Čtvrtek 25.duben 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Nejrychlejším z 67 závodníků Novoročního běhu byl opět Petr Pechek

Nejrychlejším z 67 závodníků Novoročního běhu byl opět Petr Pechek

seznam článků
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

kab1V sobotu 3. ledna dopoledne jsme mohli v Červeném Kostelci a okolí zahlédnout některé z 67 běžců 39. novoročníhu běhu. Ze sportovců bojujících s časem, soupeři a často i se sebou samými, byl na trati dlouhé 11,5 km nejlepší opět běžec TJ Maratonstavu Úpice Petr Pechek. Z žen první místo obhájila Táňa Metelková závodící za TJ Sokol Hradec Králové. Počasí bylo běžcům vcelku nakloněno, když po deštivém pátku srážky ustaly a teploty se pohybovaly těsně pod nulou. Rekord trati opět odolal.

Na trať začínající a končící v Horním Kostelci pod školou se oproti loňskému, rekordnímu ročníku vydalo o něco méně běžců: 67. Připomínáme, že vloni se po hlavní silnici z Horního Kostelce na červenokostelecké náměstí T. G. Masaryka a dále přes lokalitu Devět křížů a Rtyni vydalo sedmdesát pět běžeckých nadšenců. Možná za to mohlo i počasí, které bylo letos také o něco chladnější. Tím však výčet rozdílů obou ročníků končí.

Vítězem závodu se stal opět, již poosmé běžec Maratonstavu Úpice Petr Pechek a opět zůstal za traťovým rekordem 37:37, který drží díky výkonu z r. 2001 Polák Robert Smuda. Petr Pechek letos trať dlouhou 11,5 km zvládl v čase 39:22 a stal se tak jediným závodníkem, který svůj čas stlačil pod 40 min. Druhý Pavel Brýdl (SK Nové Město nad Metují) závod zaběhl za 40:24. Prvenství v ženách obhájila Táňa Metelková (TJ Sokol Hradec Králové), když svým časem 43:50 předčila zbylých 61 závodníků a závodnic. V kategorii mužů nad 40 let získal prvenství Jindřich Král (ISCAREX Česká Třebová, čas 42:11, celkově třetí).

"Novoroční běh beru jako přípravu na sezonu, kde opět poběžím maraton. Na trati jsem žádnou krizi neměl, jen to neběželo úplně ideálně. S výsledkem jsem ale spokojený a s tratí také," zhodnotil závod vítěz Petr Pechek Jiřímu Machovi z Náchodského deníku, který také pro potřeby města fotografie. Táňa Metelková dodala, že bylo příjemné, že trať neklouzala, z čehož měli někteří závodníci vzhledem k mrazivému počasí a pátečnímu dešti obavy.

Tři nejlepší z každé kategorie a nejstarší účastník závodu, kterým byl letos sedmašedesátiletý Miroslav Jirásek (čas 49:49!), získali od pořadatelů z TJ Horní Kostelecvěcné ceny. Ostatní závodníci měli možnost vyhrát v tombole.