Sobota 20.duben 2019

Poslední aktualizace19.04.2019 04:28

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo Karlovo náměstí oživí budova nového loutkového divadla

Karlovo náměstí oživí budova nového loutkového divadla

Email Tisk PDF
seznam článků
Karlovo náměstí oživí budova nového loutkového divadla
Strana 2
Všechny strany

loutk

Město Náchod v letošním roce poprvé od roku 2010 neuspělo se svými projekty v rámci čerpání dotací z Operačního programu INTERREG V-A, česko-polská přeshraniční spolupráce. "V polovině března monitorovací výbor rozhodl o podpoře jednotlivých projektů a bohužel ani jeden ze tří, které předkládal Náchod s polskými partnery Radków, Świdnica a Bystrzyca Kłodzka nebyl podpořen, a to i přesto, že jsme byli do poslední chvíle ujišťováni o jejich kvalitní přípravě a vysokém hodnocení," komentoval rozhodnutí starosta Jan Birke a dodal: "Není to neúspěch, po mnoha letech, kdy jsme čerpali na realizaci našich záměrů desítky milionů z příhraniční spolupráce, se to dalo očekávat."

Vedení města Náchoda na tuto novou skutečnost okamžitě zareagovalo a projekty rekonstrukce koupaliště a výstavby loutkového divadla přehodnotilo, tak aby bylo možné je realizovat i bez dotací.

Nyní se připravuje v první řadě rekonstrukce šaten a sociálního zázemí Jiráskova koupaliště, tak aby pro návštěvníky vzniklo kvalitnější zázemí než doposud. Současně bude ještě v letošním roce modernizována technologie, která zajistí bezporuchovou cirkulaci vody. "Chystaná studie proveditelnosti nám pak napoví, jak v dalších letech modernizovat bazénové vany a jaké materiály použít," upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

"Nakonec se ukazuje, že nás to přimělo najít do budoucna lepší řešení, především pak pro umístění loutkového divadla, které jsme se rozhodli oproti původním plánům přemístit z přístavby kina Vesmír do projektu ukončení Karlova náměstí," uvedl starosta Jan Birke.

Už dnes je zřejmé, že díky tomu, že město Náchod nebude nakonec nuceno dodržet svazující dotační podmínky, může stavba loutkového divadla vyrůst na vhodnějším místě, s menšími náklady na výstavbu, v krásné lokalitě přímo pod zámeckým kopcem. "Proluku mezi budovou kina a městské policie v Hurdálkově ulici jsme se proto rozhodli v budoucnu využít pro vybudování tolik potřebného spolkového domu. Věřím, že to potěší všechny náchodské spolky," dodal starosta Jan Birke.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údol&i...

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmsta...

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městsk&ea...

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři se dočkali zcela nového a moderního zázem&iacu...

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Také v tomto roce se uskuteční jako součást mezinárodní kampaně p...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře