaci provede společnost CE-ING, s.r.o. Celková cena zakázky je více jak 14,3 milionu korun bez DPH.

Náchodské radnici bude vládnout čtyřkoalice

Email Tisk PDF

birkeČtyřkoalice ve složení ODS a STAN, KDU-ČSL a Patrioty města Náchoda v čele s vítěznou ČSSD se dohodla na vzájemné spolupráci na náchodské radnici v následujících čtyřech letech. Jako starosta bude ve funkci již potřetí pokračovat Jan Birke.

Město Trutnov a nemocnice se dohodly na spolupráci

Email Tisk PDF

Podpis memoranda 1Město Trutnov a Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., se domluvily na vzájemné spolupráci. Jejich představitelé tak podepsali memorandum. Cílem je spokojenost občanů města i klientů nemocnice.

Náchodské ulice budou brázdit šetrné elektrobusy

Email Tisk PDF

elektrobusy 1Dnes dopoledne byly na Masarykově náměstí v Náchodě slavnostně pokřtěny vedením města Náchoda v čele se starostou Janem Birke, zástupci společnosti CDS s.r.o. Náchod v čele s ředitelem Zdeňkem Pouznarem, ředitelem osobní dopravy Robertem Patzeltem a zástupcem dodavatelské firmy SOR Jiřím Daňsou dva zbrusu nové elektrobusy značky SOR, které byly pořízeny díky úspěšné žádosti o dotaci v Integrovaném regionálním operačním programu vyhlášeném Ministerstvem pro místní rozvoj. Obě vozidla byla pokřtěna pro Náchod velmi výstižnými jmény – Irena a Danny.

Nová ambulantní rehabilitace náchodské nemocnice zlepší práci lékařů i komfort pacientů

Email Tisk PDF

P1070258Zatímco ve zbytku areálu náchodské nemocnice pokračují stavební práce na její modernizaci, nové prostory pro ambulantní rehabilitaci mohou začít sloužit pacientům. Přístavbu budovy lůžkové rehabilitace za více jak 16 milionů korun dnes oficiálně otevřeli zástupci Královéhradeckého kraje a Oblastní nemocnice Náchod. Dalších 15 milionů korun kraj vynaloží na doplnění technického vybavení rehabilitace.

V Náchodě uctili památku Olgy Havlové

Email Tisk PDF

IMG 4133 3200V roce 2018 by se manželka prvního českého prezidenta Václava Havla – Olga dožila 85 let. Při této příležitosti bude po celé České republice vysazeno 85 stromů dobré vůle. Město Náchod má tu čest být jedním z vybraných měst, kde byl strom z projektu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové vysazen.

Kraj vypíše již potřetí zakázku na pevnost Dobrošov

Email Tisk PDF

Dobrosov 3Rada Královéhradeckého kraje schválila opakované vyhlášení veřejné zakázky na stavební práce pevnosti Dobrošov. Došlo k revizi zadávacích podmínek. Královéhradecký kraj hodlá do pevnosti Dobrošov investovat dohromady více jak 94 milionů korun.

Náchod hledá nové názvy pro dvě minerálky!

Email Tisk PDF

vrtPřed měsícem získalo Město Náchod povolení Ministerstva zdravotnictví ČR k využívání přírodních léčivých zdrojů minerální vody a plynu jímaných vrty Běla a Jan. "Nic již tedy nebrání v cestě využít minerální vodu například k pitným kúrám či koupelím a stavba minerálkovodu, který přivede vodu z vrtů do pítek v Malých lázních, je nyní v plném proudu," upřesnil současný stav obnovy lázeňství v Náchodě místostarosta Jan Čtvrtečka.

Batist Nej sestřička 2018 má svou vítězku Ivanu Lelkesovou! Bodovali také muži

Email Tisk PDF

FRH 2588Jubilejní 10. ročník oblíbené soutěže Batist Nej sestřička se v sobotu konal v Městském Divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě pod záštitou ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, starosty města Náchoda Jana Birke, náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Aleše Cabicara, 1. náměstka hejtmana Martina Červíčka, České asociace sester či zastupitelky města Náchod Soni Markové a dalších významných osobností.

Rybník Podborný může nabídnout nové možnosti pro rekreaci a odpočinek

Email Tisk PDF

Page5Již v těchto dnech se intenzivně připravuje rozpočet města na příští rok, a proto bychom se s vámi rádi podělili o záměry, které v případě jeho schválení do konce letošní roku, bude Město Náchod v příštím roce realizovat.

V Červeném Kostelci vznikne nové zázemí pro mobilní hospic a stacionář

Email Tisk PDF

mobhospZastupitelé Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí dotace ve výši šesti milionů korun pro Oblastní charitu Červený Kostelec. Ve zdejším zařízení dojde k vybudování nového zázemí pro mobilní hospic a domácí hospicovou péči s paliativní ambulanci a stacionářem. Veškeré stavební práce by měly skončit do konce roku 2019.

Náchodským se splní sen - revitalizace zámeckého kopce potvrzena

Email Tisk PDF

6109Obyvatelům Náchoda, a nejenom jim, se splní dlouholeté přání - dojde k revitalizaci zámeckého kopce. Od roku 2014 se revitalizace připravovala ve spolupráci Národního památkového stavu, územní památkové správy na Sychrově (NPÚ, ÚPS na Sychrově) a města Náchod. Tato významná investiční akce si klade za cíl nejenom geotechnickou stabilizaci svahů, obnovení sítě cest, celkové odvodnění kopce, ale také vizuální propojení zámku s městem Náchod.

Město Náchod podalo trestní oznámení kvůli vandalismu v podchodech

Email Tisk PDF

IMG 8218V minulých týdnech Město Náchod instalovalo do jednotlivých podchodů světla pro větší bezpečnost občanů v nočních hodinách. V souvislosti s tím, byly podchody nově natřeny. Bohužel hned v následujících dnech někdo postříkal barvou vnitřní stěnu a opěrnou zeď průchodu pod železnicí z ulice Raisovy do ulice Volovnice. Stejný osud čekal i další podchody.

Kdo pozná utíkajícího muže?

Email Tisk PDF

chlapPo totožnosti muže na fotografiích a kamerovém záběru pátrají policisté z Červeného Kostelce společně s kriminalisty. Muž se měl v pondělí 3. září 2018 v poledních hodinách v Červeném Kostelci dopustit loupeže se zbraní.

Návštěvníci zimního stadionu v Náchodě se mohou těšit na nové osvětlení

Email Tisk PDF

ZS 2Na zimním stadionu v Náchodě bylo v uplynulých dnech nainstalováno nové osvětlení ledové plochy včetně nových kabelových rozvodů. Osvětlení, jehož instalace byla v minulém týdnu dokončena, si v pátek dopoledne přišli "zkontrolovat" starosta Jan Birke a místostarostka Pavla Maršíková. A rozdíl je patrný na první pohled.

Nový školní rok přináší v Náchodě změny v MHD – na své si přijdou i senioři

Email Tisk PDF

Začátek školního roku se nezadržitelně blíží a již příští týden čeká změna režimu nejednoho školáka a nejednu rodinu. Změny se po prázdninách promítnou i do jízdních řádů a velkou změnou projde v Náchodě i městská hromadná doprava.

V sobotu začínají v České Skalici Jiřinkové slavnosti

Email Tisk PDF

P9082635Každoročně v září se v České Skalici na Náchodsku konají Jiřinkové slavnosti, které mají tradici již od roku 1837.

Slevu na jízdném mohou od 1. září využít cestující v Náchodě i v MHD

Email Tisk PDF

slevaTOd 1. září 2018 začne platit státní sleva ve výši 75 % na jízdné pro občany starší 65 let a pro děti. Málokdo však ví, že tyto slevy se nevztahují na spoje městské hromadné dopravy (MHD). V Náchodě se vedení města postavilo k této problematice čelem a slevy zajistí i v těchto spojích.

Sídliště u náchodské nemocnice nabídne další byty, soukromý investor zahájil jejich výstavbu

Email Tisk PDF

vizualizace byt. domyMěsto Náchod od roku 2013 hledalo investora na dostavbu zbývajících 81 plánovaných bytových jednotek na sídlišti u nemocnice. Zastupitelstvem města Náchoda byl schválen prodej potřebných stavebních pozemků firmě Žaltman s.r.o. Úpice (mimo vyčleněných pozemků firmě ISRAMCO CZ) za předpokladu, že tato firma získá konkrétního investora do 31. 12. 2017. Následně byl tento termín prodloužen do 31. 3. 2018 s tím, že tento investor zahájí výstavbu v roce 2018.

Strana 1 z 68

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře