Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty V Hradci Králové byla zahájena výstava fotografií Rychlá kola 2015

V Hradci Králové byla zahájena výstava fotografií Rychlá kola 2015

seznam článků
V Hradci Králové byla zahájena výstava fotografií Rychlá kola 2015
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

rych1V úterý 30. června byla v prostorách vestibulu IV. hematologické kliniky královéhradecké Fakultní nemocnice zahájena slavnostní vernisáží výstava fotografií s motoristickou tématikou. Výstava nese název RYCHLÁ KOLA 2015 a je tvořena výběrem prací čtyř českých a dvou zahraničních reportážních fotografů, kteří mapují jak závody automobilů na okruzích tak dálkové motoristické závody typu cross-country rally, jakými jsou například Rally Dakar nebo marocká Oilibya Rally of Morocco. Vernisáž se uskutečnila za podpory senátora prof. MUDr. Jaroslava Malého, CSc. a přednosty IV. hematologické kliniky doc. MUDr. Pavla Žáka, Ph.D., jehož klinika celou výstavu uspořádala.

"Pořádání výstav obrazů nebo fotografií v prostorách naší moderní kliniky umožňujeme poměrně často a jsme rádi, že tato díla pomáhají dotvářet zdejší prostředí a zpříjemní tak našim pacientům čekání na různé procedury a vyšetření. Fotografie s motoristickou tématikou zde vystavujeme vůbec poprvé a musím říci, že mne - jako motoristického amatéra - výstava nadchla. Původně jsme měli záměr fotoobrazy ponechat vystavené do konce července, ale na základě zájmu o ně jsme se rozhodli expozici prodloužit až do konce prázdnin," řekl krátce po vernisáži přednost IV. hematologické kliniky doc. MUDr. Pavel Žák, Ph.D..

Na úterní vernisáži výstavy byly představeny fotografie českých fotografů Petra Frýby, Martina Kozáka, Jana Kalivody a Karla Hrnčíře a také dvou zahraničních fotografů Richarda Kienbergera a polského fotografa Pawla Kucherskieho. Fotoobrazy pro výstavu poskytly ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT a.s., Buggyra Internatoional Racing System a Svoboda Tatra Team.

V úvodním proslovu přivítal mezi návštěvníky vernisáže senátor MUDr. Jaroslav Malý také tři známé české automobilové závodníky – Michala Matějovského, vicemistra Evropy v závodech cestovních vozů, Davida Vršeckého, trojnásobného mistra Evropy v závodech tahačů a Václava Svobodu účastníka marocké Oilibya Rally a Tuareg Rally, tedy ty, kteří jsou na fotografiích se svými stroji zachyceni v akci na různých závodech. Návštěvníci vernisáže tak měli možnost zastavit se u jednotlivých fotografií a s jezdci pohovořit o jejich zážitcích dokumentovaných vystavenými fotografiemi.

Výstavu doplnily také fotografie vítězů fotografické soutěže Zlaté oko, vyhlašovanou v rámci novinářské ankety Zlatý volant. Výstava fotografií instalovaná na IV. hematologické klinice v královéhradecké nemocnici je putovní a objeví se postupně ještě na několika místech v Hradci Králové a v Praze a nakonec pak i na stejnojmenné motoristické výstavě Rychlá kola & Tunning, kterou pravidelně pořádá v listopadu na výstavišti v Lysé nad Labem agentura Sport-Press.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře