Sobota 13.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Rychnovští brankáři budou trénovat s extraligovými profesionály Mountfield Hradec Králové

Rychnovští brankáři budou trénovat s extraligovými profesionály Mountfield Hradec Králové

seznam článků
Rychnovští brankáři budou trénovat s extraligovými profesionály Mountfield Hradec Králové
Strana 2
Všechny strany

adamRychnovští hokejoví brankáři budou mít jedinečnou možnost si zatrénovat s extraligovými profesionály. Tréninková jednotka je určená pro vybrané hobby brankáře Rychnovské UNET hokejové ligy. Své zkušenosti nadšeným amatérům přijede předávat Adam Svoboda, brankář klubu Mountfield HK, který patří k vůbec nejzkušenějším a dlouhodobě nejlepší brankářům české nejvyšší hokejové soutěže. V roce 2005 dokonce získal s reprezentací titul mistra světa ve Vídni, stříbrnou medaili získal také o rok později v Rize.

"Pevně věřím, že to bude pro amatérské brankáře velký zážitek. Před startem RHL by je to mohlo namotivovat a třeba posbírají nové zkušenosti, které pak v soutěži uplatní. Třeba budou útočníci překvapení, co nového se kluci naučí," říká organizátor Rychnovské UNET hokejové ligy Jan Dušek.

Celá tréninková jednotka je naplánovala na 90 minut. Za tu dobu by měl Adam Svoboda svým kolegům v brankovišti předvést základy správného rozcvičení, ukázat některá cvičení a s hobbíky zapracovat na jejich brankářském stylu. Spolu se zkušeným gólmanem přijede otestovat kvalitu amatérských brankářů také některý z útočníků extraligového klubu.

"Jsme rádi, že se můžeme zúčastnit takovéto akce, a určitým způsobem pomoci malým brankářům, kteří hrají hokej čistě pro radost. Každý se chce zlepšovat a my chceme i hobbíkům a talentovaným dětem ukázat, co by mohli dělat lépe, aby se i oni hokejově zdokonalili. Zároveň velmi rádi zpropagujeme hradecký hokej i mimo Hradec Králové," říká trenér brankářů a organizační ředitel Mountfieldu HK Robert Horyna.

Ledová plocha bude rozdělená na dvě poloviny. Na jedné budou trénovat ryzí amatéři, na té druhé malí brankáři HC Město Rychnov nad Kněžnou. Spolu s Adamem Svobodou totiž přijedou i dorostenecký reprezentant Tomáš Vomáčka nebo trenér brankářů Mountfield HK Robert Horyna. "Chceme dětem z hokejové klubu zprostředkovat tenhle parádní zážitek. Věříme, že to pro ně bude motivace do nadcházející sezóny," říká Dušek.

Unikátní tréninkovou jednotku pořádá občanské sdružení Rychnovská hokejová liga ve spolupráci s extraligovým klubem Mountfield HK. Po skončení tréninku bude autogramiáda a možnost společného fotografování s hradeckými hokejisty.

Na tuto akci se může přijít podívat opravdu každý. Nejen široká veřejnost, ale i rodiče malých hokejistů, babičky, dědečkové, spoluhráči nebo trenéři. Zapište si tedy do svých kalendářů středu 14. října od 18:15 hodin na Zimním stadioně v Rychnově nad Kněžnou.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře