Středa 24.duben 2019

Poslední aktualizace24.04.2019 07:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

denzemeTTT

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údolí, známý také jako Ratibořické ovčácké slavnosti. Letos připadne na 27. dubna. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili ukázky pastvy a stříhání ovcí, lidovou muziku a stánky s občerstvením a rukodělnými výrobky. Na účastníky však čekají také zajímavé novinky v programu.

Zahradu Vily Čerych bude zdobit lavička dle dobových plánů

vila2

Ve Vile Čerych v České Skalici neustále probíhají práce, které směřují k postupné obnově domu i přilehlé zahrady. Díky pomoci českoskalických firem a drobných dárců se do zahrady Vily nyní po více než 50 letech vrátí lavička s treláží.

Březen ve Vile Čerych se ponese především v duchu tvoření

vilacerych2Je tu březen a s ním i krásné jarní počasí, které nás všechny láká ven. Při své procházce se určitě nezapomeňte zastavit v zahradě Vily Čerych, která ve svém rozkvětu stojí za návštěvu! Pokud se vám ve Vile zalíbí natolik, že byste si čas v ní strávený rádi prodloužili, zavítejte na některou z připravovaných akcí.

Únor ve Vile Čerych nabídne přednášky a výstavu

vilaZima ve Vile Čerych je zajímavá především svou neopakovatelnou atmosférou. Sníh a mráz dokážou kouzla! Proto vás zveme k návštěvě naší zasněžené zahrady, po níž se můžete zahřát přímo v interiéru Vily na některé z našich akcí.

V Náchodě opět zazáří Hvězda Orientu

hvLetos se uskuteční již 8. ročník taneční soutěže Hvězda Orientu v orientálních tancích pro sólistky i skupiny. Soutěžní přehlídku pořádá SVČ Déčko Náchod ve spolupráci s taneční školou SAHAR. Akce proběhne o víkendu 2. a 3. února v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě.

Leden láká na zajímavé akce ve Vile Čerych

Indie VČPrvní měsíc v roce, tedy leden, bude patřit cestovatelským přednáškám. Nabídneme vám však i další vyžití v podobě koncertu či Relaxačního malování suchým pastelem.

Štědrý den v pevnosti Josefov

joseffTTTAdvent začíná a v našich domácnostech probíhají přípravy na Vánoce. Výzdoba, pečení cukroví, nákup dárků a občasné sněhové kalamity nám někdy dají pořádně zabrat. Proto si zasloužíme i trochu odpočinku, abychom si užili vánoční atmosféru kolem nás.

Vánoční trhy ve Vile Čerych přilákaly přes 450 návštěvníků

V sobotu 1. prosince se ve Vile Čerych uskutečnil už třetí ročník Vánočních trhů. Vše vypuklo již po deváté hodině příchodem prvních návštěvníků. Ti si pochvalovali, jak se trhy od loňského roku rozrostly. "Tento rok jsme zaznamenali nárůst v počtu stánkařů. Je jich tu jednou tolik, než v minulém roce, tudíž i nabídka produktů je pestřejší," tvrdí Aneta Zvarová, manažerka provozu Vily Čerych. Proto je jisté, že všech více než 450 lidí, kteří na akci dorazili, měli z čeho vybírat.

Ahasver – vyšla druhá sbírka poezie Milana Poutníka

poutNáchodský pedagog, muzikant a básník Milan Poutník vydal na začátku listopadu svou druhou básnickou sbírku Ahasver.

Strana 1 z 26

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře