Středa 24.leden 2018

Poslední aktualizace23.01.2018 18:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko

ČR

Bezpečné pohraničí díky spolupráci českých a polských hasičů

Email Tisk PDF

Projekt Bezpečné pohraničí, do kterého se zapojily všechny české a polské hasičské záchranné sbory působící podél společné hranice, má za sebou v Královéhradeckém kraji první rok aktivního fungování. Největším přínosem jsou společné praktické výcviky nebo výměnné stáže pracovníků operačních středisek.

Trutnov myslí i na drobné památky

Email Tisk PDF

krizzPomníky, kříže, boží muka a další drobné památky v katastru města Trutnova jsou každoročně opravovány. Jen za rok 2017 vynaložilo město na jejich péči 3,5 milionu korun. Velké rekonstrukční práce pak stály dalších 10 milionů korun. Řada oprav je naplánována i na rok 2018.

Tři nové kamery dohlédnou na pořádek v Trutnově

Email Tisk PDF

Městský kamerový dohledový systém v Trutnově má tři nové body. Jeden byl umístěn na bývalou ubytovnu Úsvit a další dva hlídají pořádek v Horním Starém Městě na budově ZŠ Mládežnická.

Kraj sjednotí 21 středních škol a učilišť. Zastupitelstvo schválilo optimalizaci

Email Tisk PDF

gymmmNávrh na sjednocení 21 krajských středních škol a učilišť v pondělí odsouhlasilo zastupitelstvo Královéhradeckého kraje. Kroky restrukturalizace středního školství doporučila zastupitelům ke schválení krajská rada minulý týden. Změny povedou ke zmenšení počtu nabízených míst v prvních ročnících středních škol a učilišť o téměř 2 000 míst. Cílem je především zlepšit kvalitu vzdělávání v regionu.

Trutnov vyhlašuje architektonickou soutěž na pěší zónu

Email Tisk PDF

Horská ulice v rozsahu od náměstí Republiky po Krakonošovo náměstí se dočká revitalizace. Město Trutnov vyhlásilo architektonickou soutěž, ze které by měl vzejít návrh na novou podobu této části ulice. Termín, dokdy mohou být návrhy zasílány, je 12. duben 2018 do 12 hodin.

Rekonstrukce trutnovského areálu Na Nivách může začít

Email Tisk PDF

Očekávaná rekonstrukce a dostavba areálu Na Nivách, kde bude sídlit Středisko volného času Trutnov, může začít. Minulý týden byla podepsána smlouva mezi městem Trutnov a dodavatelem stavby společností BAK stavební společnost, a. s. Práce začnou během letošního listopadu. Město do střediska investuje 197 milionů korun.

Ve Dvoře Králové nad Labem shořela během noci tři vozidla. Řádil žhář

Email Tisk PDF

Rušnou noc měli královédvorští profesionální hasiči. Během dnešní noci likvidovali hned tři požáry vozidel. V jednom případě se jednalo o osobní automobil, dvakrát hořela dodávka. Všechny tři požáry spolu souvisí, byly založeny úmyslně.

Medaile za věrnost si ve státní svátek převzali čtyři hasiči

Email Tisk PDF

Medaile HZS ČR "Za věrnost II. stupně" a "Za věrnost III. stupně" obdrželi během tradiční slavnostní vzpomínkové akce na hradeckém Masarykově náměstí.

Zastupitelé Trutnova budou jednat o povinné deratizaci

Email Tisk PDF

der1V souvislosti s nahlášením zvýšeného výskytu potkana obecného v Trutnově bude městské zastupitelstvo projednávat vydání obecně závazné vyhlášky o povinné deratizaci města. Jde zejména o části Vnitřní Město a Horní Staré Město.

Trutnovská část Kryblice se dočká úprav v dopravě

Email Tisk PDF

kr1V návaznosti na dopravní studii, kterou město Trutnov nechalo vypracovat, dojde k realizaci úprav provozu na komunikacích v městské části Kryblice. Jde zejména o ulice Bratří Čapků, V. Nezvala a M. Gorkého. Změny, které již byly s veřejností projednány, budou provedeny v týdnu od 30. října 2017 do 3. listopadu 2017.

Střední školy i firmy opět představí svou nabídku

Email Tisk PDF

prezVe dnech 13. a 14. října se v Trutnově uskuteční třetí ročník akce s názvem Prezentace středních škol a zaměstnavatelů, kterou pořádá Královéhradecký kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou KHK. Jednotlivé školy a firmy na veletrhu představí svou nabídku studijních příležitostí a volných pracovních míst.

Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví

Email Tisk PDF

Galerie města TrutnovaDruhý zářijový víkend bude v Trutnově i v letošním roce patřit Dnům evropského dědictví. Veřejnost tak bude moci navštívit místa, která během roku nejsou běžně přístupná. V rámci programu bude navíc v městském parku slavnostně znovu odhalen pomník Tanec smrti, který je věnován obětem 1. světové války.

Přes léto se v trutnovských školách opravuje

Email Tisk PDF

Během letních prázdnin se v budovách trutnovských škol provádějí opravy. Týkají se jak mateřských, tak základních škol. Celkově se do těchto rekonstrukcí investuje téměř 10 milionů korun.

Na dálnici D11 u Hradce Králové zasahovaly jednotky IZS Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

DSC 2992Záchranáři a policisté si vyzkoušeli spolupráci při řešení simulované dopravní nehody na novém úseku dálnice D11 u Hradce Králové.

Hledá se ředitel či ředitelka Muzea východních Čech v Hradci Králové

Email Tisk PDF

DSC 1180Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na post ředitele nebo ředitelky Muzea východních Čech v Hradci Králové. Zájemci mohou podávat svou přihlášku do 15. září 2017 do 13 hodin.

Řezbářské sympozium ve Skuhrově nad Bělou nabídne unikátní ukázky speed carvingu

Email Tisk PDF

OLYM3194 kopie 3Nejlepší řezbáři z celé republiky se 6. července sejdou ve Skuhrově nad Bělou. Obec chystá druhý ročník řezbářského sympozia s podtitulem Proměny dřeva - třídenní maraton v areálu skuhrovského hradu. Právě místo konání organizátory inspirovalo k tématu, které mistrům řezbářského řemesla zadali. Do Skuhrova přijede i Jan Paďour z Jaroměře, jeden z nejlepších řezbářů motorovou pilu nejen v Česku, ale i v celé Evropě. Vyzdobil mimo jiné kruhovou křižovatku ve Dvoře Králové nad Labem, kde jsou jeho unikátní dřevěné sochy surikat a lva.

Trutnov chystá další vychytávku pro cyklisty

Email Tisk PDF

bikeV Trutnově by do dvou let mohlo vyrůst parkoviště pro kola, tzv. biketower. Zastupitelé na svém pondělním zasedání odsouhlasili podání žádosti o dotaci, která by městu ušetřila více než 10 milionů korun. Pokud město dotaci získá a biketower postaví, zařadí se tak po bok dalších východočeských měst jako jsou Hradec Králové či Pardubice, které se také snaží komfort cyklistům zvýšit.

Nová Stezka korunami stromů Krkonoše čeká na návštěvníky

Email Tisk PDF

5Stezka korunami stromů Krkonoše je již dokončena a první návštěvníky přivítá už 2. července. Těšit se mohou na procházku v celkové délce 1 511 metrů, která je zavede ke korunám stromů, ale i k jejich kořenům. Na Stezce vystoupají až do výšky 45 metrů a budou si moci vychutnat výhledy na tři světové strany – jih, východ a západ.

Hejtman Štěpán: Do kvasinské zóny se bude investovat šest miliard korun, dvakrát více oproti původnímu záměru

Email Tisk PDF

TK hejtman a premier Vláda Bohuslava Sobotky dala ve středu zelenou aktualizaci usnesení vlády č. 97 ze dne 9. února 2015 k návrhu zabezpečení investiční přípravy akce Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém regionu. Do Kvasinské zóny tak půjde místo plánovaných tří miliard korun dvojnásobek finančních prostředků. Toto téma bylo stěžejní i při jednání hejtmana Jiřího Štěpána s premiérem Bohuslavem Sobotkou na konci minulého týdne.

Trutnov si připomene výročí bitvy v roce 1866

Email Tisk PDF

I v letošním roce si Trutnov připomene výročí bitvy 1866. Před 151 lety zaznamenala rakouská armáda na území města jediné vítězství během celé války. Připomínka významné kapitoly trutnovských dějin se uskuteční v sobotu 24. června od 10 hodin. Za přítomnosti uniformovaných vojáků bude na Krakonošově náměstí tradičně natřena pamětní deska a odpoledne bude následovat program u památníku generála Gablenze.

Strana 1 z 14

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře