Neděle 22.duben 2018

Poslední aktualizace20.04.2018 04:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Městští strážníci se v Náchodě také zapojili do akce "Jehla"

Email Tisk PDF

akce jehla 12V úterý 17. dubna 2018 se strážníci Městské policie Náchod zapojili do celorepublikové akce "Jehla", kdy strážníci ve 34 městech po celé republice sbírali nebezpečný infekční materiál, především v okolí míst, kde se pohybují děti. Strážníci si město rozdělili na sedm menších "rajónů", které tři dvoučlenné hlídky během dne důkladně prošly. Výsledkem bylo pět nalezených použitých injekčních stříkaček, které byly umístěny do speciálního kontejneru a následně předány k likvidaci.

Na hřbitov v Novém Městě nad Metují se vrátila opravená socha Panny Marie

Email Tisk PDF

30728514 1630995037014262 1332146074642546688 oV polovině roku 2017 byla neznámým vandalem poškozena sochy Panny Marie na hřbitově u sokolovny v Novém Městě nad Metují. Socha byla převržena na náhrobní žulovou desku sousedního hrobu, která pádem sochy praskla.

Na Krkonošském veletrhu v Trutnově se pobavíte, inspirujete a nakoupíte

Email Tisk PDF

logo Krkonossky veletrhKrkonošský veletrh se koná ve Společenském centru Uffo v Trutnově v pátek 27. dubna od 9 do 18 hodin a v sobotu 28. dubna od 9 do 17 hodin. Veletrh nese výstižný podtitul Stavíme, bydlíme se zaměřením na Stavbu – Bydlení – Zahradu – Hobby a za posledních devět let se vyprofiloval do veletrhu rodinného typu.

Dveře do náchodské radnice jsou nejen otevřené, ale otevírají se samy

Email Tisk PDF

IMG 81555Na konci minulého týdne byl na vstupní dveře do budovy radnice na Masarykově náměstí v Náchodě instalován automatický dveřní otvírač. Tyto hlavní vstupní dveře, kterými denně projdou desítky občanů a o víkendech i mnoho svatebčanů, jsou dominantním prvkem historické budovy. Často však nebylo pro mnohé snadné je "fyzicky" překonat.

Ve Stolíně shořela stodola, požár se rozšířil i na rodinný dům

Email Tisk PDF

Ve Stolíně u Červeného Kostelce shořela stodola. Požár, který se rozšířil i na rodinný dům, způsobil škodu asi 680 tisíc korun. Příčina je předmětem vyšetřování. Při události nebyl nikdo zraněn.

Hejtman Jiří Štěpán předal premiérovi Andreji Babišovi Knihu přání a stížností

Email Tisk PDF

V pondělí 9. dubna navštívili Královéhradecký kraj členové Vlády České republiky v demisi a jednali s krajskými radními. Ti následně provedli ministry po vytipovaných místech v regionu, aby si vládní delegace odnesla do Prahy přesně pojmenované problémy nadregionálního významu a návrhy jejich řešení. Hejtman Jiří Štěpán tyto problémy shrnul do knihy přání, kterou předal do rukou premiéra Andreje Babiše.

Škody na náchodském hřbitově uhradí majitelům hrobů město

Email Tisk PDF

1Silný vítr v druhé polovině března měl za následek mimo jiné i škody na městském hřbitově. Poškozeno tak bylo nejen městské zařízení, ale škody vznikly i na soukromém majetku jednotlivých vlastníků hrobových míst. Celkem se jednalo o 12 hrobů, na které se však bohužel nevztahuje žádná pojistka, protože nejsou v majetku Města. Náchodští radní proto na svém jednání v minulém týdnu rozhodli o tom, že opravy provede na vlastní náklady samo město.

Soutěžte s osobnostmi Královských věnných měst

Email Tisk PDF

mestoDobrovolný svazek obcí Královská věnná města, jehož členem jsou také města Jaroměř, Dvůr Králové nad Labem či Trutnov, připravil soutěž pro všechny zájemce o historii a cestování. Tématem soutěže jsou osobnosti věnných měst. Pro účast stačí správně zodpovědět minimálně tři otázky.

Jel bez oprávnění a opilý. Sedmkrát byl za to trestán, zákaz řízení má dopředu na osm let

Email Tisk PDF

pppUž celkem sedmkrát si vyslechl 55letý muž z Náchodska za řízení pod vlivem alkoholu soudní verdikt o zákazu řízení motorových vozidel a v součtu nesmí sednout za volant na dalších minimálně osm let.

Strana 1 z 185

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře