Pondělí 23.červenec 2018

Poslední aktualizace22.07.2018 11:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko

ČR

Trutnov ekologizuje městskou hromadnou dopravu

Email Tisk PDF

Od letošního podzimu budou po trutnovských ulicích jezdit zcela nové autobusy MHD, a to čtyři elektrobusy a tři vozidla na CNG. Město podepsalo smlouvu se společností ARRIVA Východní Čechy, a. s., jejímž předmětem je zajištění provozu MHD do konce roku 2027 a kompletní obměna vozového parku.

Město Trutnov založí nadační fond pro podporu zdravotní péče v trutnovské nemocnici

Email Tisk PDF

trrrrrrutNa svém třetím letošním jednání rozhodli trutnovští zastupitelé o založení Nadačního fondu při Oblastní nemocnici Trutnov, a. s., pro podporu zdravotní péče, kterou poskytuje.

Od významné bitvy v Trutnově uběhne již 152 let

Email Tisk PDF

1866 v Trutnově 1Na konci června si Trutnov opět připomene výročí slavné bitvy 1866. Před 152 lety zaznamenala rakouská armáda na území města jediné vítězství během celé války. Připomínka významné kapitoly trutnovských dějin se uskuteční v sobotu 23. června od 10 hodin na Krakonošově náměstí.

Trutnov oslavil kulaté výročí spolupráce s partnerskými městy

Email Tisk PDF

V letošním roce uplyne 20 let od podepsání partnerské smlouvy s městy Świdnica a Senica a 10 let s městem Würzburg. K těmto kulatým výročím připravilo město Trutnov pro delegace ze sesterských měst bohatý program.

Trutnov opět rozkvetl

Email Tisk PDF

Zeleň v Trutnově 3Technické služby Trutnov, s.r.o., se starají o veřejnou zeleň a květinovou výzdobu ve městě. V posledních týdnech osázely květináče, záhony i kruhové objezdy. Letos město do veřejné zeleně takto investuje více než půl milionu korun.

Trutnov má novou mobilní aplikaci pro své občany

Email Tisk PDF

Aplikace Muj Trutnov 1Město Trutnov zavádí novou mobilní aplikaci, která je zaměřena především na informování občanů města. Lidé se dozvědí novinky z radnice, získají přehled o kulturních a sportovních akcích a budou moci využít modul "Hlášení závad".

Na Krkonošském veletrhu v Trutnově se pobavíte, inspirujete a nakoupíte

Email Tisk PDF

logo Krkonossky veletrhKrkonošský veletrh se koná ve Společenském centru Uffo v Trutnově v pátek 27. dubna od 9 do 18 hodin a v sobotu 28. dubna od 9 do 17 hodin. Veletrh nese výstižný podtitul Stavíme, bydlíme se zaměřením na Stavbu – Bydlení – Zahradu – Hobby a za posledních devět let se vyprofiloval do veletrhu rodinného typu.

Hejtman Jiří Štěpán předal premiérovi Andreji Babišovi Knihu přání a stížností

Email Tisk PDF

V pondělí 9. dubna navštívili Královéhradecký kraj členové Vlády České republiky v demisi a jednali s krajskými radními. Ti následně provedli ministry po vytipovaných místech v regionu, aby si vládní delegace odnesla do Prahy přesně pojmenované problémy nadregionálního významu a návrhy jejich řešení. Hejtman Jiří Štěpán tyto problémy shrnul do knihy přání, kterou předal do rukou premiéra Andreje Babiše.

Řidiči v Trutnově snadněji zaplatí za parkování

Email Tisk PDF

Trutnovská radnice chystá pro řidiče snadnější způsob platby za parkování. Nově bude možné na parkovacích automatech závorového systému zaplatit bezhotovostně kartou. V polovině března dojde k revitalizaci závorového systému na pěti trutnovských parkovištích.

Trutnov ocení sportovní výkony za rok 2017

Email Tisk PDF

klaudaTrutnovské zastupitelstvo schválilo návrh na udělení Sportovních cen města Trutnova za rok 2017. Nejlepšími sportovci města za uplynulý rok budou vyhlášeni běžkyně Eva Vrabcová Nývltová a thajboxer Jakub Klauda.

Hasičům v kraji práce přibývá. V roce 2017 zasahovali u rekordních více než 7000 událostí

Email Tisk PDF

P Čejkovice 2Počet událostí stoupl v roce 2017 o 21,5% a dostal se na své historické maximum. Nejčastějším typem události je technická havárie. Na výrazném nárůstu počtu technických zásahů se podepsaly meteorologické jevy, zejména říjnový orkán Herwart. Během loňského roku 2017 zasahovali hasiči v Královéhradeckém kraji u 7048 událostí. Oproti roku 2016 narostl počet událostí o 1247 (+ 21,5%).

Bezpečné pohraničí díky spolupráci českých a polských hasičů

Email Tisk PDF

Projekt Bezpečné pohraničí, do kterého se zapojily všechny české a polské hasičské záchranné sbory působící podél společné hranice, má za sebou v Královéhradeckém kraji první rok aktivního fungování. Největším přínosem jsou společné praktické výcviky nebo výměnné stáže pracovníků operačních středisek.

Trutnov myslí i na drobné památky

Email Tisk PDF

krizzPomníky, kříže, boží muka a další drobné památky v katastru města Trutnova jsou každoročně opravovány. Jen za rok 2017 vynaložilo město na jejich péči 3,5 milionu korun. Velké rekonstrukční práce pak stály dalších 10 milionů korun. Řada oprav je naplánována i na rok 2018.

Tři nové kamery dohlédnou na pořádek v Trutnově

Email Tisk PDF

Městský kamerový dohledový systém v Trutnově má tři nové body. Jeden byl umístěn na bývalou ubytovnu Úsvit a další dva hlídají pořádek v Horním Starém Městě na budově ZŠ Mládežnická.

Kraj sjednotí 21 středních škol a učilišť. Zastupitelstvo schválilo optimalizaci

Email Tisk PDF

gymmmNávrh na sjednocení 21 krajských středních škol a učilišť v pondělí odsouhlasilo zastupitelstvo Královéhradeckého kraje. Kroky restrukturalizace středního školství doporučila zastupitelům ke schválení krajská rada minulý týden. Změny povedou ke zmenšení počtu nabízených míst v prvních ročnících středních škol a učilišť o téměř 2 000 míst. Cílem je především zlepšit kvalitu vzdělávání v regionu.

Trutnov vyhlašuje architektonickou soutěž na pěší zónu

Email Tisk PDF

Horská ulice v rozsahu od náměstí Republiky po Krakonošovo náměstí se dočká revitalizace. Město Trutnov vyhlásilo architektonickou soutěž, ze které by měl vzejít návrh na novou podobu této části ulice. Termín, dokdy mohou být návrhy zasílány, je 12. duben 2018 do 12 hodin.

Rekonstrukce trutnovského areálu Na Nivách může začít

Email Tisk PDF

Očekávaná rekonstrukce a dostavba areálu Na Nivách, kde bude sídlit Středisko volného času Trutnov, může začít. Minulý týden byla podepsána smlouva mezi městem Trutnov a dodavatelem stavby společností BAK stavební společnost, a. s. Práce začnou během letošního listopadu. Město do střediska investuje 197 milionů korun.

Ve Dvoře Králové nad Labem shořela během noci tři vozidla. Řádil žhář

Email Tisk PDF

Rušnou noc měli královédvorští profesionální hasiči. Během dnešní noci likvidovali hned tři požáry vozidel. V jednom případě se jednalo o osobní automobil, dvakrát hořela dodávka. Všechny tři požáry spolu souvisí, byly založeny úmyslně.

Medaile za věrnost si ve státní svátek převzali čtyři hasiči

Email Tisk PDF

Medaile HZS ČR "Za věrnost II. stupně" a "Za věrnost III. stupně" obdrželi během tradiční slavnostní vzpomínkové akce na hradeckém Masarykově náměstí.

Zastupitelé Trutnova budou jednat o povinné deratizaci

Email Tisk PDF

der1V souvislosti s nahlášením zvýšeného výskytu potkana obecného v Trutnově bude městské zastupitelstvo projednávat vydání obecně závazné vyhlášky o povinné deratizaci města. Jde zejména o části Vnitřní Město a Horní Staré Město.

Strana 1 z 14

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře