Pátek 18.leden 2019

Poslední aktualizace17.01.2019 09:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Po nehodě vlaku a osobního vozu evakuovali hasiči 101 osob

Email Tisk PDF

ŽDN Jaroměř Semonice 1Profesionálním hasičům v Jaroměři byl vyhlášen poplach ve středu odpoledne, důvodem byla železniční dopravní nehoda v části Semonice u Jaroměře. Osobní vozidlo vyjelo mimo komunikaci a dostalo se přes násep až do kolejiště, kde se s ním následně střetl vlak plný cestujících.

Etrichova Holubice přistála na Babí

Email Tisk PDF

Na Babí vedle rozhledny Elišky vzniklo nové dětské hřiště. To nese odkaz slavného trutnovského rodáka, letce Igo Etricha. Jednou z atrakcí je totiž model jeho proslulého letadla Holubice.

O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy, hasiči zasahovali u více než 100 událostí

Email Tisk PDF

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od 11. do 13. ledna 2019 celkem 124 událostí, z toho se jednalo v 79 případech o technickou pomoc při odstraňování následků, které napáchalo víkendové počasí.

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Email Tisk PDF

ON Nachod 13Radní Královéhradeckého kraje přislíbili financování veřejných zakázek na pořízení movitého vybavení pro Oblastní nemocnici v Náchod za 300 milionů korun. Tento záměr ještě budou schvalovat krajští zastupitelé 28. ledna. Samotnou veřejnou zakázku by chtěl kraj vyhlásit v prvním čtvrtletí letošního roku.

Tepna je doplacena!

Email Tisk PDF

Úvěr na nákup areálu bývalé Tepny ve výši 58 mil. Kč je doplacen. Město Náchod tak ušetří desítky tisíc na úrocích. "Přesně je to 110 tisíc korun, které můžeme využít během roku na jiné investice ve městě," upřesňuje starosta Jan Birke a dodává: "Mám velkou radost, že celá finanční transakce je tím vlastně po půl roce definitivně u konce a úvěr tak kompletně splacen o rok a půl dříve. Nyní už se můžeme soustředit na vlastní přípravu a vypsání architektonické soutěže na využití areálu, na debaty, jak se změní tato část města v následujících letech. To je teď naší prioritou!"

Prvním náchodským občánkem je Jakub Jan

Email Tisk PDF

6240V pátek dopoledne poblahopřál v náchodské porodnici starosta Jan Birke s místostarostkou Pavlou Maršíkovou mamince prvního náchodského občánka, kterým je Jakub Jan.

Zdravotníkům v krajských nemocnicích porostou platy o 10 %

Email Tisk PDF

zhkhkZačátkem roku dojde k navýšení platů lékařského i nelékařského personálu nemocnic Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a. s. Do mezd obdrží navýšení 10 % do mzdového tarifu. Za definovaných podmínek dostanou navíc přidáno sanitáři a ošetřovatelé formou příplatku za směnnost. Náklady na navýšení mezd by měla pokrýt zvýšená úhrada od zdravotních pojišťoven na rok 2019.

Pokusil se vloupat do bankomatu

Email Tisk PDF

b4Policisté z obvodního oddělení v Náchodě pátrají po neznámém pachateli, který se v předvečer Štědrého dne pokusil vloupat do bankomatu jedné z bank v Náchodě.

Náchodští hasiči ze směny B darovali společně krev

Email Tisk PDF

Náchodští hasiči ze směny B darovali společně krev. Transfúzní stanici Oblastní nemocnice Náchod navštívili v pátek 21. prosince 2018.

Strana 1 z 200

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře