Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Červený Kostelec má mistryni Evropy v canicrossu žen

Červený Kostelec má mistryni Evropy v canicrossu žen

seznam článků
Červený Kostelec má mistryni Evropy v canicrossu žen
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

pes1Červenokostelecký sport zaznamenal další úspěch. Po skvělých výsledcích Michala Kaněry, červenokosteleckých volejbalových juniorek, šipkaře Karla Sedláčka nebo např. stolínského pétanque klubu přišel vynikající výsledek z belgického Beloeil ze závodu mistrovství Evropy v canicrossu žen (běh se psem). Zde vítězství vybojovala Tereza Hanušová, členka Musher clubu Metuje.

Mistrovství Evropy čistokrevných severských plemen probíhalo ve dnech 22. až 24. listopadu v belgickém Beloeil. Trať závodu byla 5,2 kilometrů dlouhá a běžela se na tři kola. Závodu se zúčastnila i červenokostelecká běžkyně Tereza Hanušová, která studuje třetí ročník gymnázia a hájí také barvy atletického klubu SK Nové Město nad Metují.

Na dvounohé i čtyřnohé závodníky čekala v Belgii technicky zajímavá trať se spoustou zatáček, ale také spoustou bláta. I když bláto Tereze příliš nevyhovovalo, držela po dvou kolech druhé místo a odstup 33 sekund na průběžně první Zdenu Duškovou z Náchoda. Třetí kolo ale Tereze vyšlo perfektně. Startovalo se v pořadí podle rozestupů, což byla pro naši závodnici šťastná volba. "Takový start je výhodný pro ty, kteří startují později a jejichž psi se snaží doběhnout ty před sebou. V mém případě byla tato výhoda násobena tím, že jsme s první Zdenou Duškovou tréninkové parťačky," komentovala závod Tereza Hanušová.

Nakonec se Tereze s vypůjčenou fenkou husky Pippi (její vlastní pes, alaskan husky, průkaz nemá) podařilo náskok její tréninkové parťačky stáhnout a do cíle obě závodnice doběhly úplně stejně. Titul mistryně Evropy čistokrevných severských plemen tedy byl letos dělený mezi dvě české závodnice. Úspěch je o to větší, že mezi ženami zvítězila Tereza Hanušová i přesto, že je věkem ještě juniorka. "Musím ale uvést, že velkou zásluhu na mém úspěchu měla právě Zdenička, která mi umožnila trénovat s ní a jejími perfektně vytrénovanými psy," nezapomněla připomenout Tereza.

Vítězství červenokosteleckou běžkyni potěšilo. Závod ovšem nebrala příliš prestižně – spíše jako zpříjemnění podzimní sezony. "Beru to jako příjemný bonus a ocenění za dřinu," uvedla. V současné době je totiž její prioritou atletika, které se naplno věnuje ve Sportovním klubu Nové Město nad Metují. "Je pravda, že úspěch v Belgii mě namotivoval k dalším tréninkům," dodala na závěr.

Foto členové české výpravy v Belgii, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře