Sobota 13.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Nejrychlejším z 67 závodníků Novoročního běhu byl opět Petr Pechek

Nejrychlejším z 67 závodníků Novoročního běhu byl opět Petr Pechek

seznam článků
Nejrychlejším z 67 závodníků Novoročního běhu byl opět Petr Pechek
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

kab1V sobotu 3. ledna dopoledne jsme mohli v Červeném Kostelci a okolí zahlédnout některé z 67 běžců 39. novoročníhu běhu. Ze sportovců bojujících s časem, soupeři a často i se sebou samými, byl na trati dlouhé 11,5 km nejlepší opět běžec TJ Maratonstavu Úpice Petr Pechek. Z žen první místo obhájila Táňa Metelková závodící za TJ Sokol Hradec Králové. Počasí bylo běžcům vcelku nakloněno, když po deštivém pátku srážky ustaly a teploty se pohybovaly těsně pod nulou. Rekord trati opět odolal.

Na trať začínající a končící v Horním Kostelci pod školou se oproti loňskému, rekordnímu ročníku vydalo o něco méně běžců: 67. Připomínáme, že vloni se po hlavní silnici z Horního Kostelce na červenokostelecké náměstí T. G. Masaryka a dále přes lokalitu Devět křížů a Rtyni vydalo sedmdesát pět běžeckých nadšenců. Možná za to mohlo i počasí, které bylo letos také o něco chladnější. Tím však výčet rozdílů obou ročníků končí.

Vítězem závodu se stal opět, již poosmé běžec Maratonstavu Úpice Petr Pechek a opět zůstal za traťovým rekordem 37:37, který drží díky výkonu z r. 2001 Polák Robert Smuda. Petr Pechek letos trať dlouhou 11,5 km zvládl v čase 39:22 a stal se tak jediným závodníkem, který svůj čas stlačil pod 40 min. Druhý Pavel Brýdl (SK Nové Město nad Metují) závod zaběhl za 40:24. Prvenství v ženách obhájila Táňa Metelková (TJ Sokol Hradec Králové), když svým časem 43:50 předčila zbylých 61 závodníků a závodnic. V kategorii mužů nad 40 let získal prvenství Jindřich Král (ISCAREX Česká Třebová, čas 42:11, celkově třetí).

"Novoroční běh beru jako přípravu na sezonu, kde opět poběžím maraton. Na trati jsem žádnou krizi neměl, jen to neběželo úplně ideálně. S výsledkem jsem ale spokojený a s tratí také," zhodnotil závod vítěz Petr Pechek Jiřímu Machovi z Náchodského deníku, který také pro potřeby města fotografie. Táňa Metelková dodala, že bylo příjemné, že trať neklouzala, z čehož měli někteří závodníci vzhledem k mrazivému počasí a pátečnímu dešti obavy.

Tři nejlepší z každé kategorie a nejstarší účastník závodu, kterým byl letos sedmašedesátiletý Miroslav Jirásek (čas 49:49!), získali od pořadatelů z TJ Horní Kostelecvěcné ceny. Ostatní závodníci měli možnost vyhrát v tombole.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře