Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Prvenství v rekordním Silvestrovském sjezdu na Prodance získal Trautenberk se svou čeládkou

Prvenství v rekordním Silvestrovském sjezdu na Prodance získal Trautenberk se svou čeládkou

seznam článků
Prvenství v rekordním Silvestrovském sjezdu na Prodance získal Trautenberk se svou čeládkou
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

sj1Oblíbený Silvestrovský sjezd na Prodance, akce několika červenokosteleckých nadšenců, se letos konal již počtrnácté. Tato číslovka veselé akci přála – po třech letech totiž před sjezdem napadl sníh a teploty padly dokonce až pod nulu. I proto si sjezd zapsal pravděpodobný rekord, a to jak v počtu posádek, tak návštěvníků, kterých se silvestrovského dopoledne sešlo na Prodance mezi čtyřmi a pěti sty (!).

Plný svah Červenokostelečanů se mohl těšit na veselé sjezdy jedenácti posádek všech věkových kategorií (a počítáme-li ježibabu z mrazíkovského týmu, výčet představitelných věkových kategorií se ještě zvýší). Díky zimnímu počasí závodníci nemuseli využít kolečka – zato bylo třeba teplého oblečení a nápoje. O poslední zmíněné se postaral tradiční bar U Zlé Mařeny.

Prodanku si tak za obecného veselí sjeli dvakrát mj. kosí sestry ve svém pohodlném rozměrném hnízdě, čeládka z mlýna, závodní bob, zahrádkáři, bugatka s fordem, dalmatin, tankista, všechny hlavní postavy z Mrazíka (snad jen loupežníci chyběli), zahrádkáři na obří mrkvi, Trautenberk s Ančí, Kubou i hajným a také hrobník, kterému však těsně před rozjezdem ukradly jeho rakev dvě mumie z našeho hřbitova. Jejich nečekaný přeskok zídky a následný výraz v očích okolních malých diváků stál za vidění!

"Kostýmy všech posádek byly skvělé. Moc si vážíme času, který Červenokostelečáci obětovali pro tuhle legraci," zhodnotil za organizátory Josef Řezníček. "Po třech letech nám také napadl sníh, přišel rekordní počet diváků, takže celkově vzato – paráda!" dodal nadšeně.

Čtyři sta až pět set lidí – soudě dle počtu rozdaných hlasovacích lístků – volilo po první jízdě vítěze. Hlas lidu rozhodl následně: na 5. místě skončily kosí sestry. Velký úspěch červenokosteleckých zahrádkářů, obří turbo mrkev, skončila spolu s jejími pěstiteli těsně pod stupni vítězů – možná i kvůli tomu, že každou jízdu ohrozila diváky. Bronzovou medaili zakope spolu s vitálními nebožtíky červenokostelecký hrobník. Jak chutná stříbro, mohla okusit Marfuša spolu s dalšími postavami z Mrazíka. A zasloužená zlatá medaile se jistě bude vyjímat v chalupě Trautenberkovi.

Tyto posádky byly také oceněny drobnými cenami. "Vítězi jsou však všichni, za to, že jsme se díky nim dobře pobavili," uvedl na závěr Josef Řezníček.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře