Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Skvělá série jaroměřských florbalistů pokračuje

Skvělá série jaroměřských florbalistů pokračuje

seznam článků
Skvělá série jaroměřských florbalistů pokračuje
Strana 2
Všechny strany

sokolČtvrtá výhra a sedmý bodovaný zápas v řadě. To je bilance florbalistů TJ Sokol Jaroměř v Národní lize. Naposledy porazili před vánočními svátky Turnov 7 : 4. Zápas komentuje jeden z hráčů Jaroměře Karel Hašek.

 

TJ Sokol Jaroměř - TJ Turnov 7 : 4 (1 : 2; 2 : 1; 4 : 1)

Začátek zápasu s čtvrtým celkem tabulky jsme začali aktivněji, vytvořili si první šance a zazvonilo i břevno. První bohužel padl vlastní gól do naší branky, ten nás však nesrazil a pokračovali jsme v dobré hře, při které jsme hrozili více než soupeř. To se projevilo, když srovnal svou první brankou v kategorii mužů nejmladší hráč v naší sestavě Kuba Jarkovský, kterému přihrával Jenda Hrobský. Převaha zůstávala, góly však nepřicházely. Tyč ale zachránila i nás. Ke druhé půli herní části se hra srovnala, postupně i trochu více tlačili hosté. Půl minuty před koncem první třetiny šli opět do vedení, když se od mantinelu prodral před bránu Vojtěch Palatínus, kterému nahrával jeho bratr Antonín.

Na začátku druhé části bylo skoro hned signalizováno naše vyloučení za hru vysokou holí, na které i došlo. V tom si brzy vypracoval velkou šanci domácí Petr Hašek, soupeři se skórovat nepodařilo. Vyrovnaná hra ze začátku třetiny se postupně přetavovala v náš větší tlak. Svatyně hostí ale odolávala. V polovině hrací doby jsme šli opět do oslabení. To už Turnov střelou Tomáše Vitáska od mantinelu využil po přihrávce Štěpána Matěchy. V zapětí jsme do první přesilové hry šli my. Z té snížil na 2:3 téměř z nulového úhlu Vojta Schwarz, na kterého posunul míček Petr Hašek. Posléze jsme spálili obrovskou šanci, když byl Honza Škola sám před bránou. Po sérii našich šancí se opět téměř z nulového úhlu trefil pod víko Pavel Kotrč, asistoval Jirka "Boris" Novotný.

Do třetí části se tak šlo za smírného stavu, ne však tak nálady. Na jejím začátku měla šance obě družstva, gól však nepadl. Až na konci páté minuty se sám před bránou dobře zorientoval Vojta Schwarz po příhře Pavla Kotrče a poslal nás poprvé v zápase do vedení! Po další minutě trefili turnovští tyč a posléze jsme šli neoprávněně do oslabení. Zas jsme v něm měli rychle dobrou šanci. Dar od rozhodčích ale Turnov přijal, když na 4:4 srovnal Štěpán Matěcha po asistenci Vojtěcha Palatínuse. V půlce třetí nás svým hattrickem poslal do vedení Vojta Schwarz, když jeho sjetá střela prošla přesně mezi nohami brankáři Turnova, který nepochopitelně zvolil hokejový postoj, asistoval Kuba Kubina. Za pár vteřin zvýšil na 6:4 Petr Hašek, který po úniku po křídle, do nějž ho vyslal Šimon Kubina, trefil přesně k tyči. Za nedlouho navíc zazvonila tyč Turnova. Ten se snažil se zápasem něco provést, jeho akce ale většinou bránu neohrozily. Minutu a půl před koncem zkusil soupeř power-play. Při tom se ale téměř se závěrečnou sirénou trefil Honza Škola, kterému před prázdnou bránu naservíroval balonek Leoš Valenta.

Čtvrtá výhra a sedmý bodovaný zápas v řadě tak byl za námi s poměrem 7:4! Další body proti soupeři ze silné čtyřky doma! Turnov jsme tak namočili do zrádné hry o play-off. Navíc Plzeň namočila České Budějovice a tak z šestého místa na třetí ztrácíme pouhé tři body! Na sestupovou devátou ale jen čtyři a na jedenáctou pět, soutěž je tedy stále velmi vyrovnaná! Máme tedy v novém roce na co navazovat! Utkání sledovalo skvělých 135 diváků! Hattrickem se zaskvěl Vojta Schwarz!

Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "Do utkání jsme nenastoupili nejlépe, ale od druhé poloviny jsme předváděli florbal, který nám přinesl úspěch v posledních zápasech. A před vynikajícími diváky jsme zaslouženě zvítězili. Díky čau!"

Komentář hostujícího trenéra Jana Kováře: "Naše rychlá ztráta vedení, naivní hra a malá chuť po vítězství se podepsaly na výsledku utkání."

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře