Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Český šipkař na Mistrovství světa. Karel Sedláček nepřehlédnutelný na "stejdži" v Lakeside

Český šipkař na Mistrovství světa. Karel Sedláček nepřehlédnutelný na "stejdži" v Lakeside

seznam článků
Český šipkař na Mistrovství světa. Karel Sedláček nepřehlédnutelný na "stejdži" v Lakeside
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

sip1V londýnském Lakeside o víkendu vyvrcholil světový šampionát v klasických šipkách, na němž zanechal výraznou stopu Čech Karel Sedláček alias Zlej Kája. Rodák z Červeného Kostelce, reprezentující jičínský klub Maséři z Veselky, se dokázal na mistrovství kvalifikovat podruhé v řadě a jeho pravačka je proto nadále jedinou českou horní končetinou, která kdy okusila atmosféru hodu na slavné "stejdži" v Lakeside. A oproti loňskému premiérovému roku byla tentokráte podstatně přesnější.

Mezi čtyřicítkou startujících se Evil Charlie (nickname Zlej Kája v anglickém překladu) na úvod představil v nedělním předkole, kde v pohledném utkání přehrál reprezentanta Skotska Paula Coughlina výsledkem 3:2 na sety s průměrem 82,74 na kolo, respektive tři šipky (soupeřův průměr činil 75,72).

Famózní, parádní, nádhernou, skvostnou, excelentní, ohromující... podívanou poté předvedl v úterním kole prvním, kde narazil na nasazenou sedmičku Angličana Glena Durranta. Přestože v utkání, které bylo označeno za jedno z nejpohlednějších na šampionátu vůbec, prohrál skórem 1:3, vysloužil si uznání moderátora přímo z pódia i komentátorů v televizním přenose. S průměrem 99,58 na tři šipky (soupeř 96,21) by totiž vyhrál nejen všechny duely prvního kola, ale až do soboty zcela všechny, které se na mistrovství odehrály (v semifinále ho trumfl právě jeho přemožitel Durrant s průměrem 99,87). V tu dobu pouze dva hráči v osmatřicetileté historii mistrovstvích měli lepší průměr při prohraném zápase než právě Sedláček (v současnosti tři, protože Durrant na svůj zmiňovaný vysoký průměr také prohrál). Poměrně slušnou měl Zlej Kája i úspěšnost na dablech a to 46,15. Bohužel rozhodujícím faktorem nejsou statistiky nýbrž získané legy, respektive sety, a těch posbíral více Durrant.

Ať tak nebo tak, české šipky, potažmo země jménem Česká republika, se na britských ostrovech zvýraznila tučným písmem. A vděčit i děkovat za to musíme právě Karlu Evil Sedláčkovi - BRAVO CHARLIE!!!

Foto oficiální stránky šipkové organizace BDO – www.bdodarts.com

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře