Úterý 26.září 2017

Poslední aktualizace25.09.2017 10:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko

Náchodsko

Náchodská nemocnice projde hloubkovou kontrolou, následovat budou kroky pro její ekonomické ozdravení

Email Tisk PDF

nemnachOblastní nemocnice Náchod a.s. vykázala v pololetí neuspokojivé hospodářské výsledky, což bylo jedním z hlavních důvodů výměny předsedy představenstva nemocnice. Nové vedení nemocnice při analýze aktuálního stavu ekonomiky organizace narazilo na několik nesrovnalostí, které vyvolaly následné kroky. Nemocnice již prochází interním i externím auditem a zároveň se připravují ekonomická opatření, která budou hospodaření v příštích měsících znovu stabilizovat.

Krajská cena sociálních služeb zná své vítěze. Ceny putují i na Náchodsko

Email Tisk PDF

21765750 1959742840935673 675884123187616720 oMěsta, organizace i jednotlivce ocenil Královéhradecký kraj v dalším ročníku Ceny za přínos v sociálních službách. Čestné plakety tak ve čtvrtek 21. září převzali z rukou představitelů Královéhradeckého kraje noví nositelé ocenění za práci v této oblasti a její rozvoj. Ti letos vzešli z několika desítek nominovaných a vybráni byli hlasováním odborných komisí.

Královéhradečtí celníci strážili rohy nosorožců

Email Tisk PDF

2017 9 20 652IMG 6824Dne 19. září se v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem uskutečnil ceremoniál, jímž mínili organizátoři upozornit na reálnou bezcennost nosorožčích rohů a nesmyslnost vybíjení vzácných zvířat přímo ohrožených vyhynutím. V plamenech skončilo celkem 33,5 kilogramů rohoviny, jejíž hodnota by se na černém trhu pohybovala okolo 35 milionů korun. Ostrahou vzácného artiklu, nosorožčí rohoviny, byli pověřeni příslušníci královéhradeckého celního úřadu v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Celníci byli ozbrojeni samočinnými puškami vz. 58.

Policie v Náchodě se zaměří na řízení dopravy ve špičkách, v krajních případech bude odstavovat kamiony

Email Tisk PDF

5618Se zahájením školního roku se opět zvýšil provoz vozidel, a to zejména kamionů, na průjezdu Náchodem. Spediční firmy zatím na opakované výzvy, aby volily pro nákladní vozidla jinou trasu po dobu oprav průtahu, bohužel nereagují.

Do objektu výstavy vnikl zloděj. Zmizely zářivky i dvoje krajkové šaty za 120 tisíc korun

Email Tisk PDF

kr1Podivnou krádež, při níž se z výstavních prostor v Jaroměři-Josefově ztratily věci za pár korun i drahé artefakty, od víkendu vyšetřují náchodští kriminalisté. Na policejním oddělení v Jaroměři přijali místní policisté oznámení o vloupání do objektu starého špitálu v Josefově, v němž během víkendu 9. až 11. září 2017 probíhaly různé kulturní akce, mimo jiné také výstavy uměleckých artefaktů různých žánrů. Mezi vystavenými díly byly pak i dvoje večerní šaty, které jejich autorka ozdobila ručně paličkovanou autorskou krajkou. Ještě dřív, než celá akce začala, však objekt dostal nevítanou návštěvu.

Česká Skalice si připomíná 180. výročí první jiřinkové slavnosti v roce 1837

Email Tisk PDF

P9082643Město Česká Skalice ve spolupráci s jednotlivými pořadateli pořádá každoročně začátkem září Jiřinkové slavnosti. Pod jeho záštitou příspěvkové, neziskové a další organizace pořádají kulturní akce, jejichž symbolem jsou květy královny podzimu – jiřiny. Letos si v České Skalici připomínají 180. výročí první Jiřinkové slavnosti v roce 1837.

Budoucnost železnice v kraji? Elektrizované páteřní tratě a zrychlené spoje

Email Tisk PDF

Lepší zpřístupnění památky Kuks vlakem, elektrizace páteřních tratí i modernizace vlakových vozů. To byla témata, která probíral náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Martin Červíček se zástupci dopravců během trutnovského Dne železnice.

Na studii modernizace operačních sálů ve dvorské nemocnici se pracuje. Omezení péče vedení kraje odmítá

Email Tisk PDF

lekarstviOtázku způsobu modernizace operačních sálů v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem intenzivně řeší vedení Královéhradeckého kraje. V současné době vzniká studie možnosti rekonstrukce stávajících sálů. Zároveň vedení kraje důrazně odmítá, že by ve dvorské nemocnici plánovalo jakékoliv utlumení akutní péče.

Efektivitu náchodské rehabilitace zvýší přístavba ambulance

Email Tisk PDF

nachod logo 1Ještě před zahájením dlouho očekávané modernizace Oblastní nemocnice Náchod začnou v areálu stavební práce, které zlepší poskytování rehabilitační péče. Stávající objekt lůžkové rehabilitace projde stavebními úpravami a bude rozšířen o přístavbu. Kraj nyní hledá zhotovitele.

Nejlepší světoví řezbáři motorovou pilou míří o víkendu do Josefova

Email Tisk PDF

rezNejlepší čeští řezbáři motorovou pilou, ale i Poláci a Slováci se nadcházející víkend sejdou v pevnostním městě Josefov u Jaroměře. V umělecké kolonii Bastion IV se chystá 7. ročník akce Letokruhy Josefova. Je to setkání nejen řezbářů, ale i výtvarníků. Je to víkend plný krásného umění a především vůně dřeva. Navíc ve stylovém prostředí.

Během extrémního závodu kdosi vykradl vozy několika sportovcům

Email Tisk PDF

pllllPo dosud neznámém pachateli či pachatelích krádeže vloupáním do vozidel účastníků víkendového závodu v extrémním zdolávání překážek pátrají policisté z obvodního oddělení v Jaroměři.

Zakladatel Nového Města nad Metují opět po roce převezme od starosty vládu nad městem

Email Tisk PDF

novJan Černčický z Kácova založil Nové Město nad Metují v roce 1501. Po více než 516 letech, 9. září 2017, opět jako každoročně navštíví své město, aby se na jeden den ujal vlády.

Náchodští vybírají jména pro nové vrty

Email Tisk PDF

vrty 1 zmÚspěšný geologický průzkum zřídelní oblasti Běloves se v těchto dnech blíží ke konci a nové vrty s minerální vodou patřící městu Náchod potřebují nová jména. "V minulosti byla většina využívaných vrtů pojmenována ženskými či mužskými jmény a rádi bychom tuto tradici zachovali, aby vrty nenesly pouze technické označení," uvedla tisková mluvčí Náchoda Nina Adlof.

Kraj převezme některé ze spojů, které dopravci ruší

Email Tisk PDF

bus

Královéhradecký kraj se snaží minimalizovat dopad, který by na cestující mohlo mít rozhodnutí autobusových společností. Se změnou jízdního řádu se totiž rozhodly zrušit řadu dálkových takzvaných komerčních spojů, tedy linek, které neobjednávají kraje, ale provozují je na své podnikatelské riziko sami dopravci. Některé z těchto spojů proto převezme kraj do své režie, kvůli jiným uzpůsobil jízdní řády linek, které objednává a hradí.

Královédvorská zoo bude pálit slonovinu

Email Tisk PDF

rohovina

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové bude 19. září z bezpečnostních důvodů pálit své zásoby rohoviny a slonoviny. Ceremoniálu se zúčastní také keňský ochranář Richard Leakey, jenž se zasloužil o výrazné snížení pytlačení nosorožců a slonů ve východní Africe a sám v roce 1989 inicioval historicky první spálení rohoviny a slonoviny.

Dopravně nejsložitější část opravy průtahu Náchodem se blíží do finále

Email Tisk PDF

V těchto dnech probíhá v Náchodě oprava frekventované křižovatky silnice I/33, ulice Českoskalická a místní komunikace, ulice Českoskalická (výjezd z centra, ul. Komenského). Právě v těchto místech stavby proběhl ve čtvrtek 24. srpna 2017 další kontrolní den.

Náklaďák při odbočování srazil cyklistku

Email Tisk PDF

nakladak

Náchodští dopravní policisté museli ve středu 23. srpna odpoledne vyjet k dopravní nehodě cyklistky a nákladního automobilu, která se stala poblíž autosalonu Dědek u odbočky na Nové Město nad Metují.

Dětské hřiště v Krčíně již slouží dětem

Email Tisk PDF

hriste

V první polovině srpna dostaly krčínské děti dárek v podobě nového dětského hřiště. V parku u bývalého Domu dětí a mládeže vzniklo nové a bezpečné hřiště určené dětem do 14 let.

 

Pevnost Dobrošov v sobotu nabídla bohatý program

Email Tisk PDF

V sobotu 19. srpna se v Pevnosti Dobrošov uskutečnil již 3. ročník akce „Se starostou do pevnosti". I přes zataženou oblohu přišli na 10. hodinu návštěvníci, aby zhlédli příjezd pana starosty Jana Birke v historickém americkém vozidle. 

Prezident soutěže Muž roku usedl za šicí stroj, s nůžkami v ruce ho v šachu držela Klára Doležalová

Email Tisk PDF

aPAV 0302

Celostátní finále soutěže Muž roku 2017 se neúprosně blíží. V pátek 25. srpna v Městském divadle v Náchodě bude dvanáctka finalistů soutěžit o titul Muž roku, a to v 18. ročníku soutěže. Večerem bude diváky provázet moderátorská dvojice z TV Prima Karel Voříšek a Klára Doležalová.

Strana 1 z 60

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře