Jste zde: Sport Ostatní sporty Florbalisté Sokola Jaroměř zvítězili v Kadani

Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

IMG 4108Florbalisté TJ Sokol Jaroměř zvítězili vKadani 9:4. Byla to jejich druhá výhra v Národní florbalové lize. Jaroměř je v tabulce se sedmi body na 11. místě.

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Sokol Jaroměř 4 : 9 (2:3; 0:4; 2:2)

Ke 4. kolu Národní ligy jsme vyrazili na dlouhou cestu do Kadaně, ale ta na nás naštěstí příliš nedolehla. Hned ve 2. minutě se po akci na jeden dotek trefil Dominik Emlar po asistenci Petra "Píďi" Hofmana. Za další tři minuty ale udeřili i domácí, Erik Štěrba přistrčil míček ze středu na Martina Žemličku, který se trefil do víka. Stejný interval však trval do našeho dalšího vedoucího gólu, aktéři první branky si jen prohodili své role. Na to našla Kadaň odpověď až v našem oslabení, kdy našel Martin Morava na křídle Jiřího Turka, který po zemi zakončil. Smírný stav ale trval jen 12 vteřin, než opět skóroval Petr "Píďa" Hofman nenápadnou střelou od "trojky" po asistenci Kuby Kubiny a tak se šlo do šaten za stavu 2:3 v náš prospěch.

V první polovině druhé třetiny završil po přihrávce od Kuby Kopeckého Petr Hofman svůj hattrick a během dvou minut přidal ještě asistenci na branku Domonika Emlara. Dva zásahy jsme si připsali i v druhé půlce. Znovu úřadovali Dominik Emlar a Petr Hofman, když tentokrát se trefil první jmenovaný a také dosáhl hattricku. Dvě minuty před koncem prostřední části pak vyslal Pavel Kotrč Petra Rezka, který blafákem obelstil golmana, který byl následně vystřídán - 2:7. Na domácích se projevila frustrace a ještě než třetina skončila, tři z nich byli posláni na trestnou lavici.

Hru 5 na 3 se nám sice zužitkovat nepodařilo, ale klasickou přesilovku jsme na začátku třetí třetiny zvládli a šli do šestibrankového vedení po trefě Šimona Kubiny. Za něco přes minutu mohla Kadaň náskok snížit, ale Martinu Žemličkovi se nepodařilo překonat brankáře a následné oslabení jsme naštěstí přežili. V půlce závěrečné části jsme sice neproměnili nájezd ani my, ale následnou početní výhodu jsme zužitkovali, Pavel Kotrč schovanou střelou z půlky trefil přesně šibenici po nahrávce Kuby Kubiny. Soupeři se poté jen podařilo korigovat nepříznivé skóre na 4:9 brankami Erika Štěrby a Aleše Limberga.

Trenér Jirka "Boris" Novotný - TJ Sokol Jaroměř: "I když domácí byli po celý zápas aktivní a hráli víc na balonku, my jsme si naší skvělou defensivou a smrtícími protiútoky došli pro cenné vítězství. Děkujeme za skvělé utkání."

Trenér FBC DDM Kati Kadaň: "Gratulujeme soupeři za skvělou a účelnou hru. Projevila se naše špatná produktivita. Naši marnost snad není ani potřeba komentovat. Musíme se do příštího utkání poučit z chyb a vzpamatovat se. Děkujeme také divákům."

Branky: 5. Martin Žemlička, 20. Jiří Turek, 55. Erik Štěrba, 57. Aleš Limberg - 2. Dominik Emlar, 8. Petr Hofman, 20. Petr Hofman, 25. Petr Hofman, 27. Petr Hofman, 35. Dominik Emlar, 39. Petr Rezek, 42. Šimon Kubina, 51. Jakub Kubina. Naším nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Dominik Emlar.

Na naše poslední výkony budeme chtít navázat i v neděli 18. října od 17 hodin, kdy hostíme FBC Plzeň!