Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Jaroměřští florbalisté porazili první i poslední celek tabulky

Jaroměřští florbalisté porazili první i poslední celek tabulky

florFlorbalistům TJ Sokol Jaroměř se o víkendu dařilo ve 2. lize. V sobotu na domácí palubovce porazili poslední celek tabulky Dačice 6 : 4 a v neděli přehráli i leadera druholigové soutěže tým Štíři České Budějovice 9 : 4.

TJ Sokol Jaroměř : TJ Centropen Dačice 6 : 4 (0:3; 3:1; 3:0)

Do vedení se na začátku utkání dostali hosté, když po velké chybě v obraně došlo k závaru před bránou, ve kterém Kamil Munzar zahrál na zemi a nařízený nájezd proměnil Pavel Urbánek. I druhou branku vstřelili Dačice střelou Oldřicha Pechy z úhlu z otočky. Třetí padl v zápětí střelou z "šestky" o tyč, kterou vyslal Kryštof Kůs – 0:3.

Na začátku druhé části nám byla nabídnuta přesilovka, kterou po přihrávce Vojty Schwarze proměnil Pavel Kotrč a snížil na 1:3. Hned na to ale Dačice opět zvýšili na rozdíl tří gólů znovu o tyč po úniku Pavla Urbánka po pravém křídle. Na 2:4 snížil opět Pavel Kotrč, když sklepl nahazovanou přihrávku od Štěpána Laciny a zády k bráně trefil míček krásně ze vzduchu backhandem. A při další přesilové hře propálil brankáře pod nohou po zemi Petr Hašek střelou téměř od půlky po nahrávce Pavla Kotrče.

V půlce třetí části při vlastním oslabení utekl Petr Hašek, gólmanovi udělal kličku do backhandu a i přes podražení v pádu zasunul do brány. První náš vedoucí gól dal chvíli na to při přesilovce Jirka "Boris" Novotný po přihrávce z poza brány od Vojty Schwarze na hranici malého brankoviště. No a smršť pokračovala když Vojta Schwarz dostal nahrávku z rohu od Pavla Kotrče a zvýšil na 6:4. Tímto rozdílem zápas po dramatickém průběhu i skončil.

Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "Po několikáté se nám stalo, že nám utekla první třetina, a pak nás stojí hrozně moc sil otočit zápas. Proti jinému soupeři by se nám to nemuselo vyplatit. Děkujeme divákům!"

Komentář hostujícího trenéra Davida Černého: "Podali jsme bojovný výkon a srazil nás gól v naší vlastní přesilovce, děkujeme soupeři a gratulujeme k vítězství."

Branky: 23. Pavel Kotrč, 36. Pavel Kotrč, 38. Petr Hašek, 48. Petr Hašek, 51. Jiří Novotný, 53. Vojtěch Schwarz - 4. Pavel Urbánek, 15. Oldřich Pecha, 17. Kryštof Kůs, 24. Pavel Urbánek; rozhodčí: Jitka Romančáková - Tomáš Sommer; vyloučení: 2:5; využití: 3:0; diváků: 69; zásahy brankářů: Václav Valášek 4, Lukáš Flégl 9 -  Vacuška 13.

TJ Sokol Jaroměř : FBC Štíři Č. Budějovice 9 : 4 (3:1; 3:2; 3:1)

Zápas začal výrazným tlakem hostů. Do vedení jsme se ale v polovině úvodní části dostali my, když Petr Hašek našel zpoza brány Honzu Hrobského na hraně velkého brankoviště a ten se nemýlil. Vstřelená branka nás nakopla a vybudila k větší aktivitě. Ta se vyplatila když Honza Škola dobíhal míček, který sice vyběhnuvší brankář těsně před ním odkopl, ale pouze k Petru Haškovi, který backhandem trefil odkrytou klec. Odpověď soupeře ale přišla v zápětí, kdyz prošla od mantinelu přihrávka do velkého brankoviště na Václava Hejplíka - 2:1. Do dvoubrankového vedení jsme se opět dostali při přesilovce, když Vojta Schwarz našel krosem přes celou šíř hřiště Petra Haška, který vymetl vingl.

V druhé třetině vstřelili první gól Budějovice, když hned na počátku své přesilovky v osmé minutě dobře zahráli standardku, kterou zakončil Lukáš Malý a snížil tak na 3:2. Dvě minuty na to jsme zas zvýšili, když nahození Petra Haška zapadlo až za brankářova záda, ten tak završil svůj hattrick! Těsně po ubráněném oslabení jsme poprvé zvýšili na rozdíl tří gólů poté co Kamil Munzar lobem přes obranu našel Pavla Kotrče , který zakončil nad golmanovu nohu. Další gól padl za chvíli, většina hráčů šla při standardce střídat, ale Pavel Kotrč již zašlápl míček a musel hrát, na to pohotově zareagoval Vojta Schwarz, seběhl do volného prostoru, kam dostal nahrávku - 6:2. V rychlém sledu ale Štíři snížili, když Ondřej Havelka našel zpoza branky Jana Trestra.

Na začátku třetí části se poměr opět navýšil ve prospěch domácích. V přesilové hře běželi dva na jednoho Pavel Kotrč a Vojta Schwarz, druhý jmenovaný po přihrávce prvního zakončil. Cca za minutu se prosadil i třetí útok, Péťa Jiřička úspěšně využil nahrávku Matěje Kubiny - 8:3. Krásně zahraná standardka domácích z rohu, přihrávku Vojty Schwarze využil Pavel Kotrč a propálil brankáře. Hned na to Budějovice snížili, Petr Blažek dorazil pokus Lukáše Malého. 3 a půl minuty pred koncem to Budějovice zkoušeli v šesti. Branku z toho ale nevytěžili a my si připsali důležité tři body za výhru 9:4 na úkor lídra tabulky!

Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "Předvedli jsme nejlepší výkon sezóny a zaslouženě jsme zvítězili rozdílem třídy, kdy všichni hráči si na hřišti splnili své úkoly na jedničku. Tímto chci poděkovat všem divákům za celou sezónu, a myslím, že to byla nejlepší pozvánka na další ročník."

Komentář hostujícího trenéra Kratochvíla: "Podali jsme slabý výkon. Po celý zápas nás deptal výkon rozhodčích. I přesto jsme ve třetí třetině zápas mohli zdramatizovat, pokud bychom proměnili střelecké šance."

Branky: 9. Jan Hrobský, 16. Petr Hašek, 18. Petr Hašek, 30. Jan Škola, 33. Pavel Kotrč, 35. Vojtěch Schwarz, 43. Vojtěch Schwarz, 44. Petr Jiřička, 49. Pavel Kotrč - 16. Václav Hejplík, 28. Lukáš Malý, 36. Jan Trestr, 49. Petr Blažek; rozhodčí: Jakub Vlček - Daniel Jireček; vyloučení: 2:4; využití: 2:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Lukáš Flégl 34 - Josef Macek 20, Karel Kotoun 6; po třetinách: 3:1, 3:2, 3:1.

Přidat komentář

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek