Neděle 19.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

Europoslanec Zdechovský pomůže Náchodu s financováním projektu revitalizace zámeckého kopce

Email Tisk PDF

20170915 152130V pátek 15. září 2017 navštívil náchodskou radnici europoslanec Tomáš Zdechovský. Hlavním tématem jeho setkání s vedením města Náchoda bylo představení již připraveného projektu revitalizace zámeckého kopce a diskuze nad možnostmi jeho financování.

Občané v Novém Městě nad Metují třídící odpad mají nového pomocníka

Email Tisk PDF

mmmmNové Město nad Metují se dlouhodobě umísťuje na předních příčkách nejen v kraji, ale i v rámci celé České republiky, v objemu vytříděného odpadu v domácnostech. V loňském roce město obsadilo 3. místo v Královéhradeckém kraji a 8. místo v celé republice v množství vytříděného odpadu na jednoho obyvatele.

Malá Úpa je v třídění odpadů nedostižitelná. Česká Skalice byla oceněna systémem Asekol

Email Tisk PDF

cistZdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Obec Malá Úpa už počtvrté v řadě zvítězila v soutěži obcí Královéhradeckého kraje v třídění odpadů o titul Čistá obec. Symbolickou zlatou medaili si odváží nejen ze své kategorie obcí do 300 obyvatel, ale získala také ocenění Absolutní vítěz. V rámci ocenění systému ASEKOL v kategorii nad 5000 obyvatel získala prvenství Česká Skalice.

Modernizaci Oblastní nemocnice Náchod zafinancuje kraj ze dvou třetin sám

Email Tisk PDF

nemocnice nachod 2Jak bude vypadat financování modernizace Oblastní nemocnice Náchod, odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Projekt, který je po stavební stránce odhadován na celkovou částku asi 1,5 miliardy korun bez DPH před vysoutěžením, bude financován v průběhu let 2017 až 2020. Kraj by měl celý projekt ze dvou třetin zaplatit z vlastních zdrojů. V roce 2019 pak plánuje čerpání úvěru ve výši 450 milionů korun.

Co má společného náchodský zámek s operou v Sydney, egyptskými pyramidami nebo pařížskou Eiffelovou věží?

Email Tisk PDF

hodina zeme 2017 3Co má společného náchodský zámek s operou v Sydney, egyptskými pyramidami nebo pařížskou Eiffelovou věží? Všechny tyto budovy se v sobotu 25. března večer ponořily do tmy v rámci akce Hodina Země.

Náchod se připojí jíž pošesté k celosvětové kampani Hodina Země

Email Tisk PDF

hz 2016Náchod se připojí jíž pošesté k celosvětové kampani Hodina Země, jejímž cílem je vyjádřit, že nám není lhostejný stav životního prostředí a klimatu. Zapojená města a vesnice po celém světě se symbolicky spojí tím, že ztlumí nebo zcela vypnou nasvícení budov či pouliční osvětlení.

Díky rozhodnutí náchodských zastupitelů se pečovatelkám po letech navýší platy

Email Tisk PDF

17159019 10208743829381393 3493486320541636982 oZastupitelstvo města Náchoda jednalo v pondělí 13. března 2017 mimo jiné o zvýšení platů pečovatelek Městského střediska sociálních služeb Marie. Pečovatelky se v tomto městském zařízení starají ve směnném provozu o seniory, kteří se již sami o sebe nedokážou postarat. Péče poskytovaná starším občanům v tomto městském zařízení je dlouhodobě nadstandartní ve srovnání se státními organizacemi obdobného zaměření, platy ošetřovatelek jsou však na úrovni pouze cca 67 % průměru průměrných mezd dle ČSÚ.

Nová Paka je nejlepším Městem pro byznys Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

Královéhradecký kraj je regionem, který se neustále zlepšuje téměř ve všech oblastech běžného života. Výrazně pozitivní je také růst podnikatelský, což dokazuje neustálé rozšiřování průmyslových zón, vzrůstající počet podnikatelů, ale také druhá nejnižší nezaměstnanost v ČR. Těmito body se může dle výzkumu Město pro byznys pyšnit také Nová Paka, která se po roční odmlce vrátila na trůn podnikatelsky nejpřívětivějšího města Královéhradecka.

Zimní stadion v Novém Městě nad Metují prochází postupnou modernizací

Email Tisk PDF

obsah3716 142V Novém Městě nad Metují funguje řada sportovních oddílů, jejichž činnost je každoročně podporována z městského rozpočtu.

Strana 1 z 11

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře