Úterý 14.srpen 2018

Poslední aktualizace15.08.2018 04:40

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko

Náchodsko

Výstavba významného dopravního propojení v centru Náchoda zahájena

Email Tisk PDF

propojeniJednou z největších investic v letošním roce v Náchodě bude právě v tomto týdnu zahájená stavba propojení komunikací v ulicích Janáčkova a Poštovní a související vybudování viaduktu pod železniční tratí.

Kraj vypíše novou zakázku na revitalizaci pevnosti Dobrošov

Email Tisk PDF

dobrosovRada Královéhradeckého kraje na pondělním jednání zrušila veřejnou zakázku „Revitalizace a zatraktivnění pevnosti Dobrošov – stavební práce II“. Do výběrového řízení se přihlásila jedna stavební firma, která na vlastní žádost odstoupila. Kraj plánuje zakázku v nejbližší době znovu vyhlásit.

Metalový festival Brutal Assault klepe na dveře

Email Tisk PDF

brutVe dnech 8. až 11. srpna 2018 se v prostoru pevnosti Josefov v Jaroměři koná již 23. ročník největšího death metalového festivalu v Evropě nazvaného Brutal Assault. Z tohoto důvodu policisté chystají zvýšený dohled jak v místě konání samotné akce, tak i jejím blízkém okolí.

Úspěšná záchranná akce na Rozkoši

Email Tisk PDF

assaVe čtvrtek 2. srpna 2018 v odpoledních hodinách přijali policisté na tísňovou linku volání, že se "uprostřed přehrady" Rozkoš převrhla jachta. O události byli ihned vyrozuměni policisté z obvodního oddělení v České Skalici, kteří s policejním člunem vyrazili na místo. Současně byla o události informována také vodní záchranná služba z Náchoda, která se do akce rovněž aktivně zapojila.

Moderní vstupní brána do Náchoda - park u hotelu Hynek

Email Tisk PDF

park u Hynka 1V březnu byla zahájena úprava parku na příjezdu do Náchoda u hotelu Hynek. Jako hlavní poutací uvítací prvek města byla navržena opěrná zídka z pohledového betonu v jihovýchodním cípu parku otočená směrem k vjezdu do města. Na zídce je upevněna cortenová deska s laserově vyřezaným reliéfem znázorňujícím typickou morfologii města Náchod v údolí pod zámeckým kopcem s dominantou zámku nad ním. Deska je ze zadní strany opatřena osvětlením v podobě LED pásku, který motiv nasvěcuje v nočních hodinách.

V Českém Meziříčí hořel stoh slámy

Email Tisk PDF

V Českém Meziříčí hořel stoh slámy. Na místě zasahovalo celkem deset jednotek požární ochrany, byl vyhlášen druhý poplachový stupeň. Při události nebyl nikdo zraněn.pož

Vojenský okruh v Náchodě láká turisty

Email Tisk PDF

P1020333V rámci oprav a údržby probíhá každoročně i údržba vojenského okruhu. Jedná se o 15 informačních tabulí umístěných na okruhu, který začíná v Bělovsi u pěchotního srubu "Voda", je veden směrem k Březince, Dobrošovu a končí v Bělovsi u sjezdovky "Brabák".

156. výročí narození Josefa Krapky – Náchodského

Email Tisk PDF

6041Dne 22. července uplynulo 156 let od narození Josefa Krapky - Náchodského, básníka, spisovatele, člověka, který usiloval o společenský a sociální pokrok. Zároveň se jedná o 3. výročí, které lze spojit s revitalizací jeho památníku v Náchodě - Pavlišově (v místech, kde stál Krapkův rodný dům).

Na příjezdu do Náchoda je nově nasvícený krucifix

Email Tisk PDF

krucTMěsto Náchod v souvislosti s rekonstrukcí průtahu Náchodem upravilo a nově nasvítilo kříž zřízený na památku padlých v bitvě u Náchoda z roku 1866, který je umístěn na příjezdu pod Staroměstským hřbitovem. Celé okolí bylo upraveno a zkrášleno a ve večerních hodinách společně s rozsvícením veřejného osvětlení je kříž příjemně nasvícen.

Dodávka se čelně střetla s kamionem

Email Tisk PDF

DN Spy 2K vážné dopravní nehodě, která u obce Spy na několik hodin zastavila provoz na hlavní silnici mezi Dobruškou a Novým Městem nad Metují, vyjížděli policisté dopravního inspektorátu Náchod v úterý 17. července 2018 odpoledne v 16:40 hodin.

Město Náchod se dohodlo s Královéhradeckým krajem na financování řešení parkování u nemocnice

Email Tisk PDF

V návaznosti na řadu jednání o nutnosti řešení neutěšeného stavu parkování pro zaměstnance a návštěvníky náchodské nemocnice během její modernizace se podařilo vedení města vyjednat s krajem způsob řešení.

Na Rozkoši policie kontrolovala plavidla

Email Tisk PDF

pl3V sobotu 14. července 2018 v odpoledních hodinách mezi 14. a 16. hodinou policisté z obvodního oddělení Česká Skalice vyjeli na policejním člunu na plochu vodní nádrže Rozkoš a kontrolovali řidiče, neboli vůdce, plavidel.

Úklid Tepny byl zahájen

Email Tisk PDF

6025Až 25 tisíc kubíků zeminy na 25 tisících metrech čtverečných dnes odpoledne začala uklízet firma BEZEDOS, s.r.o. Do veřejné zakázky na úklid suti se přihlásily dvě firmy, z nichž zvítězila s cenou 5.850.000 Kč bez DPH právě firma BEZEDOS, s.r.o. z Velkého Poříčí.

Město Náchod řeší neutěšený stav parkování v okolí nemocnice

Email Tisk PDF

Před časem byla zahájena dlouho očekávaná revitalizace náchodské nemocnice. Kromě toho, že přinesla tolik potřebnou investici, souvisí s realizací neutěšený stav parkování. Občanů žijících v bezprostředním okolí nemocnice se zahájení stavby významně dotklo především omezením parkovacích ploch pro zaměstnance a návštěvníky nemocnice, kteří nyní často hledají parkování před jejich domy. Městu Náchod byla 20. června 2018 doručena petice těchto občanů, kteří požadují urychlené řešení této svízelné situace.

Socha Vítězslava již krášlí areál u náchodského zámku

Email Tisk PDF

v9Arnold Bartůněk, pražský akademický sochař a restaurátor, daroval městu Náchod svoji sochu s názvem Vítězslava. Umělec, dnes žijící v Litomyšli, uspořádal svou první samostatnou výstavu v roce 1987 právě v Náchodě.

Policisté odhalili původce požárů na Náchodsku,

Email Tisk PDF

pollllivPolicisté v těchto dnech odhalili původce požárů na Náchodsku, kdy v době od 11. června do 21. června 2018 někdo v devíti případech založil ohně ve stromcích a keřích živých plotů, v lesíku nebo na veřejných prostranstvích v katastru obcí Červený Kostelec, Hronov a Žďárky. Při hoření ani hašení ohňů nebyl nikdo zraněn, ale na shořelých tújích, smrčcích, borovicích, ovocných stromech a dalších předmětech v blízkosti požáru vznikla škoda v minimální výši 50 tisíc korun.

Stavba obchvatu Náchoda získává díky novele zákona jasnější obrysy

Email Tisk PDF

4257 132950571Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury, tzv. čtyřistašestnáctku. Podle Jana Birkeho, starosty Náchoda a jednoho z autorů novely, se tím zásadně zrychlí výstavba nejen silnic a dálnic, ale také železnic. Novela se zásadně dotkne několika desítek dopravních staveb v celé republice.

V náchodské nemocnici budou nyní návštěvníci moci parkovat prvních 15 minut zdarma

Email Tisk PDF

nemnachVedení Oblastní nemocnice Náchod rozhodlo o změnách v parkování v areálu nemocnice. Na placené parkoviště bude nyní 15 minut vjezd zdarma. Maximální doba parkování je i nadále stanovena na 4 hodiny za poplatek ve výši 60 korun. Rozhodnutí padlo po apelu náměstka Aleše Cabicara.

Vedení města ocenilo náchodské pedagogy

Email Tisk PDF

pedagggVe středu 20. června 2018 předali v obřadní síni náchodské radnice představitelé města již tradičně v závěru školního roku ocenění "Náchodský pedagog roku 2018".

Nové Město nad Metují darovalo Mateřské a základní škole NONA budovu včetně přilehlých pozemků

Email Tisk PDF

nonaVe čtvrtek 14. června 2018 schválilo novoměstské zastupitelstvo dar pro Mateřskou školu a Základní školu speciální NONA. Ta má své sídlo v Rašínově ulici a současně zde působí také Denní stacionář NONA. Budova byla ovšem doposud v majetku města a obě organizace zde byly pouze v nájmu.

Strana 1 z 66

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře