Pondělí 18.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko

Náchodsko

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

Email Tisk PDF

EA 15V pátek 15. února 2019 zavítali do Střední odborné školy sociální a zdravotnické Evangelické akademie (www.socea.cz) se sídlem v ulici Kladské v Náchodě osobně starosta města Jan Birke a ředitelka Oblastní nemocnice v Náchodě Ing. Ivana Urešová, MBA. Tato střední škola nabízí svým studentům vzdělání mimo jiné v oboru "Praktická sestra" (4letý obor zakončený maturitní zkouškou) nebo "Ošetřovatel" (3letý učební obor zakončený zkouškou). Podpora žáků ve studiu v těchto oborech a motivace k jejich nástup do zaměstnání v náchodské nemocnici bylo hlavním tématem setkání s ředitelem školy Mgr. Davidem Hanušem, pedagogy a studenty.

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Email Tisk PDF

Ve čtvrtek 14. února 2019 krátce před půl třetí odpoledne policisté společně s dalšími složkami integrovaného záchranného systému zasahovali u exploze v bytě v nejvyšším patře jednoho z panelových domů v Náchodě na Pražské ulici. Jedna osoba z bytu byla ošetřena zdravotníky, z okolních bytů ani z kolemjdoucích nikdo zraněn nebyl.

Lezci HZS ČR na kurzu bezpečného pohybu a záchrany osob v zimním nepřístupném terénu v Krkonoších

Email Tisk PDF

a1Příslušníci Hasičského záchranného sboru České republiky v průběhu ledna a února roku 2019 absolvují na Brádlerových boudách v Krkonoších kurz Bezpečného pohybu a záchrany osob v zimním nepřístupném terénu.

Trutnov má zrekonstruované turistické centrum

Email Tisk PDF

TIC Trutnov 1Turistické informační centrum Trutnov na Krakonošově náměstí je po rekonstrukci. To se v posledních třech týdnech nacházelo v provizorních prostorách, protože jeho zázemí procházelo kompletní rekonstrukcí. Návštěvníci se tak mohou těšit na nové a především moderní prostředí.

Kraj získal prodloužení dotace na pevnost Dobrošov. Vypisuje zakázku počtvrté

Email Tisk PDF

Dobrosov 3Rada Královéhradeckého kraje schválila opakované vyhlášení veřejné zakázky na stavební práce pevnosti Dobrošov. Došlo k přezkoumání projektové dokumentace. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 62,8 milionu korun bez DPH. Kraji byla prodloužena dotace o více jak jeden rok.

Starosta Birke jednal s ředitelkou nemocnice o posílení zdravotnického personálu

Email Tisk PDF

ONNPondělí bylo ve znamení jednoho z prvních pracovních jednání starosty Náchoda Jana Birke s ředitelkou náchodské nemocnice Ing. Ivanou Urešovou, MBA, od schválení Memoranda o spolupráci mezi městem a nemocnicí (28. 1. 2019).

Pozná někdo mladíky na videu a fotografiích?

Email Tisk PDF

m1Pozná někdo mladíky na videu a fotografiích? Mohou objasnit nález či krádež peněženky s platební kartou.

Náchodské "šraňky" se vrátí do města

Email Tisk PDF

srankyListopadová petice náchodských občanů za návrat kultovních šraněk byla úspěšná jen částečně. Unikátní mechanické závory se sice do města vrátí, bohužel však ne na své předchozí působiště.

Pomozte najít pohřešovanou dívku!

Email Tisk PDF

chalOd včerejšího dne policisté pátrají po mladistvé dívce Barboře Chaloupkové z Náchoda, která podle dosud získaných informací sama odešla z domova. Čerstvě patnáctiletá dívka zmizela ze svého bydliště v Náchodě v noci z pondělí 28. ledna na úterý 29. ledna 2019. Měla by mít na sobě rifle a khaki kabátek a s sebou sportovní tašku.

Chodíte nakupovat do jaroměřského Tesca? Podpořte Vilu Čerych!

Email Tisk PDF

vilatescoPomozte spolu s námi Vile Čerych v České Skalici, tato "stará dáma" si to po téměř 100 letech zaslouží. Stačí nakoupit v jaroměřském Tescu a hlasovat pro náš projekt.

Autobus i s cestujícími skončil v příkopu

Email Tisk PDF

dd1Dopravní policie na Náchodsku ve čtvrtek 17. ledna 2019 vyjížděla k havárii linkového autobusu u Černčic u Nového Města nad Metují, k níž došlo v 7:45 hodin ráno. Z dosud nevyjasněných příčin 47 letý řidič autobusu jedoucí po silnici č. 308 směrem na Hradec Králové poblíž obce Černčice po projetí levotočivé zatáčky vyjel vlevo mimo vozovku do levého silničního příkopu, kde autobus vyvrátil dva stromy a zůstal stát na kolech.

Děti základních škol si v Náchodě vyzkoušely profesi zdravotníka v praxi

Email Tisk PDF

3V úterý 15. ledna se žáci místních základních škol sešli v městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě, kde si v rámci projektu s názvem "Živá knihovna povolání" vyzkoušeli, co obnáší různé profese. Práci zdravotní sestry a ošetřovatelky blíže představila ON Náchod a. s., a to v úzké spolupráci se Střední odbornou školou sociální a zdravotnickou, Evangelickou akademií.

Po nehodě vlaku a osobního vozu evakuovali hasiči 101 osob

Email Tisk PDF

ŽDN Jaroměř Semonice 1Profesionálním hasičům v Jaroměři byl vyhlášen poplach ve středu odpoledne, důvodem byla železniční dopravní nehoda v části Semonice u Jaroměře. Osobní vozidlo vyjelo mimo komunikaci a dostalo se přes násep až do kolejiště, kde se s ním následně střetl vlak plný cestujících.

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Email Tisk PDF

ON Nachod 13Radní Královéhradeckého kraje přislíbili financování veřejných zakázek na pořízení movitého vybavení pro Oblastní nemocnici v Náchod za 300 milionů korun. Tento záměr ještě budou schvalovat krajští zastupitelé 28. ledna. Samotnou veřejnou zakázku by chtěl kraj vyhlásit v prvním čtvrtletí letošního roku.

Tepna je doplacena!

Email Tisk PDF

Úvěr na nákup areálu bývalé Tepny ve výši 58 mil. Kč je doplacen. Město Náchod tak ušetří desítky tisíc na úrocích. "Přesně je to 110 tisíc korun, které můžeme využít během roku na jiné investice ve městě," upřesňuje starosta Jan Birke a dodává: "Mám velkou radost, že celá finanční transakce je tím vlastně po půl roce definitivně u konce a úvěr tak kompletně splacen o rok a půl dříve. Nyní už se můžeme soustředit na vlastní přípravu a vypsání architektonické soutěže na využití areálu, na debaty, jak se změní tato část města v následujících letech. To je teď naší prioritou!"

Prvním náchodským občánkem je Jakub Jan

Email Tisk PDF

6240V pátek dopoledne poblahopřál v náchodské porodnici starosta Jan Birke s místostarostkou Pavlou Maršíkovou mamince prvního náchodského občánka, kterým je Jakub Jan.

Pokusil se vloupat do bankomatu

Email Tisk PDF

b4Policisté z obvodního oddělení v Náchodě pátrají po neznámém pachateli, který se v předvečer Štědrého dne pokusil vloupat do bankomatu jedné z bank v Náchodě.

Náchodští hasiči ze směny B darovali společně krev

Email Tisk PDF

Náchodští hasiči ze směny B darovali společně krev. Transfúzní stanici Oblastní nemocnice Náchod navštívili v pátek 21. prosince 2018.

Město Náchod bude vybírat novou firmu na dostavbu Malých lázní

Email Tisk PDF

1V pátek 14. prosince 2018 proběhlo předání stavby Malých lázní v Bělovsi. Jak bylo avizováno, nebylo v silách dodavatele společnosti Green Project, s.r.o., Průhonice dokončit stavbu, která byla zahájena v říjnu 2017. Stavba Malých lázní byla tento den předána jako nedokončené dílo za oboustranné účasti jak zástupců investora (Město Náchod), tak dodavatele Green Project, s.r.o. Celková cena za realizaci části předaného díla činí 9.652.219,67 Kč, což představuje přibližně 43 procent celkové ceny díla, která byla vysoutěžena ve výši 22.247.861,92 mil. Kč.

Dvakrát vjeli řidiči na přejezd a střetli se s vlakem

Email Tisk PDF

v5Dvakrát vjeli řidiči na Náchodsku na přejezd a střetli se s vlakem. První srážka se obešla bez zranění, ke druhé přiletěl vrtulník.

Strana 1 z 70

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře