Neděle 24.březen 2019

Poslední aktualizace22.03.2019 20:35

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Březen ve Vile Čerych se ponese především v duchu tvoření

Březen ve Vile Čerych se ponese především v duchu tvoření

seznam článků
Březen ve Vile Čerych se ponese především v duchu tvoření
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

vilacerych2Je tu březen a s ním i krásné jarní počasí, které nás všechny láká ven. Při své procházce se určitě nezapomeňte zastavit v zahradě Vily Čerych, která ve svém rozkvětu stojí za návštěvu! Pokud se vám ve Vile zalíbí natolik, že byste si čas v ní strávený rádi prodloužili, zavítejte na některou z připravovaných akcí.

Tou první, na kterou vás zveme, je výstava obrazů s názvem Průřez tvorbou Hany Koblížkové-Šálové. Vše započne vernisáží dne 1. března od 17 hodin. Přijďte se podívat na tvorbu této autorky, členky náchodského spolku AMAG – Ateliér malířů a grafiků! Výstava potrvá do 21. března. Otevřeno po, út, čt, pá 8–15 hodin, st 8–16 hodin. So, ne zavřeno.

Zajímavé vyprávění vás čeká v úterý 12. března. O politické akci StB při združstevňování v 50. letech s názvem Akce Litoboř přijde povyprávět dle vlastních zážitků pan Josef Vít. V roce 1948 začalo období kolektivizace zemědělství a obec věrná své sedlácké tradici se vzepřela vůli tehdejších mocipánů, aby místní obyvatelé sloučili své polnosti a dobytek do JZD. Tato akce dostala název Teror Náchod a znamenala dva zinscenované monstrprocesy, jejichž výsledkem byly čtyři rozsudky smrti, jeden doživotní trest a třináct rozsudků odnětí svobody. Začátek v 17 hodin, vstupné 60 Kč.

Tradičně vás také zveme na Relaxační malování. Technikou suchého pastelu budeme malovat blankytně modrého motýla blue morpho. Relaxační malování zvládne každý i bez výtvarných zkušeností. V případě zájmu si rezervujte místo na tel. 730 127 885. Kurzovné činí 350 Kč a výtvarné pomůcky 100 Kč, pokud nemáte vlastní.

Ve čtvrtek 28. března k nám zavítá pan Jaroslav Pich s přednáškou o Izraeli. Rád se s vámi podělí o své zážitky z cest po zemi plné protikladů. Vyprávění začíná v 17 hodin, vstupné je 60 Kč.

Na začátku dubna, přesněji v úterý 2. dubna, se k nám vydejte i se svými ratolestmi. Připravili jsme pro vás zdobení perníčků pro rodiče s dětmi. S technikami zdobení perníčků vám poradí paní perníkářka PhDr. Dana Holmanová. S sebou si stačí přinést jen krabičku na nazdobené perníčky. K zakoupení budou také již nazdobené perníčky. Cena za zdobící osobu je 100 Kč. V ceně jsou 4 ks perníčků, polevy s kornoutky na zdobení a materiál na dozdobení. Pro účast je potřeba se objednat předem na telefonu 773 966 939. Po přihlášení můžete dorazit v čase mezi 15. a 18. hodinou.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hvězdárna v Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Hvězdárna v Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Tuto sobotu se po celé republice rozhoří ohně a rozsvítí signáln&...

Akce Večer pro dobrou věc v Jaroměři opět pomáhala

Akce Večer pro dobrou věc v Jaroměři opět pomáhala

Herec Pavel Trávníček se sešel se svým synem, taktéž hercem Pavle...

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisty Jaroměře čeká v Krajské lize mužů utkání o třetí m&iacu...

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

Středeční ranní směnu zahájili jaroměřští profesionáln&iac...

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Ve čtvrtek dopoledne ocenili starosta města Jan Birke společně s místostarosty Janem Čtvrtečk...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře