Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Žáci ze Základní školy Komenského v Náchodě jsou Mistři České republiky

Žáci ze Základní školy Komenského v Náchodě jsou Mistři České republiky

seznam článků
Žáci ze Základní školy Komenského v Náchodě jsou Mistři České republiky
Strana 2
Všechny strany

zaciHistorického úspěchu dosáhli žáci Základní školy Komenského v Náchodě (ročníky narození 2001-2003) ve florbalu. Po vítězství v okrskovém, okresním i krajském finále se nejprve probojovali do republikového semifinále v Liberci. Ani tam nenašli kluci přemožitele, a tak poprvé v historii školy postoupili mezi šest nejlepších družstev ČR do republikového finále.

To se uskutečnilo ve dnech 23. - 24. března 2015 v moravské Kopřivnici. A i zde vítězná jízda kluků pokračovala. Ačkoliv rozhodně nepatřili mezi favority turnaje, tak v základní skupině zdolali nejprve domácí Kopřivnici 3:2, poté i Zlín 7:2. Tato vítězství jim zaručila cestu do úterního semifinále, ve kterém kluky čekal obhájce prvenství z loňského roku - tým Benešova.

V nervy drásajícím semifinále kluci udrželi jednobrankový náskok a po vítězství 1:0 postoupili do finále, kde je čekal dosavadní suverén turnaje - družstvo Děčína. První třetina finále se moc nepovedla, na kluky jakoby padla nervozita z finálového utkání. Po domluvě trenéra o třetině však nastoupilo úplně jiné družstvo a třemi brankami v řadě otočilo průběh finálového boje na svoji stranu. Závěr si naše družstvo trochu zkomplikovalo zbytečnými vyloučeními, ale nakonec kluci těsný náskok ubránili a po vítězství 3:2 se stali Mistry České republiky pro rok 2015!!!

Navíc Martin Červíček byl vyhlášen nejlepším střelcem celého turnaje!!! Kluci tak překonali nejlepší školní výsledek z republikových akcí, kterým bylo druhé místo plavců z roku 2008 z Roudnice nad Labem.

O tento historický úspěch se zasloužili: kapitán Jaroslav Špicner, hráči: Martin Červíček, Jan Melda, Martin Jirásek, Dan Kříž, Jan Vršek, Tomáš Poupa, David Hoffman, Denis Hofman a Tobiáš Krynek. Hráče v poli pak podržel vynikajícím výkonem brankář Dominik Hanuš. Kluci naprosto vzorně reprezentovali nejen svoji školu, ale celé město Náchod, za což jim patří velká pochvala a uznání.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře