Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Trutnovští vodáci budou už příští rok v nové loděnici

Trutnovští vodáci budou už příští rok v nové loděnici

seznam článků
Trutnovští vodáci budou už příští rok v nové loděnici
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

lod2Zastupitelstvo města Trutnova na pondělní schůzi schválilo financování výstavby nové loděnice v Trutnově - Poříčí. "Nový objekt poskytne vodáckému oddílu možnost kvalitního uskladnění lodí a zároveň bude sloužit jako klubovna, šatna a sociální zázemí pro mladé sportovce," říká starosta Trutnova Ivan Adamec.

Trutnov se v minulosti několikrát pokoušel získat na výstavbu nového objektu dotaci. "Absence kvalitního zázemí vodáků je opravdu komplikací pro jejich činnost. Nová loděnice je už několik let zahrnuta i ve strategickém plánu rozvoje města, a tak jsme se rozhodli zafinancovat její výstavbu z vlastních zdrojů," vysvětluje starosta.

Nová loděnice by měla být dokončena nejpozději 31. května 2016 a předpokládaná hodnota zakázky činí 3,2 mil. Kč bez DPH. Náklady na realizaci budou rozděleny do dvou etap. První by měla proběhnout ještě během letošního podzimu, kdy se bude realizovat spodní stavba včetně přípojek. Náklady první etapy by neměly přesáhnout 2 mil. Kč. Na jaře následujícího roku bude stavba dokončena a uhrazena zbývající část vysoutěžené ceny.

Kanoistický oddíl funguje v Trutnově od roku 1964. Mezi hlavní disciplíny, které se zde trénují, patří vodní slalom, sjezd, v poslední době i nová a mladá disciplína Paddel-board. Výrazně se prosadili kajakáři, ale zapomínat se nesmí ani na úspěšné singlkanoisty. Existence sportu je zde vázána na přírodní slalomovou trať na řece Úpě v Trutnově-Poříčí. Vodáci mají k dispozici přírodní peřej, na které je vybudována a udržována trať pro vodní slalom. Pod touto tratí je pak vzdutí jezu, jež je využíváno pro trénink sjezdu na divoké vodě a přípravu nejmenších vodáků. Svým charakterem se jedná o nejvhodnější lokalitu v okolí Trutnova pro celoroční provozování vodních sportů. Trať je druhou nejnáročnější v kraji a každoročně se zde pořádají závody republikového významu.

Pro uskladnění lodí a potřebného materiálu kanoistického oddílu slouží v současné době objekt bývalé hasičské zbrojnice, který byl vodáckému oddílu přidělen v sedmdesátých letech minulého století. Od té doby nebyla provedena žádná zásadní rekonstrukce. V objektu chybí vodovod, kanalizace i WC, dřevěná převlékárna trpí nadměrnou vlhkostí a vytápění je řešeno jen provizorně. Nová loděnice by měla mít sociální zařízení s pitnou vodou a kanalizací, šatnu, klubovnu s kanceláří, hangár pro rozšíření skladového prostoru pro lodě a podkroví pro vodáckou výstroj.

"Nový objekt by měl být útulný a zároveň praktický. Vybudování kvalitního zázemí může být rozhodující v budoucím rozvoji vodních sportů v Trutnově. Rádi bychom, aby se z odchovanců trutnovského vodáckého oddílu stávali další reprezentanti a budoucí šampióni," vysvětluje nutnost změn Ivan Adamec, starosta Trutnova.

Vybrané úspěchy členů kanoistického oddílu TJ Loko Trutnov:

1998 – Radek Machek (C1) – 8. místo na MS juniorů ve slalomu (Lofer)
2000-2010 – Aleš Marek (K1) – 5x mistr světa ve sjezdu hlídek
2007-2008 – Martin Kádrle (K1) – 2x mistr světa juniorů hlídek (sjezd i sprint), stříbro z ME juniorů ve sjezdu
2011 – Mistři ČR ve sprintu družstev 3x K1 (Matyáš Zieris, Martin Kádrle, Aleš Marek)
2011-2013 – Matyáš Zieris – čtyři medaile z juniorských mistrovství světa a Evropy

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře