Pátek 19.duben 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Florbalisté Jaroměře v prvním letošním zápase Národní ligy prohráli v Karlových Varech

seznam článků
Strana 2
Všechny strany

fljarFlorbalový tým TJ Sokol Jaroměř v sobotu sehrál své první letošní utkání Národní ligy v Karlových Varech. Po špatném úvodu Jaroměř prohrála 9:5. První domácí ligové představení se v Jaroměři bude hrát v pondělí 28. září od 17 hodin proti FbC 98 Chomutov.

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Sokol Jaroměř 9:5 (5:1; 2:1; 2:3)

K prvnímu zápasu nového ročníku Národní ligy jsme vyjeli do Karlových Varů a začali jsme aktivně. Na míčku ale byli i domácí. Ke gólu ale žádná z šancí nevedla, ač se střídaly na obou stranách. V sedmé minutě došlo k chybě v naší rozehře z obrany a díky nedůrazu při jejím řešení skóroval Matěj Svátek. Poté následoval tlak domácích. To vyplynulo v polovině první části v dvoubrankové vedení Karlových Varů, když po rozebrání naší obranné hry nahrál Petr Gasparik před prázdnou bránu Patriku Soukupovi - 2:0. A po využité standardce šli domácí do tříbrankového vedení, Jakub Černý rozehrál na Petra Gasparika, který ze středu přes chumel hráčů skóroval. V zápětí jsme ale standardku využili i my, Pavel Kotrč našel Vojtu Schwarze, který se nemýlil - 3:1. I my jsme se pak dostali do tempa. Na rozdíl 4:1 ale zvýšily Vary, Jan Smolka krosovou přihrávkou dopředu vybídl Lukáše Ujhelyiho. Přímou střelou ze standardky od mantinelu do růžku zvýšil Štěpán Mosner 50 vteřin před koncem úvodní třetiny. A 11 vteřin před sirénou jsme dostali možnost přesilové hry...

..., bohužel nevyužitou. Prvních pět minut k žádné brance nevedlo, ale dvě vteřiny po jejich uplynutí zvýšil z další standardní situace na 6:1 střelou od mantinelu Marek Rybka, asistoval Jakub Novák. Bohužel soupeř byl stále lepší a nám se nedařilo reagovat na jeho útočné kombinace a směrem dopředu to také nebylo to pravé. A téměř v polovině zápasu přišla další rána, když chtěl Jakub Nachtmann nahrát z poza branky do brankoviště, míček se bohužel od brankáře nešťastně odrazil. V této fázi také přišlo na řadu střídání našich brankářů. Poté došlo k několika vyloučením, dvěma vzájemným a dvěma našim oslabením, ale žádná branka nepadla. Až téměř minutu před koncem prostřední části jsme snížili, když se z předbrankového prostoru prosadil Jirka "Boris" Novotný po asistenci Pavla Kotrče! Do šaten se tedy šlo za stavu 7:2 pro domácí.

Nedlouho po návratu na hřiště došlo k dalšímu snížení, když domácího brankáře překonal Petr "Píďa" Hofman dorážkou pokusu Pavla Petráčka. A před polovinou třetí třetiny na rozdíl tří branek snížil pod brankářem Vojta Schwarz, kterému přihrával Jirka „Boris“ Novotný. Od návratu ze šaten jsme už hráli to, co jsme si říkali a bylo to znát. Bohužel, když jsme se nadechovali ke snaze srovnat skóre, přišla branka ze skrumáže před bránou na 8:4, kde se nejlépe zorientovat Jakub Smolka, asistoval Petr Gasparik. Navíc jsme ve stejnou chvíli šli ještě zbytečně do oslabení, které sice soupeř nevyužil, ale ztratili jsme dvě minuty času. Chvilku po skončení oslabení jsme dostali příležitost přesilovky my a díky důrazu před bránou skóroval Honza Škola po asistenci Šimona Kubiny. Necelé čtyři minuty před koncem jsme se pokoušeli zlomit vývoj zápasu při hře bez brankáře, ale bohužel se nám nedařilo na florbalkách najít klid, ztráceli jsme balonky a nedrželi se v útoku tak, jak jsme potřebovali. Z toho také vyplynul nájezd, když soupeřem nahozený míček na branku tam neprošel jen za cenu výskoku. Nájezd se sice Karlovým Varům zužitkovat nepodařilo, ale z následné přesilovky upravily necelou minutu před koncem zápasu na konečných 9:5. Štěpán Mosler se po přihrávce Jakuba Černého vytočil na střed a v zakončení se nemýlil.

Bohužel se nám opět potvrdilo, že se nedá hrát pořádně jen něco přes polovinu zápasu. Pokud ale na tuto polovinu navážeme v příštích utkáních, je to dobrý příslib a snad nám začátek sezóny neuteče jako minule.

Komentář trenéra Jirky "Borise" Novotného: "Do zápasu jsme vstoupili úplně jinak než jsme si řekli. Místo zajištěné poctivé obrany jsme se se soupeřem honili po celém hřišti nahoru dolů. K tomu jsme vyráběli naprosté školácké chyby a vůbec nestíhali tempo domácích. V druhé třetině jsme stáhli hru na dvě formace a snažili jsme se průběh zápasu zdramatizovat. I když se naše hra zlepšila stále jsme nebyli schopny vytvořit si větší šanci a tlak. Třetí třetina byla hra vabank. Po našem snížení na 7:4 jsme se dopustili opět chyby při bránění předbrankového prostoru a bylo po zápase. Zápas nás nezastihl zrovna v dobrém rozpoložení, ale doufám, že se z té facky poučíme a k příštím zapásům přistoupíme jinak..."

branky: 7. Matěj Svatek, 11. Patrik Soukup, 15. Petr Gasparik, 17. Lukáš Ujhelyi, 20. Štěpán Mosler, 26. Marek Rybka, 29. Jakub Nachtmann, 50. Jan Smolka, 59. Štěpán Mosler - 15. Vojtěch Schwarz, 39. Jiří Novotný, 43. Petr Hofman, 49. Vojtěch Schwarz, 53. Jan Škola; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 5:6; využití: 1:1; diváků: 150

Hráčem utkání za Jaroměř vyhlášen Karel Hašek.