Neděle 22.duben 2018

Poslední aktualizace20.04.2018 04:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko

ČR

Na Krkonošském veletrhu v Trutnově se pobavíte, inspirujete a nakoupíte

Email Tisk PDF

logo Krkonossky veletrhKrkonošský veletrh se koná ve Společenském centru Uffo v Trutnově v pátek 27. dubna od 9 do 18 hodin a v sobotu 28. dubna od 9 do 17 hodin. Veletrh nese výstižný podtitul Stavíme, bydlíme se zaměřením na Stavbu – Bydlení – Zahradu – Hobby a za posledních devět let se vyprofiloval do veletrhu rodinného typu.

Hejtman Jiří Štěpán předal premiérovi Andreji Babišovi Knihu přání a stížností

Email Tisk PDF

V pondělí 9. dubna navštívili Královéhradecký kraj členové Vlády České republiky v demisi a jednali s krajskými radními. Ti následně provedli ministry po vytipovaných místech v regionu, aby si vládní delegace odnesla do Prahy přesně pojmenované problémy nadregionálního významu a návrhy jejich řešení. Hejtman Jiří Štěpán tyto problémy shrnul do knihy přání, kterou předal do rukou premiéra Andreje Babiše.

Řidiči v Trutnově snadněji zaplatí za parkování

Email Tisk PDF

Trutnovská radnice chystá pro řidiče snadnější způsob platby za parkování. Nově bude možné na parkovacích automatech závorového systému zaplatit bezhotovostně kartou. V polovině března dojde k revitalizaci závorového systému na pěti trutnovských parkovištích.

Trutnov ocení sportovní výkony za rok 2017

Email Tisk PDF

klaudaTrutnovské zastupitelstvo schválilo návrh na udělení Sportovních cen města Trutnova za rok 2017. Nejlepšími sportovci města za uplynulý rok budou vyhlášeni běžkyně Eva Vrabcová Nývltová a thajboxer Jakub Klauda.

Hasičům v kraji práce přibývá. V roce 2017 zasahovali u rekordních více než 7000 událostí

Email Tisk PDF

P Čejkovice 2Počet událostí stoupl v roce 2017 o 21,5% a dostal se na své historické maximum. Nejčastějším typem události je technická havárie. Na výrazném nárůstu počtu technických zásahů se podepsaly meteorologické jevy, zejména říjnový orkán Herwart. Během loňského roku 2017 zasahovali hasiči v Královéhradeckém kraji u 7048 událostí. Oproti roku 2016 narostl počet událostí o 1247 (+ 21,5%).

Bezpečné pohraničí díky spolupráci českých a polských hasičů

Email Tisk PDF

Projekt Bezpečné pohraničí, do kterého se zapojily všechny české a polské hasičské záchranné sbory působící podél společné hranice, má za sebou v Královéhradeckém kraji první rok aktivního fungování. Největším přínosem jsou společné praktické výcviky nebo výměnné stáže pracovníků operačních středisek.

Trutnov myslí i na drobné památky

Email Tisk PDF

krizzPomníky, kříže, boží muka a další drobné památky v katastru města Trutnova jsou každoročně opravovány. Jen za rok 2017 vynaložilo město na jejich péči 3,5 milionu korun. Velké rekonstrukční práce pak stály dalších 10 milionů korun. Řada oprav je naplánována i na rok 2018.

Tři nové kamery dohlédnou na pořádek v Trutnově

Email Tisk PDF

Městský kamerový dohledový systém v Trutnově má tři nové body. Jeden byl umístěn na bývalou ubytovnu Úsvit a další dva hlídají pořádek v Horním Starém Městě na budově ZŠ Mládežnická.

Kraj sjednotí 21 středních škol a učilišť. Zastupitelstvo schválilo optimalizaci

Email Tisk PDF

gymmmNávrh na sjednocení 21 krajských středních škol a učilišť v pondělí odsouhlasilo zastupitelstvo Královéhradeckého kraje. Kroky restrukturalizace středního školství doporučila zastupitelům ke schválení krajská rada minulý týden. Změny povedou ke zmenšení počtu nabízených míst v prvních ročnících středních škol a učilišť o téměř 2 000 míst. Cílem je především zlepšit kvalitu vzdělávání v regionu.

Trutnov vyhlašuje architektonickou soutěž na pěší zónu

Email Tisk PDF

Horská ulice v rozsahu od náměstí Republiky po Krakonošovo náměstí se dočká revitalizace. Město Trutnov vyhlásilo architektonickou soutěž, ze které by měl vzejít návrh na novou podobu této části ulice. Termín, dokdy mohou být návrhy zasílány, je 12. duben 2018 do 12 hodin.

Rekonstrukce trutnovského areálu Na Nivách může začít

Email Tisk PDF

Očekávaná rekonstrukce a dostavba areálu Na Nivách, kde bude sídlit Středisko volného času Trutnov, může začít. Minulý týden byla podepsána smlouva mezi městem Trutnov a dodavatelem stavby společností BAK stavební společnost, a. s. Práce začnou během letošního listopadu. Město do střediska investuje 197 milionů korun.

Ve Dvoře Králové nad Labem shořela během noci tři vozidla. Řádil žhář

Email Tisk PDF

Rušnou noc měli královédvorští profesionální hasiči. Během dnešní noci likvidovali hned tři požáry vozidel. V jednom případě se jednalo o osobní automobil, dvakrát hořela dodávka. Všechny tři požáry spolu souvisí, byly založeny úmyslně.

Medaile za věrnost si ve státní svátek převzali čtyři hasiči

Email Tisk PDF

Medaile HZS ČR "Za věrnost II. stupně" a "Za věrnost III. stupně" obdrželi během tradiční slavnostní vzpomínkové akce na hradeckém Masarykově náměstí.

Zastupitelé Trutnova budou jednat o povinné deratizaci

Email Tisk PDF

der1V souvislosti s nahlášením zvýšeného výskytu potkana obecného v Trutnově bude městské zastupitelstvo projednávat vydání obecně závazné vyhlášky o povinné deratizaci města. Jde zejména o části Vnitřní Město a Horní Staré Město.

Trutnovská část Kryblice se dočká úprav v dopravě

Email Tisk PDF

kr1V návaznosti na dopravní studii, kterou město Trutnov nechalo vypracovat, dojde k realizaci úprav provozu na komunikacích v městské části Kryblice. Jde zejména o ulice Bratří Čapků, V. Nezvala a M. Gorkého. Změny, které již byly s veřejností projednány, budou provedeny v týdnu od 30. října 2017 do 3. listopadu 2017.

Střední školy i firmy opět představí svou nabídku

Email Tisk PDF

prezVe dnech 13. a 14. října se v Trutnově uskuteční třetí ročník akce s názvem Prezentace středních škol a zaměstnavatelů, kterou pořádá Královéhradecký kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou KHK. Jednotlivé školy a firmy na veletrhu představí svou nabídku studijních příležitostí a volných pracovních míst.

Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví

Email Tisk PDF

Galerie města TrutnovaDruhý zářijový víkend bude v Trutnově i v letošním roce patřit Dnům evropského dědictví. Veřejnost tak bude moci navštívit místa, která během roku nejsou běžně přístupná. V rámci programu bude navíc v městském parku slavnostně znovu odhalen pomník Tanec smrti, který je věnován obětem 1. světové války.

Přes léto se v trutnovských školách opravuje

Email Tisk PDF

Během letních prázdnin se v budovách trutnovských škol provádějí opravy. Týkají se jak mateřských, tak základních škol. Celkově se do těchto rekonstrukcí investuje téměř 10 milionů korun.

Na dálnici D11 u Hradce Králové zasahovaly jednotky IZS Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

DSC 2992Záchranáři a policisté si vyzkoušeli spolupráci při řešení simulované dopravní nehody na novém úseku dálnice D11 u Hradce Králové.

Hledá se ředitel či ředitelka Muzea východních Čech v Hradci Králové

Email Tisk PDF

DSC 1180Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na post ředitele nebo ředitelky Muzea východních Čech v Hradci Králové. Zájemci mohou podávat svou přihlášku do 15. září 2017 do 13 hodin.

Strana 1 z 14

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře