Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Letos už to vyšlo! Červenokostelecké volejbalové juniorky si zahrají barážový turnaj o extraligu

Letos už to vyšlo! Červenokostelecké volejbalové juniorky si zahrají barážový turnaj o extraligu

seznam článků
Letos už to vyšlo! Červenokostelecké volejbalové juniorky si zahrají barážový turnaj o extraligu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

vol8Vloni touto dobou červenokostelecké juniorské volejbalistky ukončily svou sezonu – neúspěšnou předbaráží o přímý boj o extraligu. Letos je po vítězství dvakrát 3:1 nad Juniorem Brno čeká ještě jeden vypjatý víkend, a to už ten příští – od 21. do 23. března v Liberci.

Červenokostelecké juniorské volejbalistky si poprvé zahrají přímý barážový turnaj o extraligu. Rozhodl o tom dvojzápas v červenokostelecké sportovní hale, v němž po lehce nervózním, ovšem bojovném výkonu naše dívky porazily soupeřky z klubu Junior Brno dvakrát 3:1.

Ve hře bylo v sobotu 8. března mnoho – a na kurtu to bylo znát. Jak naše hráčky, jasné vítězky naší "české" skupiny I. ligy, tak soupeřky, druhé v "moravské" skupině, nehrály na sto procent. "Viděli jsme opatrné zápasy, obě družstva umějí hrát líp. Postupně jsme se ale srovnaly a důležitá první polovina druhého zápasu byla už taková, jaká by měla vypadat," zhodnotila výkon obou družstev trenérka Dana Vajsarová, která za loňský rok získala titul nejlepší trenérky mládeže v dívčích kategoriích Královéhradeckého kraje.

Nakonec tedy skončil dvojzápas poměrně přesvědčivým vítězstvím našich hráček 3:1 a 3:1. "Jsme rády, že jsme Brno porazily. Znaly jsme ho z Českého poháru a bilanci jsme s nimi měly 2:2 na zápasy, takže se nejednalo o nic jednoduchého. Rozhodně to ale bylo lehčí než vloni, kdy proti nám nastoupily hráčky se zkušenostmi z extraligy žen," připomněla loňskou neúspěšnou předbaráž se Sokolem Šternberk Dana Vajsarová.

Nyní si tedy naše volejbalistky prodloužily sezonu, a to o očekávaný barážový turnaj, který odehrají v Liberci od 21. do 23. března. O postup do nejvyšší české juniorské soutěže bude bojovat pět týmů: Extraligový Jablonec a Liberec a dále prvoligové týmy Tatran Střešovice, Karlovy Vary a samozřejmě Červený Kostelec. Do extraligy postoupí dva nejlepší.

"Letos máme asi největší šanci, kterou jsme kdy měli. Všechny týmy vyjma Liberce známe buď z Českého poháru, nebo z I. ligy. A žádný z nich nemá vysoko hrající ženské týmy, kde by juniorky získaly ty nejkvalitnější zkušenosti. Uvidíme," zhodnotila letošní šance Dana Vajsarová.

V sestavě úspěšného družstva hrají hráčky jak přímo z Červeného Kostelce, tak ze Rtyně, Jaroměře, Hradce Králové a jedna hráčka z Náchoda. Letos vedle jasného vítězství v I. lize dosáhly dívky také na stříbro v Českém poháru, které i kvůli řadě zranění musely vybojovat až v posledním zápase s Karlovými Vary. Vítězství si připsaly kadetky Slávie Hradec Králové.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře