Sobota 20.říjen 2018

Poslední aktualizace21.10.2018 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura

Ostatní kultura

Polická výtvarnice Iveta Osobová vystavuje v náchodské kavárně Láry Fáry

IMG 20181002 155821Výstava Veselé obrázky v kavárně Láry Fáry v Náchodě představuje tvorbu Ivety Osobové. Výtvarnice žije a tvoří v Polici nad Metují. Od roku 2016 je členem výtvarném spolku náchodských malířů AMAG. Povoláním je mzdová účetní a kromě výtvarné tvorby (malba, fotografování) ji zajímá vysokohorská turistika. Svá díla vystavovala v Polici nad Metují, v Náchodě, v České Skalici nebo třeba v Hradci Králové.

Festival komedie přilákal téměř čtyři tisíce diváků, porotci ocenili snímek Tátova volha

dalsi 0018Nové Město nad Metují se celý týden smálo, uplynulý týden se zde konal 40. Festival české filmové komedie. Letos nabídl 12 soutěžních filmů, 20 nesoutěžních projekcí a pestrý doprovodný program. Odborná porota vyhlásila jako nejlepší filmovou komedii snímek Jiřího Vejdělka Tátova Volha. Královéhradecký kraj festival finančně podpořil.

Náchodská Galerie výtvarného umění zve na výstavu Jana Paula

paulTObrazy bez názvu z let 2004–2018, tak se jmenuje výstava Jana Paula, která bude vernisáží zahájena v Galerii výtvarného umění v Náchodě 21. září v 17 hodin. Výstava potrvá do 11. listopadu.

64. Mezinárodní folklorní festival roztančí Červený Kostelec

text MFF 2Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci je nejvýznamnější akcí tohoto druhu v našem kraji a jedním z nejstarších festivalů v České republice. Díky kvalitnímu obsazení všech programů zahraničními soubory, které ve svých zemích představují folklorní špičku, se zařadil mezi nejvýznamnější festivaly v Evropě a byl oceněn zařazením mezi hlavní festivaly pořádané pod patronací mezinárodní organizace lidového umění I. O. V., patřící statutem B do UNESCA.

Tropická charitativní pouť opět bavila i pomáhala

p7063636Pořadatelé věnovali částku vybranou na dobrovolném vstupném Domovu pro osoby se zdravotním postižením v České Skalici a dětem postiženým dětskou mozkovou obrnou. "Vybralo se 116 430 korun! Děkujeme!," prohlásil hlavní organizátor pouti Michal Ulrich.

Výstava "Hrdý Náchoďák Josef Škvorecký" připomíná slavného rodáka

6017Koncem června proběhla v prostorách výstavní síně Muzea Náchodska vernisáž výstavy "Hrdý Náchoďák Josef Škvorecký", jež připomíná zdejšího slavného rodáka, spisovatele Josefa Škvoreckého.

21. ročník studentského festivalu Náchodská Prima sezóna zahájen

NPS 9V pondělí odpoledne odstartovali představitelé města Náchoda v čele se starostou Janem Birke a za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána studentský festival Náchodská Prima sezona.

Tři a půl tisíce návštěvníků vítalo turistickou sezónu v Novém Městě nad Metují

30420492 1845968682368601 9164320603626904730 oTradiční akce Brány města dokořán v Novém Městě nad Metují, která se konala v sobotu 21. dubna 2018, měla v letošním roce neuvěřitelnou návštěvnost. Na Husovo náměstí zavítalo 3 500 lidí a byl tak překonán rekord v návštěvnosti této oblíbené akce.

O výtěžek tradičního koncertu Večer pro dobrou věc v Jaroměři se podělí místní speciální škola a handicapovaný sportovec Martin Zach

FRH 1242Jaro začíná v Jaroměři. Tímto heslem se řídí producent David Novotný a už po devatenácté uspořádal v městě Jaroměř jarní benefiční koncert s názvem Večer pro dobrou věc. Tentokrát pozval na prkna jaroměřského divadla zpěváky z muzikálů MammaMia!, Ať žijí duchové a Rocky. K nim se přidala stálice české hudební scény Jitka Zelenková.

Strana 1 z 24

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře