Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Smolná baráž. Volejbalovým juniorkám unikla extraliga o dva míče

Smolná baráž. Volejbalovým juniorkám unikla extraliga o dva míče

seznam článků
Smolná baráž. Volejbalovým juniorkám unikla extraliga o dva míče
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

vol1Červenokostelecké volejbalové juniorky si příští rok nejvyšší juniorskou soutěž v České republice nezahrají. Na začátku března se sice poprvé probojovaly přes předkolo do kvalifikace, v rozhodujícím turnaji však skončily o dva sety třetí. Rozhodující přitom byl tie-break s Karlovými Vary, který hráčky Červeného Kostelce prohrály 15:17.

Letošní sezonu se naše volejbalové juniorky dostaly opět o krok výš než vloni. Nejdříve suverénně ovládly své skupiny v základní části, když neměly jakoukoliv konkurenci. Díky tomu postoupily z prvního místa do tzv. předbaráže, v níž před domácím publikem porazily druhý tým "moravské" skupiny, Junior Brno, po bojovném výkonu dvakrát 3:1. Vloni v této fázi skončily (se Sokolem Šternberk) i kvůli tomu, že soupeřky měly četné zkušenosti s extraligou žen.

Letos si ale postup do baráže o extraligu naše volejbalistky vybojovaly a nečekal je lehký úkol. V barážovém turnaji musely ze tří nejlepších týmů I. ligy a dvou sestupujících týmů z extraligy obsadit alespoň druhé místo. "Letos máme asi největší šanci, kterou jsme kdy měli. Všechny týmy vyjma Liberce známe buď z Českého poháru, nebo z I. ligy. A žádný z nich nemá vysoko hrající ženské týmy, kde by juniorky získaly ty nejkvalitnější zkušenosti. Uvidíme," zhodnotila před baráží šance na postup asistentka trenéra Richarda Vajsara, Dana Vajsarová.

Už od prvního kola baráže bylo jasné, že se na palubovce v Liberci sešly velmi vyrovnané týmy a že bude rozhodovat každý míč. To se potvrdilo – šest z deseti zápasů skončilo až v tie-breaku. Červený Kostelec odehrál tři. Jednu zkrácenou sadu vyhrál, další dvě bohužel prohrál. Rozhodující prohraný tie-break se odehrál hned v prvním kole. Naše volejbalistky v něm prohrály s týmem Karlových Varů, který nakonec postoupil spolu s Libercem (ten obhájil extraligu na rozdíl od Jablonce) do extraligy, 15:17. Nakonec náš tým skončil na 3. místě, když získal stejně bodů jako druhý Liberec. Chybělo jen jeden ze dvou tie-breaků vyhrát.

"Moc nás to mrzí, ale nedá se nic dělat, chyběla trocha štěstí. Holky bojovaly, skvěle odehrály zápas s Libercem, který porazily jako jediné. Chci je všechny pochválit. Celou sezonu perfektně odútočila Silvie Hejzlarová a ani jediný zápas nevynechala teprve starší žákyně Nikola Frýbová. V kvalifikaci musela za zraněnou blokařku Markétu Kubínovou zaskočit Aneta Podstavcová, která se ukázala v průběhu celé sezony i v závěrečné baráži jako pravé srdce týmu," zhodnotila výkony hráčů Dana Vajsarová.

Celá sezona se i přes řadu zranění vyvíjela moc dobře. Soupeřkám v I. lize naše volejbalistky nedaly šanci uspět. "Je jen škoda dvou věcí. Že nám díky naší převaze v I. lize až do finále chyběly těžké, vyhrocené zápasy, v nichž bychom získaly trochu více klidu a zkušeností. A že nám skvělou atmosféru v týmu narušovaly nejasnosti ohledně startu našich hráček v krajském přeboru žen," dodala trenérka, která si letos odnesla cenu za nejlepší trenérku mládeže v dívčích kategoriích Královéhradeckého kraje.

Další šance už zřejmě nebude. Z kategorie juniorek odejdou sice jen dvě hráčky, ale jde o to, jestli mládežnický volejbal v Červeném Kostelci zůstane. Kadetky mají možnost zahrát si extraligu za Hradec Králové a juniorek je už jen pět. Pokud některá z nich dá přednost jinému týmu, ostatní končí. Další otázkou zůstává, kdo mládežnické týmy v další sezóně povede.

V sestavě úspěšného družstva hrají hráčky jak přímo z Červeného Kostelce, tak ze Rtyně, Jaroměře, Zbečníku, Týniště nad Orlicí, Hradce Králové a jedna hostující hráčka z Náchoda. Letos vedle jasného vítězství v I. lize dosáhly dívky také na stříbro v Českém poháru, které i kvůli řadě zranění musely vybojovat až v posledním zápase s Karlovými Vary. Vítězství si připsaly kadetky Slávie Hradec Králové.

Další pokus o postup: ženy budou bojovat o postup z krajského přeboru. Červenokosteleckému volejbalu se letos daří – starší žákyně skončily v krajském přeboru třetí, muži A tamtéž druzí, a A družstvo žen dokonce krajský přebor vyhrálo. Bude tak bojovat o postup do 2. ligy. Datum baráže je daný: víkend 26. a 27. dubna. Místo a soupeř bohužel zatím znám není. Podle Martina Burdycha ale je velká pravděpodobnost, že se bude bojovat v červenokostelecké sportovní hale: "Děláme vše pro to, aby zápas proběhl u nás. Zda se nám to povedlo, se dozvíme 11. dubna," upřesnil vedoucí volejbalového družstva žen A. Sledujte proto volejbalové webové stránky www.volejbalck.cz a web města.

Foto Tomáš Kábrt, foto s medailemi z Českého poháru archiv volejbalového oddílu

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře