Pondělí 29.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Víkendové zápasy jaroměřských florbalistů - střídavě oblačno

Víkendové zápasy jaroměřských florbalistů - střídavě oblačno

seznam článků
Strana 2
Všechny strany

florbaljaroFlorbalisté oddílu TJ Sokol Jaroměř o minulém víkendu nastoupili ke dvěma zápasům druhé ligy na hřištích soupeřů a dařilo se jim se střídavě. Nejdříve porazili tým Orel Přelouč 9 : 4, aby druhý den prohráli se Sokolem Erupting Dragons Havlíčkův Brod 8 : 6.

Orel Přelouč - TJ Sokol Jaroměř 4 : 9 (2 : 3; 0 : 2; 2 : 4)

V Přelouči jsme se do vedení dostali rychle, hned v první minutě našel Pavel Kotrč zpoza brány Vojtu Schwarze, který se nemýlil. Pět minut nato přidal další gól Honza Hrobský, když po přihrávce Petra Haška vymetl z úhlu šibenici. Zápas vypadal relativně jednoduše, a proto jsme možná nezabrali do plných obrátek, soupeř toho využil a v průběhu třetiny srovnal. Nejprve se po nahrávce z rohu trefil od mantinelu Pleskot a poté zakončil z otočky Verunáč. S mírným náskokem 3:2 jsme ale do šaten šli my, když Jiří "Boris" Novotný vymotal dva soupeře a od půlky se trefil do růžku.

Do druhé části jsme nastoupili s ještě minutu a půl trvající přesilovkou. Tu se podařilo využít, když Vojta Schwarz trefil z voleje lob Pavla Kotrče a procpal tak míček mezi gólmanem a tyčí. Druhý a poslední gól prostřední části přidal ve 26. minutě Honza Hrobský. V této třetině asi soupeř kousal nejméně i proto, že jsme se z první poučil a přidal na aktivitě. Vyplynul z toho zvýšený náskok 5:2.

Ve třetí části, stejně jako ve dvou předchozích, jsme se prosadili hned v první minutě, když pokus Vojty Schwarze dorazil Boris. Chvíli na to se probudil i třetí útok, Matěj Kubina našel před bránou volného Péťu Jiřičku. Poté přidal ve 46. minutě svoji třetí branku Vojta Schwarz, kdyz doběhl dorazit střelu Pavla Kotrče. Poměr skóre se posunul na 8:2 a zápas začal vypadat na debakl, brankostroj se ale na 10 minut zastavil. Mezitím skórovala Přelouč, když vteřinu před koncem vlastního oslabení utekl Horák, který nabídl před prázdnou bránu Jezdinskému. Náš devátý gól přidal v přesilovce Pavel Kotrč, po přihrávce Vojty Schwarze prostřelil ze střední vzdálenosti pod rukou domácího brankáře. Fanoušci, kteří nás přijeli podpořit, si pokřikem žádali desítku, na tu ale nedošlo. Naopak, 16 vteřin pred koncem nechali mezi sebou tři naši hráči prokličkovat Sedláčka, který se v zakončení nemýlil a upravil na konečných 9:4.

Hodnocení trenéra Jaroměře Kamila Munzara: "Zápas jsme zlomili na začátku druhé a třetí třetiny kdy jsme získali dostatečný brankový rozdíl a zaslouženě zvítězili."

Hodnocení trenéra Přelouče Pavla Bíny: "Byli jsme horší a proto jsme prohráli, gratuluji soupeři ke třem bodům."

Branky: 11. Michal Pleskot, 15. David Verunáč, 51. Ladislav Jezdinský, 60. Petr Sedláček - 1. Vojtěch Schwarz, 6. Jan Hrobský, 18. Jiří Novotný, 21. Vojtěch Schwarz, 26. Jan Hrobský, 41. Vojtěch Schwarz, 43. Petr Jiřička, 46. Vojtěch Schwarz, 56. Pavel Kotrč; rozhodčí: Lukáš Laštovička - Daniel Jireček; vyloučení: 5 + David Polívka 10:0; využití: 0:2; diváků: 68; zásahy brankářů: Jakub Albrecht 56 - Karel Hašek 41; po třetinách: 2:3, 0:2, 2:4.

Sokol Erupting Dragons H. Brod - TJ Sokol Jaroměř 8 : 6 (1 : 1; 3 : 1, 4 : 4)

Po výhře v Přelouči nás čekal těžší soupeř z Havlíčkova Brodu. Začátek se ale vydařil a hned po minutě jsme vedli 1:0 poté, co Adam Kubina po zemi zakončil svůj výběh po křídle. Náskok ale vydržel pouze necelých 10 minut, protože Liška dorazil odražený pokus. Další góly první část nepřinesla, ač šance byly, do šaten se šlo za stavu 1:1.

Na začátku druhé se nám naskytla přesilová hra, která se díky Vojtovi Schwarzovi podařila proměnit. Potom ale přišla pětiminutovka, kdy jsme vypadli z rytmu a soupeř zápas otočil díky třem gólům, dva dal Kocourek (druhý z nařízeného trestného střílení) a jeden Rezek.

Třetí část začínala za stavu 4:2 pro domácí Draky. To netvalo dlouho, v první minutě se probudil spící střelec Honza Škola, když mu míček před prázdnou bránu naservíroval Honza Hrobský. Chvíli na to se prosadil i Šimon Kubina z přesilové hry. Avšak přišla další krizová pětiminutovka, kdy soupeř opět vstřelil tři branky, dvakrát se trefil Vlček a jednou Suchý. Kamil Munzar si vyžádal oddechový čas, po kterém se díky druhé brance Adama Kubiny podařilo snížit na 5:7. Havlíčkův Brod ale našel rychlou odpověď v podobě gólu Váchy. Již šest minut před koncem jsme to v určitých okamžicích zkoušeli v šesti, tři a půl minuty před koncem se to vyplatilo při přesilové hře, kdy se Vojta Schwarz trefil z úhlu po křižné přihrávce Pavla Kotrče, podařilo se tak využít všechny tři přesilovky v zápase. Bohužel další branka již nepadla a zápas tak skončil 8:6 pro domácí. Tento zápas bohužel poznamenal velký počet individuálních chyb, které se dařilo soupeři využívat, naopak my jsme se v koncovce spíše trápili.

Havlíčkův Brod tak přetrhl sérii pěti vítězných utkání, z osmi předchozích utkání jsme dokonce prohráli jen jednou v Českých Budějovicích.

Hodnocení trenéra Jaroměře Kamila Munzara: "Bohužel jsme nezvádli stavy, kdy jsme se dostali do vedení 2:1 a vyrovnali na 4:4, pokaždé nám soupeř odskočil a zaslouženě zvítězil, protože lépe proměnil své šance."

Hodnocení trenéra Havlíčkova Brodu Petra Lišky: "Kardiakům nedoporučuji, aby naše utkání navštěvovali. Moc rád bych byl jednou přítomen zápasu, kdy si půjdeme pro výhru od začátku do konce. Soupeři díky za dobré utkání."

Branky: 10. Petr Liška, 25. Jakub Kocour, 25. Jakub Kocour, 27. Tomáš Rezek, 46. Tomáš Vlček, 49. Tomáš Vlček, 52. Jan Suchý, 56. Roman Vácha - 2. Adam Kubina, 22. Vojtěch Schwarz, 41. Jan Škola, 43. Šimon Kubina, 55. Adam Kubina, 57. Vojtěch Schwarz; rozhodčí: Jiří Filipčík - Ondřej Filipčík; vyloučení: 3:1; využití: 0:3; diváků: 80; zásahy brankářů: Zdeněk Tvrdý 21 - Karel Hašek 31; po třetinách: 1:1, 3:1, 4:4.

Florbalový oddíl TJ Sokol Jaroměř

obrazek_10

Přidat komentář

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek