Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

fl1Florbalisté oddílu TJ Sokol Jaroměř o víkendu na domácí palubovce porazili 2. i 3. tým druholigové tabulky a sami se posunuli na 5. místo. V sobotu Jaroměř porazila tým ASK Bystřice nad Perštýnem 10 : 9 a v neděli si domácí poradili i s mužstvem Hippos Žďár nad Sázavou, když zvítězili 5 : 2.

TJ Sokol Jaroměř - ASK Bystřice nad Perštýnem 10 : 9

V zápase se hned po 20 vteřinách ujali vedení hosté výjezdem zpoza brány. Prostor za brankou dělal problém i při druhé brance, kdy z něj přišla nahrávka do velkého brankoviště na gólovou střelu. Úplně stejně ale posléze našel Jiří "Boris" Novotný Petra Haška a za chvilku vyrovnal sraženou střelou Petr Jiřička. Třetí gól přidal přesnou střelou z úhlu od mantinelu Vojta Schwarz. Otočení skóre domácí navnadilo a dostávali se do dalších šancí. V polovině hrací části ale zůstal v brankovišti volný soupeřův hráč, který zužitkoval přihrávku z rohu. Před koncem první třetiny zachránila domácí sice branková konstrukce, ale následně díky nedůrazu Bystřice z dorážky vstřelila vedoucí gól na 3:4.

Na začátku třetí části svůj náskok ještě zvýšila po samostatném úniku. Následně ale dorazil domácí Schwarz pokus Pavla Kotrče. Svým třetím gólem vyrovnal z brejku Schwarz, když z otočky beckhandem zakončil po nahrávce Kuby Kubiny. Břevno v druhé půlce části pomohlo i hostím. Chyba v obraně ovšem znovu dostala do vedení Bystřici. Krásnou střelou do růžku ale odpověděl v zapětí Pavel Kotrč. Přetahovaná nadále pokračovala, když soupeř využil standardní situaci.

Po lobu přes domácí obranu bystřický hráč překonal brankáře a zvýšil na 6:8. V polovině závěrečné části se trefil Honza Hrobský a snížil tak po nahrávce Kamila Munzara skóre. Bystřice ale opět odskočila po využité přesilovce. Během pár vteřin však snížil Novotný z prostoru před bránou. Při vyrovnání na 9:9 zas zafungovala spolupráce Kotrč - Schwarz, když druhý jmenovaný se z bezprostřední vzdálenosti nemýlil. 42 vteřin před koncem se Jaroměři konečně podařilo využít přesilovou hru a domácí poslal do vedení svým pátým gólem Vojtěch Schwarz! Zařídil tak v tomto pro diváky atraktivním zápase důležité vítězství 10:9!

Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "Velice těžké utkání, kdy byl soupeř 50 minut výrazně lepší, ale za stavu 7:9 přestali hrát a nám deset minut stačilo abychom vyhráli celý zápas. Děkuji divákům, kteří nás hnali za vítězstvím i za nepříznivého stavu."

Komentář hostujícího trenéra Jaroslava Dufka: "Nedůraz před naší brankou nás stál velmi důležité tři body. I my děkujeme bouřlivému publiku."

Statistika zápasu.

TJ Sokol Jaroměř - Hippos Žďár nad Sázavou 5 : 2

Jaroměř byla na začátku aktivnějším týmem, to se projevilo i gólem, když po nahrávce od Petra Haška vymetl Honza Hrobský šibenici. Nutno říci, že i hostující tým si vytvářel gólovky, ale nedařilo se jim překonat brankáře, ač i s pomocí tyčky. To se jim bohužel podařilo prolomit sedm vteřin pred koncem první části.

Na začátku té druhé vystihl Honza Hrobský rozehrávku soupeře a krásně našel před bránou volného Petra Haška, který se nemýlil. V polovině třetiny byl domácím nabídnutý samostatný nájezd, který se však nepodařilo proměnit a následující přesilovku taktéž. Ve čtrnácté minutě navýšil na 3:1 vinglem od půlky Pavel Kotrč.

Na začátku třetí třetiny se oba týmy snažily hrát aktivně, ovoce to ale ani pro jeden nepřineslo. To se změnilo az v 11. minutě, kdy si po Schwarzově nahrávce vyjel zpoza brány Pavel Kotrč. Odpověď Žďáru ale byla rychlá, když se soupeř prokličkoval obranou a před brankou našel volného spoluhráče. Hattrickem přidal v odloženém vyloučení gól na 5:2 opět Kotrč po tečovaném vykopávaném lobu Kamila Munzara. Chvili na to hostujícímu brankáři pomohla po Schwarzově střele tyč. 19 vteřin byla ještě Žďáru nabídnuta přesilovka, ale ta už na skóre nic nezměnila.

Jaroměř porazila za víkend druhý a třetí tým tabulky a získala kompletních 6 bodů! Díky těmto bodům a souhře ostatních zápasů se posunula ze sedmé na pátou příčku tabulky.

Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "Hosté nepotvrdili pozici druhého týmu v lize a proto jsme zaslouženě zvítězili, když jsme měli celý zápas pod kontrolou."

Komentář hostujícího trenéra Petra Tlustoše: "Domácí byli v obraně i v útoku lepší a zaslouženě vyhráli."

Ženské družstvo TJ Sokola Jaroměř bude hrát v neděli 12. ledna domácí zápasy proti Vysokému Mýtu a Dobrému. "Naše ženy zatím procházejí soutěží jako nůž máslem a vyhrály všech devět odehraných utkání s rozdílem skóre +47. O tomto víkendu je budou čekat dva soupěři, od 12 hodin děvčata z FTC Vysoké Mýto a asi od 17:10 hodin proti největším rivalkám z FBC Dobré. Čas začátku tohoto zápasu se bude odvíjet od pauzy mezi druhým a třetím utkáním turnaje, ale neměl by se od uvedeného odhadu lišit o více než 10 minut. S oběma soupěři se již jaroměřské ženy v této sezoně utkali. FTC Vysoké Mýto přestřílely vysoko 11:4. FBC Dobré pak porazily 5:3, je to jediný tým soutěže, který naše děvčata ohrožuje, protože toto byla jediná porážka, kterou si zatím soupeř z osmi zápasů připsal, dá se tedy čekat atraktivní zápas. Přijďte do jaroměřské haly v co nejhojnějším počtu a podpořte naše holky podpořit v jejich snaze udržet si neporazitelnost!" zve na ženské florbalové zápasy jeden z hráčů mužského týmu Karel Hašek.