Sobota 20.říjen 2018

Poslední aktualizace21.10.2018 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko

ČR

Zfušovaný průzkum "Obce v datech" poškodil jméno města Trutnova

Email Tisk PDF

Na základě ohlasů na sociálních sítích považuje vedení města Trutnova za nutné poukázat na nedávno zveřejněný, ovšem zcela neobjektivní průzkum. Projekt "Obce v datech" hodnotil kvalitu života v českých městech. Trutnov se dle jeho výsledků nachází až v druhé polovině všech obcí. Získání dat, způsob výpočtu indexů, nejasná komunikace a obhajoba autorů průzkumu jsou pro vedení města Trutnova jasným důkazem, že výsledky jsou irelevantní a zavádějící.

S výběrem střední školy a budoucího povolání pomohou opět Prezentace středních škol a zaměstnavatelů

Email Tisk PDF

prezentaceBěhem října a listopadu 2018 se postupně ve všech bývalých okresních městech Královéhradeckého kraje uskuteční akce, která je určena zejména žákům osmých a devátých tříd základních škol a jejich rodičům. Inspirativní Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů organizuje už čtvrtým rokem Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje společně s Královéhradeckým krajem.

Nové parkoviště i pomůcky pro tělesně postižené

Email Tisk PDF

t2U domu s pečovatelskou službou v Kryblické ulici v Trutnově vzniklo nové parkoviště doplněné novým veřejným osvětlením. Další novinkou je instalace pomůcky k přemísťování tělesně postižených klientů, která výrazně zlepší jejich každodenní život.

Trutnov si připomene 100. výročí republiky mnoha akcemi

Email Tisk PDF

V letošním roce si celá republika připomíná 100 let od vzniku samostatného československého státu. Trutnov nebude výjimkou a radnice i další organizace připravily k výročí řadu aktivit. Vrcholem bude slavnostní setkání v pátek 26. října 2018.

Rockový koncert přinesl 15 tisíc trutnovské onkologii

Email Tisk PDF

pre2Počátkem srpna uspořádala skupina nadšenců rockový koncert s cílem nejenom pobavit místní fanoušky, ale i získat peníze pro dobrou věc. Část výtěžku ze vstupného se rozhodla věnovat trutnovské nemocnici. V pátek 10. srpna se tak ve Velkých Svatoňovicích konal první ročník akce Rockohrátkyfest 2018. Přes 400 fanoušků kapel Abi-Gail, Komunál, Enola Gay nebo Roxor zavítalo do této malé vesnice a koupí vstupenky přispělo na dobrou věc. Podařilo se vybrat 15 000 korun, které poputují na onkologické oddělení ON Trutnov a. s.

V Trutnově otevřeli unikátní multifunkční park

Email Tisk PDF

Junkyard park je nový multifunkční park, který v pondělí 3. září 2018 slavnostně otevřeli v Trutnově. Nachází se zde jak betonový skatepark, tak asfaltový pumptrack. V rámci České republiky jde o jedinečné propojení.

Letošní léto zasahovali hasiči v Královéhradeckém kraji u dvakrát více požárů než loni

Email Tisk PDF

P kombajnu Nepolisy červenec 2018Hasiči se letošní léto pěkně zapotili. K požárům vyjížděli prakticky dvakrát častěji než v loňském roce za stejné období. V případě požárů lesních, polních a travních porostů statistiky dokonce ukazují až trojnásobný nárůst případů.

Tým hasičů z Královéhradeckého kraje vybojoval třetí místo na Mistrovství České republiky v požárním sportu

Email Tisk PDF

14 Reprezentanti Kralovehradeckeho krajeKrajský výběr si z republikové soutěže přivezl kromě bronzu mezi profesionálními sbory také další dva cenné kovy. Hasiči z Královéhradeckého kraje se stali vicemistry republiky ve štafetách na 4x100 m s překážkami a Martin Lidmila se v boji o titul o absolutního mistra ČR v běhu na 100 m s překážkami umístil na třetí pozici.

Trutnov chystá bezpečné parkování kol, vybuduje cyklověž

Email Tisk PDF

vezvezMěsto Trutnov chystá již avizovanou novinku pro cyklisty, vybuduje automatické parkovací zařízení pro kola, tzv. cyklověž. Ta pojme až 118 jízdních kol. Díky evropské dotaci za ni město zaplatí pouze 10 % z celkové ceny.

U pevnosti Stachelberg se už rýsuje nové parkoviště

Email Tisk PDF

Návštěvníci pevnosti Stachelberg budou moci již brzy zaparkovat své auto na zcela novém parkovišti. Město Trutnov zde buduje stání pro 35 osobních aut a další vozidla. Díky dotacím z evropské unie radnice zaplatí pouze 10 % z celkové částky.

Trutnov ekologizuje městskou hromadnou dopravu

Email Tisk PDF

Od letošního podzimu budou po trutnovských ulicích jezdit zcela nové autobusy MHD, a to čtyři elektrobusy a tři vozidla na CNG. Město podepsalo smlouvu se společností ARRIVA Východní Čechy, a. s., jejímž předmětem je zajištění provozu MHD do konce roku 2027 a kompletní obměna vozového parku.

Město Trutnov založí nadační fond pro podporu zdravotní péče v trutnovské nemocnici

Email Tisk PDF

trrrrrrutNa svém třetím letošním jednání rozhodli trutnovští zastupitelé o založení Nadačního fondu při Oblastní nemocnici Trutnov, a. s., pro podporu zdravotní péče, kterou poskytuje.

Od významné bitvy v Trutnově uběhne již 152 let

Email Tisk PDF

1866 v Trutnově 1Na konci června si Trutnov opět připomene výročí slavné bitvy 1866. Před 152 lety zaznamenala rakouská armáda na území města jediné vítězství během celé války. Připomínka významné kapitoly trutnovských dějin se uskuteční v sobotu 23. června od 10 hodin na Krakonošově náměstí.

Trutnov oslavil kulaté výročí spolupráce s partnerskými městy

Email Tisk PDF

V letošním roce uplyne 20 let od podepsání partnerské smlouvy s městy Świdnica a Senica a 10 let s městem Würzburg. K těmto kulatým výročím připravilo město Trutnov pro delegace ze sesterských měst bohatý program.

Trutnov opět rozkvetl

Email Tisk PDF

Zeleň v Trutnově 3Technické služby Trutnov, s.r.o., se starají o veřejnou zeleň a květinovou výzdobu ve městě. V posledních týdnech osázely květináče, záhony i kruhové objezdy. Letos město do veřejné zeleně takto investuje více než půl milionu korun.

Trutnov má novou mobilní aplikaci pro své občany

Email Tisk PDF

Aplikace Muj Trutnov 1Město Trutnov zavádí novou mobilní aplikaci, která je zaměřena především na informování občanů města. Lidé se dozvědí novinky z radnice, získají přehled o kulturních a sportovních akcích a budou moci využít modul "Hlášení závad".

Na Krkonošském veletrhu v Trutnově se pobavíte, inspirujete a nakoupíte

Email Tisk PDF

logo Krkonossky veletrhKrkonošský veletrh se koná ve Společenském centru Uffo v Trutnově v pátek 27. dubna od 9 do 18 hodin a v sobotu 28. dubna od 9 do 17 hodin. Veletrh nese výstižný podtitul Stavíme, bydlíme se zaměřením na Stavbu – Bydlení – Zahradu – Hobby a za posledních devět let se vyprofiloval do veletrhu rodinného typu.

Hejtman Jiří Štěpán předal premiérovi Andreji Babišovi Knihu přání a stížností

Email Tisk PDF

V pondělí 9. dubna navštívili Královéhradecký kraj členové Vlády České republiky v demisi a jednali s krajskými radními. Ti následně provedli ministry po vytipovaných místech v regionu, aby si vládní delegace odnesla do Prahy přesně pojmenované problémy nadregionálního významu a návrhy jejich řešení. Hejtman Jiří Štěpán tyto problémy shrnul do knihy přání, kterou předal do rukou premiéra Andreje Babiše.

Řidiči v Trutnově snadněji zaplatí za parkování

Email Tisk PDF

Trutnovská radnice chystá pro řidiče snadnější způsob platby za parkování. Nově bude možné na parkovacích automatech závorového systému zaplatit bezhotovostně kartou. V polovině března dojde k revitalizaci závorového systému na pěti trutnovských parkovištích.

Trutnov ocení sportovní výkony za rok 2017

Email Tisk PDF

klaudaTrutnovské zastupitelstvo schválilo návrh na udělení Sportovních cen města Trutnova za rok 2017. Nejlepšími sportovci města za uplynulý rok budou vyhlášeni běžkyně Eva Vrabcová Nývltová a thajboxer Jakub Klauda.

Strana 1 z 15

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře