Neděle 19.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko

Náchodsko

Ve Velké Jesenici se převrátil kamion

Email Tisk PDF

Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují zasahovali
u převráceného kamionu na bok ve Velké Jesenici.

Nemocnice v Náchodě prošla auditem. Jeho výsledky podporují změny ve fungování krajského zdravotnictví

Email Tisk PDF

nemocnice nachod 3Hospodaření Oblastní nemocnice Náchod a.s., která je největší nemocnicí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a která se potýká s neuspokojivými ekonomickými výsledky, prověřil externí audit. Zároveň se hodnotily interně i další procesy, jako např. směrnice, zadávání veřejných zakázek, účetnictví, vedení zásob anebo oblast personální. Na základě výstupů provede vedení nemocnice některé změny a racionalizační opatření uvnitř organizace. Závěry auditorů směřují také k přehodnocení financování zdravotnictví v kraji a struktury a rozsahu poskytované péče.

Uchazeči podali tři nabídky na dostavbu náchodské nemocnice

Email Tisk PDF

DSC 2533Obálky s nabídkami, které podali uchazeči o zakázku "Oblastní nemocnice Náchod – I. etapa modernizace a dostavby", se v pondělí dopoledne otevíraly v Brně. Sešly se celkem tři nabídky, které budou nejdříve vyhodnoceny podle kritérií a následně posouzeny z hlediska splnění podmínek účasti, z hlediska splnění zadávacích podmínek a z hlediska mimořádně nízké nabídkové ceny.

Ve čtvrtek skončí objížďka Náchoda pro nákladní dopravu vedoucí Trutnovem

Email Tisk PDF

trurrrNa jaře 2016 začaly v Náchodě opravy hlavního průtahu městem vedoucím na polské hranice. Z tohoto důvodu vedla objížďka pro nákladní dopravu přes Trutnov. Ta se skoro po dvou letech chýlí ke konci. Trutnov si tak oddychne od náporu kamionů.

Rekonstrukce ON Náchod: Obálky se otevřou v pondělí v Brně

Email Tisk PDF

nemnachDatum 13. listopadu je stěžejní pro všechny uchazeče o veřejnou zakázku "Oblastní nemocnice Náchod – I. etapa modernizace a dostavby". V tento den v 10 hodin a 10 minut otevře komise obálky se všemi podanými nabídkami. Lhůta pro jejich odevzdání končí 13. listopadu v 10 hodin.

Kdo viděl nehodu cyklistky v Náchodě? Policie hledá řidiče auta a svědky

Email Tisk PDF

znnnakkPolicie České republiky žádá veřejnost o pomoc při pátrání po řidiči vozidla, který by mohl pomoci při objasnění dopravní nehody cyklistky. Nehoda se stala v sobotu 4. listopadu 2017 v 17:30 hodin v Náchodě na křižovatce silnic v místech zvaných Na Brance.

Požár v chemické učebně, tentokrát cvičně

Email Tisk PDF

Chemická učebna byla v plamenech. Takový byl námět taktického cviční na Gymnáziu Jaroslava Žáka v Jaroměři. Ve čtvrtek dopoledne si na jaroměřské střední škole vyzkoušeli, jaké to je zažít požár učebny chemie. Jednalo se o taktické cvičení, které prověřilo nejen připravenost profesionálních i dobrovolných hasičů, ale i žáků a učitelů tamní školy.

Náchodští medvědi mají svou zastávku nedaleko nádraží

Email Tisk PDF

IMG 6244Ve středu dopoledne byly za účasti vedení města Náchoda, autora soch, zhotovitele zázemí a dětí z náchodských mateřských škol Alšova a Březinova, slavnostně odhaleny dřevěné sochy náchodských medvědů Ludvíka a Dáši.

Ředitel Hospicu Anežky České obdržel státní vyznamenání

Email Tisk PDF

reeedSlavnostnímu udílení cen na pražském Hradě byl přítomen i zřizovatel a ředitel hospicu v Červeném Kostelci Miroslav Wajsar.

V Náchodě uctili památku 28. října

Email Tisk PDF

5688 20239681Zástupci města Náchoda: místostarostové Miroslav Brát, Jan Čtvrtečka a zastupitel Petr Jirásek se zúčastnili dvojice veřejných slavnostních vzpomínkových aktů, které byly vztaženy k 99. výročí vzniku Československé republiky.

Kolony nákladních aut brzdí dopravu. Provoz před víkendem houstne

Email Tisk PDF

pooolSměrem na Polsko už od čtvrtečního poledne 26. října 2017 jezdí velké množství aut nákladní i osobní dopravy. Policisté počítají se zvýšenou dopravou jak koncem pracovního týdne, tak i o víkendu, kdy před dušičkovými svátky tradičně jezdí mnoho lidí za hranice na nákupy.

U náchodského hřbitova vzniklo nové parkoviště

Email Tisk PDF

IMG 6179Od srpna do října letošního roku realizovalo Město Náchod na konci ulice Hřbitovní výstavbu nového parkoviště s asfaltobetonovým krytem.

Budova náchodské radnice má novou střechu

Email Tisk PDF

5677V květnu letošního roku byla zahájena oprava krovů a výměna střešní krytiny vizuálně v původním stylu na objektu náchodské radnice čp. 40. Opravy za téměř 3,2 mil. Kč, které prováděla firma Lestav, spol. s.r.o. ze Dvora Králové n. L., byly dokončeny koncem září.

Přecházení před kamionem skončilo tragicky

Email Tisk PDF

st1Ve čtvrtek ve 13:45 hodin došlo v Náchodě na Pražské ulici k tragické dopravní nehodě, při níž zahynula jednaosmdesátiletá chodkyně. Žena přecházela opravovaný úsek silnice I/33 na Pražské ulici (poblíž křižovatky s Bílkovou ulicí u mlýna) před kamionem popojíždějícím v koloně vozidel směrem na Polsko. Nákladní automobil chodkyni zachytil a srazil na vozovku. Při nehodě chodkyně utrpěla zranění, kterým i přes okamžitě poskytnutou péči přivolaných lékařů na místě podlehla.

Provoz na pěší zóně Kamenice v Náchodě bude regulován výsuvným sloupkem

Email Tisk PDF

KameniceZ důvodu dlouhodobého nerespektování dopravní značky vyznačující pěší zónu a tím porušování pravidel silničního provozu v ulici Kamenice a také na základě statistiky pohybu vozidel v těchto místech, rozhodlo vedení města Náchoda o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

9. ročník soutěže BATIST Nej sestřička 2017 má svou vítězku. Je jí Martina Pěnkavová z Bulovky

Email Tisk PDF

FIL 3216Letos již po deváté bojovalo v sobotu 7. října 2017 dvanáct zdravotních sestřiček - finalistek soutěže BATIST Nej sestřička - o titul nejlepší sestřičky v republice. Do soutěže, kde vůbec nejde o fyzickou krásu, ale hlavním kritériem je odbornost a lidský přístup, se přihlásilo 541 zdravotních sester, z kterých bylo vybráno 12 finalistek a diváci zaplněného Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě tak měli možnost přihlížet zábavnému soutěžnímu klání, kde sestřičky projevily svůj šarm, pohotovost, šikovnost a smysl pro legraci.

Zloději kradli v bytech šperky a peníze. Policisté je zadrželi v Náchodě

Email Tisk PDF

byt5Ve středu 4. října 2017 náchodská kriminální policie ve spolupráci s policisty z Trutnova a Hradce Králové úspěšně zakončila dlouhodobé rozpracování série případů vloupání do bytů v panelových domech, k niž docházelo na území celé České republiky.

Krytý plavecký bazén v Náchodě zahájil sezonu v novém

Email Tisk PDF

Sportovní zařízení města Náchoda, příspěvková organizace, která je provozovatelem krytého plaveckého bazénu, v době letošní pravidelné odstávky připravila pro návštěvníky bazénu řadu novinek. Z rozpočtu zřizovatele – Města Náchoda – se podařilo vyměnit 234 kusů starých šatních skříněk skříněk za bezmála 1,5 milionu korun, rekonstruovat sprchy a ve velkém bazénu instalovat nové lavičky. Dodavatelem skříněk, které budou pro návštěvníky rozhodně zlepšením komfortu při jejich návštěvě, byla firma Frajt, s.r.o., Kroměříž.

Náchod vybírá jména nových vrtů. Hlasujte v anketě

Email Tisk PDF

vrtV průběhu září přicházely náměty na jména dvou nových vrtů v Náchodě - Bělovsi. Z došlých námětů bylo vybráno deset finalistů" které vedení města předložilo k hlasování v anketě. Zde jsou: Běla, Inna, Jan, Matylda, Naděje, Octavio, Perla, Sv. Vavřinec, Vilemína, Vladimír.

Jan Birke ocenil příslušníky Integrovaného záchranného systému za mimořádný přínos pro město a jeho občany

Email Tisk PDF

5631V pátek 22. září 2017 se v obřadní síni náchodské radnice uskutečnilo slavnostní předání ocenění starosty Náchoda Jana Birke příslušníkům integrovaného záchranného systému za jejich přínos pro město Náchod a jeho občany.

Strana 1 z 61

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře