Středa 24.leden 2018

Poslední aktualizace23.01.2018 18:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Dopravní nehoda kamionu a dvou osobních vozidel na obchvatu České Skalice

Email Tisk PDF

K dopravní nehodě, jež se stala na obchvatu České Skalice, mířili dnes krátce před 8. hodinou ráno profesionální hasiči z Jaroměře i Náchoda. Došlo zde ke střetu kamionu a dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo k proražení nádrže kamionu, ze které začala unikat nafta. Přivolané jednotky zamezily dalšímu rozlití nafty a jejímu úniku do kanalizace. Na místě zasahoval i chemický automobil jednotky z Náchoda.

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Email Tisk PDF

figguPolicisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřili poškození dřevěných figur betlému na náměstí TGM v Náchodě, ke kterému došlo krátce před druhou hodinou ranní ve středu 27. prosince 2017.

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Email Tisk PDF

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nové požární zbrojnice. Město chce její stavbu zahájit ještě letos v červenci. Celkové výdaje se vyšplhají na necelých 33 milionů korun, z nichž 90 % pokryje dotace z Evropské unie a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

Email Tisk PDF

TělocvičnaV pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Přístavba tělocvičny u ZŠ Komenského, Nové Město nad Metují" mezi městem a stavební firmou STAKO s. r. o. z Hradce Králové.

Bezpečné pohraničí díky spolupráci českých a polských hasičů

Email Tisk PDF

Projekt Bezpečné pohraničí, do kterého se zapojily všechny české a polské hasičské záchranné sbory působící podél společné hranice, má za sebou v Královéhradeckém kraji první rok aktivního fungování. Největším přínosem jsou společné praktické výcviky nebo výměnné stáže pracovníků operačních středisek.

Nevlídné počasí přineslo dvě nehody s chodci

Email Tisk PDF

ne4Ve středu 10. ledna 2018 dopravní policisté vyjížděli ke třem nehodám, z toho ke dvěma s chodci. Zimní nevlídné počasí zřejmě nepříznivě ovlivnilo pozornost účastníků silničního provozu. Celodenní déšť, místy i se sněhem, a nepříjemný vítr asi zapůsobil na bdělost chodců, kteří mnohdy vstupovali do vozovky dost neopatrně. K jedné nehodě došlo v ranních a ke druhé v pozdnějších odpoledních hodinách, obě kolize naštěstí dopadly pro chodce celkem příznivě, jak školačka, tak senior vyvázli pouze s lehkými zraněními.

Vandal poničil železniční přejezd u Starkoče

Email Tisk PDF

vandalPolicisté z obvodního oddělení v České Skalici pátrají po neznámém vandalovi, který řádil se zeleným sprejem u kolejí poblíž železniční stanice Starkoč.

Prvním náchodským občánkem roku 2018 je Alžběta Havlíčková

Email Tisk PDF

Alžběta se narodila v pátek 5. ledna 2018 v 10:30 hodin v náchodské porodnici s mírami 3245 gramů a 49 centimetrů.

Trutnov myslí i na drobné památky

Email Tisk PDF

krizzPomníky, kříže, boží muka a další drobné památky v katastru města Trutnova jsou každoročně opravovány. Jen za rok 2017 vynaložilo město na jejich péči 3,5 milionu korun. Velké rekonstrukční práce pak stály dalších 10 milionů korun. Řada oprav je naplánována i na rok 2018.

Strana 1 z 180

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře