Pátek 17.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko

ČR

Rekonstrukce trutnovského areálu Na Nivách může začít

Email Tisk PDF

Očekávaná rekonstrukce a dostavba areálu Na Nivách, kde bude sídlit Středisko volného času Trutnov, může začít. Minulý týden byla podepsána smlouva mezi městem Trutnov a dodavatelem stavby společností BAK stavební společnost, a. s. Práce začnou během letošního listopadu. Město do střediska investuje 197 milionů korun.

Ve Dvoře Králové nad Labem shořela během noci tři vozidla. Řádil žhář

Email Tisk PDF

Rušnou noc měli královédvorští profesionální hasiči. Během dnešní noci likvidovali hned tři požáry vozidel. V jednom případě se jednalo o osobní automobil, dvakrát hořela dodávka. Všechny tři požáry spolu souvisí, byly založeny úmyslně.

Medaile za věrnost si ve státní svátek převzali čtyři hasiči

Email Tisk PDF

Medaile HZS ČR "Za věrnost II. stupně" a "Za věrnost III. stupně" obdrželi během tradiční slavnostní vzpomínkové akce na hradeckém Masarykově náměstí.

Zastupitelé Trutnova budou jednat o povinné deratizaci

Email Tisk PDF

der1V souvislosti s nahlášením zvýšeného výskytu potkana obecného v Trutnově bude městské zastupitelstvo projednávat vydání obecně závazné vyhlášky o povinné deratizaci města. Jde zejména o části Vnitřní Město a Horní Staré Město.

Trutnovská část Kryblice se dočká úprav v dopravě

Email Tisk PDF

kr1V návaznosti na dopravní studii, kterou město Trutnov nechalo vypracovat, dojde k realizaci úprav provozu na komunikacích v městské části Kryblice. Jde zejména o ulice Bratří Čapků, V. Nezvala a M. Gorkého. Změny, které již byly s veřejností projednány, budou provedeny v týdnu od 30. října 2017 do 3. listopadu 2017.

Střední školy i firmy opět představí svou nabídku

Email Tisk PDF

prezVe dnech 13. a 14. října se v Trutnově uskuteční třetí ročník akce s názvem Prezentace středních škol a zaměstnavatelů, kterou pořádá Královéhradecký kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou KHK. Jednotlivé školy a firmy na veletrhu představí svou nabídku studijních příležitostí a volných pracovních míst.

Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví

Email Tisk PDF

Galerie města TrutnovaDruhý zářijový víkend bude v Trutnově i v letošním roce patřit Dnům evropského dědictví. Veřejnost tak bude moci navštívit místa, která během roku nejsou běžně přístupná. V rámci programu bude navíc v městském parku slavnostně znovu odhalen pomník Tanec smrti, který je věnován obětem 1. světové války.

Přes léto se v trutnovských školách opravuje

Email Tisk PDF

Během letních prázdnin se v budovách trutnovských škol provádějí opravy. Týkají se jak mateřských, tak základních škol. Celkově se do těchto rekonstrukcí investuje téměř 10 milionů korun.

Na dálnici D11 u Hradce Králové zasahovaly jednotky IZS Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

DSC 2992Záchranáři a policisté si vyzkoušeli spolupráci při řešení simulované dopravní nehody na novém úseku dálnice D11 u Hradce Králové.

Hledá se ředitel či ředitelka Muzea východních Čech v Hradci Králové

Email Tisk PDF

DSC 1180Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na post ředitele nebo ředitelky Muzea východních Čech v Hradci Králové. Zájemci mohou podávat svou přihlášku do 15. září 2017 do 13 hodin.

Řezbářské sympozium ve Skuhrově nad Bělou nabídne unikátní ukázky speed carvingu

Email Tisk PDF

OLYM3194 kopie 3Nejlepší řezbáři z celé republiky se 6. července sejdou ve Skuhrově nad Bělou. Obec chystá druhý ročník řezbářského sympozia s podtitulem Proměny dřeva - třídenní maraton v areálu skuhrovského hradu. Právě místo konání organizátory inspirovalo k tématu, které mistrům řezbářského řemesla zadali. Do Skuhrova přijede i Jan Paďour z Jaroměře, jeden z nejlepších řezbářů motorovou pilu nejen v Česku, ale i v celé Evropě. Vyzdobil mimo jiné kruhovou křižovatku ve Dvoře Králové nad Labem, kde jsou jeho unikátní dřevěné sochy surikat a lva.

Trutnov chystá další vychytávku pro cyklisty

Email Tisk PDF

bikeV Trutnově by do dvou let mohlo vyrůst parkoviště pro kola, tzv. biketower. Zastupitelé na svém pondělním zasedání odsouhlasili podání žádosti o dotaci, která by městu ušetřila více než 10 milionů korun. Pokud město dotaci získá a biketower postaví, zařadí se tak po bok dalších východočeských měst jako jsou Hradec Králové či Pardubice, které se také snaží komfort cyklistům zvýšit.

Nová Stezka korunami stromů Krkonoše čeká na návštěvníky

Email Tisk PDF

5Stezka korunami stromů Krkonoše je již dokončena a první návštěvníky přivítá už 2. července. Těšit se mohou na procházku v celkové délce 1 511 metrů, která je zavede ke korunám stromů, ale i k jejich kořenům. Na Stezce vystoupají až do výšky 45 metrů a budou si moci vychutnat výhledy na tři světové strany – jih, východ a západ.

Hejtman Štěpán: Do kvasinské zóny se bude investovat šest miliard korun, dvakrát více oproti původnímu záměru

Email Tisk PDF

TK hejtman a premier Vláda Bohuslava Sobotky dala ve středu zelenou aktualizaci usnesení vlády č. 97 ze dne 9. února 2015 k návrhu zabezpečení investiční přípravy akce Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém regionu. Do Kvasinské zóny tak půjde místo plánovaných tří miliard korun dvojnásobek finančních prostředků. Toto téma bylo stěžejní i při jednání hejtmana Jiřího Štěpána s premiérem Bohuslavem Sobotkou na konci minulého týdne.

Trutnov si připomene výročí bitvy v roce 1866

Email Tisk PDF

I v letošním roce si Trutnov připomene výročí bitvy 1866. Před 151 lety zaznamenala rakouská armáda na území města jediné vítězství během celé války. Připomínka významné kapitoly trutnovských dějin se uskuteční v sobotu 24. června od 10 hodin. Za přítomnosti uniformovaných vojáků bude na Krakonošově náměstí tradičně natřena pamětní deska a odpoledne bude následovat program u památníku generála Gablenze.

Stezka korunami stromů Krkonoše se slavnostně otevře již první červencovou neděli

Email Tisk PDF

Stezka01První červencová neděle nabídne nevšední zážitek. Pro veřejnost bude otevřena nová Stezka korunami stromů Krkonoše, která vzniká od září loňského roku na úpatí Černé hory v Janských Lázních. Pro návštěvníky je připraven nabitý celodenní program, který bude zahájen slavnostním přestřižením pásky a otevřením Stezky v 11 hodin.

Divadelní festival Poláčkovo léto zahájil předprodej, nejrychleji zmizely vstupenky na Krále Leara s Bolkem Polívkou

Email Tisk PDF

probuzeni jara14 vDivadelní festival Poláčkovo léto zahájil předprodej na svůj už 24. ročník. Nejrychleji zmizely vstupenky na zahajovací představení Král Lear s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Vyprodaná už jsou také představení Cena za něžnost, Tři veteráni a muzikál Jeptišky. Největší kulturní událost léta čeká Rychnov nad Kněžnou od 24. června do 4. července.

Z Prahy až do Polska po D11 v roce 2024? Kraj je připraven pomoci

Email Tisk PDF

silnice 9Až k polské hranici by se měla dostat dálnice D11, která propojuje Prahu s Hradcem Králové, podle investorů v roce 2024. Slib zazněl na česko-polské konferenci v Lubawce v Dolnoslezském vojvodství. Návazná polská dálnice S3, která dovede dopravu až do Štětína, by měla být hotova o rok dříve.

Trutnov vybírá památník k 100. výročí republiky, zapojit se může i veřejnost

Email Tisk PDF

V příštím roce se město Trutnov chystá odhalit památník k 100. výročí vzniku republiky. Z devíti návrhů, které v rámci vyhlášené soutěže o umělecké dílo městu přišly, vybrala komise dva, ani jeden však není absolutním vítězem. Město tak chce do výběru zapojit také trutnovskou veřejnost.

Trutnov má novou ucelenou strategii své propagace

Email Tisk PDF

tr1V následujících třech letech bude ke zvýšení povědomí o městě sloužit nová marketingová strategie, kterou na svém druhém letošním zasedání schválili trutnovští zastupitelé. Jedním z výstupů marketingového plánu je nový formát městské televize.

Strana 1 z 14

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře